Експерти Асоціації міст провели виїзну консультацію у Воскресенській територіальній громаді

Консультанти Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України - Лідія Віштал, Юлія Забродкіна та Анастасія Ткач, разом із представниками самоврядування Воскресенської, Шевченківської, ...

Додано:
at

120017370_1059490377799551_3652904672953045125_o
Експерти Асоціації міст провели виїзну консультацію у Воскресенській територіальній громаді

Консультанти Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України – Лідія Віштал, Юлія Забродкіна та Анастасія Ткач, разом із представниками самоврядування Воскресенської, Шевченківської, Березнегуватської громад відпрацювали питання щодо законодавчих новел у діяльності/роботі місцевих рад та голів, особливостей проведення місцевих виборів та підготовки бюджету на наступний рік.

Захід відбувся в рамках проекту “Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні” (ПУЛЬС), що впроваджується Асоціацією міст України за підтримки USAID.

“Звісно, враховуючи виклики, що постали перед громадами, зміни до Виборчого кодексу, ми зупинились на особливостях виборчої системи, організації і проведення місцевих виборів. Крім того, вагомі зміни стосуються і статусу старост, які відтепер не обираються, а затверджуються радою за поданням голови громади”, - коментують у Миколаївському РВ АМУ.

Значну увагу під час консультації приділили організаційним питанням органів місцевого самоврядування після місцевих виборів, а також формуванню бюджету на наступний 2021 рік.

“Враховуючи вибори та новий адмінтеруcтрій, громадам доведеться провести перші організаційні сесії, вирішувати кадрові питання, переформатувати оргструктуру, визначити бачення щодо комунального майна, утримання закладів соціально-культурної сфери тощо”, – підкреслюють експерти АМУ.

Також консультанти розповіли присутнім про нещодавнє прийняття змін до Бюджетного кодексу (законопроєкт №3614, розроблений Асоціацією міст України спільно з групою народних депутатів – З.Андрійовичем, В.Безгіним та ін.), що передбачає завершення бюджетної децентралізації, закріплення за бюджетами громад 60% ПДФО та переведення на прямі міжбюджетні відносини новостворених громад вже з 1 січня 2021 року.

Так, змінами до Бюджетного кодексу України закладається основа бюджетної системи України відповідно до дворівневої концепції місцевого самоврядування «громада-область», а саме: розмежування доходів і видатків між бюджетами районів та територіальних громад; встановлення доходів і видатків для новоутворених сільських, селищних, міських територіальних громад (бюджетів місцевого самоврядування) в обсягах, які були у міст обласного значення та ОТГ; формування бюджетів районів за рахунок доходів від районної комунальної власності.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку