Дисциплінарна відповідальність суддів: очікуються суттєві зміни

6 липня 2016 року у Києві Асоціація правників України (АПУ) організувала експертне обговорення змін у дисциплінарному провадженні суддів у світлі нещодавніх реформ в Україні. Захід проходив спільно ...

Додано:
uba

123456
Дисциплінарна відповідальність суддів: очікуються суттєві зміни

6 липня 2016 року у Києві Асоціація правників України (АПУ) організувала експертне обговорення змін у дисциплінарному провадженні суддів у світлі нещодавніх реформ в Україні.

Захід проходив спільно із Проектом Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», за участі Ради з питань судової реформи при Президентові України та Вищої ради юстиції.

Модератором заходу виступив Денис Бугай, Президент АПУ, партнер VB PARTNERS.  Він зауважив на важливості експертних обговорень та подякував Раді з питань судової реформи за готовність до співпраці та відкритість у роботі.

На обговорення були винесені новели проекту Закону України «Про Вищу раду правосуддя», підготовленого у межах Ради з питань судової реформи.

Керівник Головного департаменту правової політики Адміністрації Президента України Костянтин Красовський вказав, що мета проекту закону – забезпечити незалежність майбутніх членів Вищої ради правосуддя та їх політичну нейтральність, зокрема, шляхом конкурсного відбору кандидатів.

Про проблеми, з якими доведеться стикнутися членам дисциплінарного органу, говорив Ігор Бенедисюк, голова Вищої Ради юстиції, суддя Вищого господарського суду України, член Конституційної комісії. На його думку, існує ризик, що Вища рада правосуддя сприйматиметься лише як дисциплінарний орган. «Очікується, що Вища кваліфікаційна комісія суддів передасть близько 10 тисяч скарг. Ще 1,5-2 скарг може надійти від Вищої ради юстиції. Їх просто неможливо буде розглянути  у короткий термін, – зазначив він. – Дисциплінарна функція – це лише одне з завдань Ради і воно не повинна перешкоджати реалізації інших функції його органу».

 «Неможливо відразу все зробити ідеально та поцілити «в десятку», критикувати завжди простіше. Разом з тим, навіть якщо норми відповідають стандартам, це не гарантує, що процедура їх реалізації буде ефективною», – підкреслив Артурас Дрюкас, екперт Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», суддя Апеляційного суду Литви.

Своїми  думками з колегами також поділились члени Вищої ради юстиції Андрій Бойко, Володимир Беляневич та Тетяна Малашенкова, судді Наталія Блажівська, Ганна Бондаренко, адвокат ат громадський діяч Андрій Маселко, головний експерт групи «Судова реформа» громадської платформи «Реанімаційний пакет реформ», заступник голови правління Центру політико-правових реформ Роман Куйбіда та інші.

Очікується, що проект закону буде оприлюднений найближчим часом.


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

Український молодіжний фонд розпочинає співпрацю з Радою Європи

У Берліні відбулась міжнародна конференція з відновлення України

ZDOROVI проведуть масштабний навчальний курс для керівників лікарень

"Єднання заради дії": Уманська молодь серед переможців

Триває набір до Молодіжного клубу ANTS

Запрошення стати учасником Мережі партнерів ANTS