Дипломатичний блок інформаційного марафону «Трагедія МН17. 5 років потому»

Відбувся Інформаційний марафон з нагоди роковин катастрофи, що сталася у небі над містом Торез Донецької області. Дипломати розповіли про міжнародну співпрацю щодо розслідування військового злочину, ...

mh17
Дипломатичний блок інформаційного марафону «Трагедія МН17. 5 років потому»

Відбувся Інформаційний марафон з нагоди роковин катастрофи, що сталася у небі над містом Торез Донецької області. Дипломати розповіли про міжнародну співпрацю щодо розслідування військового злочину, вчиненого Російською Федерацією проти мирного населення. Ми зібрали основні тези обговорення: 

Валерій Чалий, Посол України в США

«Збиття малазійського боїнгу є одним з епізодів неоголошеної війни Росії проти України. Ця катастрофа змінила ставлення міжнародної спільноти до цієї війни».

«Збиття боїнгу дало потужний політичний сигнал керівництву інших країни. Тепер для всіх очевидно, що в російський БУК, привезений Росією, вистрелив за сприяння російських інструкторів. І що Росія вчинила цей військовий злочин. Введені з того моменту санкції проти Росії посилювалися дуже активно».

«У США є наразі чітке розуміння, що це (збиття боїнгу) є частина війни Росії проти України. Що Україна зіткнулася з постійною брехнею Росії, невизнанням нею відповідальності за свої дії, невиконанням резолюцій, небажанням слідувати міжнародному праву. І це є проблемою у 21 столітті, коли є країни, які підтримують тероризм прикриваючись брехнею, а нерішучі дії спонукають їх продовжувати це робити».

«Дуже важливо, щоб ми ширше подивилися на цей випадок. України продовжує захищати себе, але без спільних дій міжнародної спільноти буде потім набагато важче привернути увагу до таких саме злочинів».

48306337057_fb30bc1b7c_o-825x400 

Оксана Золотарьова, в.о. директора Департаменту міжнародного права Міністерства закордонних справ Укоаїни

«Росіяни досі намагаються показати, що є багато теорій щодо того, як був збитий літак. Але звіт наших голландських колег DutchSafetyBoardрозставив все на свої місця».

«Всіма п’ятьма країнами, які входять в спільну слідчу групу, було прийнято рішення, що найбільш правильним буде здійснювати кримінальне переслідування відповідно до голландського законодавства. Минулого року було підписано домовленість щодо співпраці між Гаагою і Києвом. Це означає, що підслідність є українська, а судочинство буде відбуватися за голландськими законами».

«Австралія та Нідерланди звернулися до Росії з пропозицією розпочати переговори щодо притягнення Росії до відповідальності за збиття боїнгу. України дуже підтримує такі дії і всіляко сприяє Австралії та Нідерландам у цій справі».

48306333952_c5486ddc9c_o-825x400

Всеволод Ченцов, Посол України в Нідерландах

«За короткий час нам вдалося зробити дуже багато, як по лінії МЗС, так і по лінії правоохоронних органів. Вже на третій день після збиття літака було ухвалено резолюцію Ради Безпеки ООН, яка забов’язала всі країни, в тому числі і Російську Федерацію, співпрацювати. Зараз, коли ми вийшли на фінішну пряму, ми можемо констатувати відсутність такої співпраці з боку Росії».

«Співпраця на рівні правоохоронних органів відбувається незалежно від урядового рівня, тому ми можемо констатувати, що така кооперація є, але вплинути на неї ми не можемо. Росія не дуже розуміє як правоохоронний та судовий аспект можуть бути незалежними від урядового».

48306336882_b71f9b8efe_o-825x400

 

Джерело: uacrisis.org


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку