Донбас – оцінка ситуації громадянами України

Переважна більшість громадян України вважають, що Росія є державою агресором, стороною конфлікту на Сході України (71,8%), а ДНР та ЛНР – терористичні організації, які не мають права представляти ...

Україна Росія
Донбас – оцінка ситуації громадянами України

Переважна більшість громадян України вважають, що Росія є державою агресором, стороною конфлікту на Сході України (71,8%), а ДНР та ЛНР – терористичні організації, які не мають права представляти населення відповідних територій (66,1%). Причому, такої думки дотримуються абсолютна або відносна більшість у всіх регіонах України.

Даючи загальну оцінку конфлікту більшість респондентів (56,1%) вважають його загарбницькою війною Росії проти України.

Значно менші частки опитаних сприймають ситуацію як громадянський конфлікт між проукраїнськи і проросійськи налаштованими жителями України (15,6%) або боротьбу між Росією та США за сфери впливу (18,6%). Загарбницькою війною Росії проти України конфлікт на Донбасі вважають абсолютна більшість жителів Західного та Центрального регіонів та відносна більшість опитаних на Півдні, Сході та Донбасі.

Відносна більшість опитаних (42,4%) переконані у необхідності надання Україні летальної зброї західними державами.

Третина респондентів (34,6%) вважають, що надання такої зброї ускладнить мирне вирішення конфлікту. 11,2% опитаних вважають, що надання такої зброї принципово не змінить ситуацію, а 11,7% – вагалися з відповіддю. Ставлення до цього питання має виразну регіональну відмінність. Підтримують надання летальної зброї Україні абсолютна більшість опитаних у Західному (66,8%) та Центральному (51,2%) регіонах. Вважають, що надання такої зброї ускладнить мирне вирішення конфлікту відносна більшість респондентів у Південному (42,3%) та Східному (49,5%) регіонах, а також абсолютна більшість опитаних на Донбасі (61,2%).

Невизначеною є й громадська думка відносно подальших дій щодо врегулювання конфлікту:32,8% опитаних вважають, що слід продовжувати АТО до відновлення контролю України над окупованими територіями, 30,6% підтримують надання цим територіям особливого статусу у складі України, а 17,9% підтримують відокремлення цих територій від України. Водночас, відносна більшість респондентів (47,9%) підтримують припинення будь-яких економічних зв’язків між Україною та територіями ДНР і ЛНР (включаючи соціальні виплати, постачання енергоресурсів, закупівлю вугілля тощо) до повного встановлення Україною контролю над цими територіями. Не підтримують такої ідеї 33,3% опитаних. Цю ідею підтримують абсолютна більшість опитаних на Заході (74,7%) і в Центрі України (53,7%), і не підтримують абсолютна більшість опитаних на Сході (50,1%) і Донбасі (52,8%). Ставлення до цієї ідеї на Півдні України не є однозначним.

Відносна більшість респондентів (48,6%) підтримує думку, що громадян України, які підтримали російську агресію проти України, анексію Криму, сепаратистські рухи на Сході і Півдні, треба позбавляти українського громадянства.

Не підтримують цю думку 33,0% опитаних.

Підтримують таку думку абсолютна більшість жителів Заходу (77,4%) і Центру (56,0%), не підтримують – абсолютна більшість жителів Донбасу (50,0%).

В українському суспільстві не існує одностайності в оцінках поточних результатів Мінських домовленостей. Позитивно їх оцінюють 34,0% опитаних, негативно – 22,2%, нейтрально – 25,5%. Решта опитаних вагалися з відповіддю або нічого не знають про ці домовленості. Немає одностайної думки і в кожному з регіонів, за винятком Донбасу, де 57,1% позитивно оцінили поточні результати домовленостей.

Джерело : Центр Разумкова


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Ресурсні центри для неурядового сектору Півдня України визначили пріоритетні сфери розвитку

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares