Docudays UA-2020: підсумки

Вчора опівночі закінчився 17 Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.Цього року багато що сталося вперше. У зв’язку з карантином 17 Docudays UA став першим в Україні ...

Docudays UA-2020 у цифрах
Docudays UA-2020: підсумки

Вчора опівночі закінчився 17 Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.

Цього року багато що сталося вперше. У зв’язку з карантином 17 Docudays UA став першим в Україні повномасштабним кінофестивалем, що вийшов в онлайн. Вперше Docudays UA тривав 17 днів.

«Уперше після початку війни на Сході України онлайн-стріми фестивалю дивилися в Донецькій, Луганській областях і Криму. Нам вдалося охопити різну за віком аудиторію — від школярів до пенсіонерів, в усіх областях України. Онлайн-формат дискусій та воркшопів дозволив залучити й аудиторію з-за кордону», — розповідає директорка комунікаційного департаменту Docudays UA Дар’я Аверченко.

За 10 днів у прямому ефірі  71 годину онлайн-подій, зокрема дві церемонії. А також 24 години спілкування з книгами у «Живій бібліотеці». На фестиваль віртуально завітали 210 гостей з 29 країн, зокрема Бельгії, Німеччини, Китаю, Канади, Греції, Грузії, США, Фінляндії, Таїланду та інших.

На онлайн-платформі DOCU/SPACE було доступно 4434 хвилини безкоштовного актуального документального кіно. Це 70 документальних стрічок з 32 країн світу. Фестивальні фільми переглянули 52 689 разів. Топ-5 найпопулярніших за кількістю переглядів на docuspace.org фільмів — це «Земля блакитна, ніби апельсин» (реж. Ірина Цілик), «War Note» (реж. Роман Любий), «У пошуках Єви» (реж. Піа Гелленталь), «Зарваниця» (реж. Ярема Малащук, Роман Хімей), «Ньютопія» (реж. Аудун Амундсен). Українські фільми були в доступі лише добу.

Глядачі мали можливість не лише дивитися фільми, але і спілкуватися з режисер(к)ами. Це стало можливим завдяки інтерактивному відеододатку Vialog. Vialog — це спеціальний інструмент, що дозволяє глядач(к)ам та режисер(к)ам, які перебувають у різних куточках планети, взаємодіяти у форматі публічних відеоповідомлень. 

Власники та власниці індустрійних акредитацій побували на 250 онлайн-зустрічах на майданчику DOCU/ПРО, де обговорили свої проєкти з понад 35 експерт(к)ами зі сфери кіно. Якщо скласти, за час проведення DOCU/ПРО відбулося майже дві доби відео-конференцій. 

І ще кілька цікавих цифр: фестиваль орагнізовувала команда — понад 60 працівників та працівниць, 53 волонтери(ки). Docudays UA понад тисячу разів згадали у соціальних мережах. Від глядачів було отримано 427 внесків на суму 130 599 грн. А 302 обраних подарунків уже прямують до своїх власників/-ць. За час онлайн-фестивалю організатори випили 429 чашок кави і врятували вісім дерев, скасувавши друк фестивальних програмок і гідів.

 

Джерело: Docudays UA.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи