Дніпропетровщина активно створює дієву регіональну команду

12 квітня, у стінах Дніпропетровської ОДА презентували програму «Регіонального тижня» для громад області. Заплановані онлайн-засідання, вебінари, обмін досвідом та предметні дискусії. Старт заходів ...

Додано:
vaotg

Краща практика Мереф'янської ОТГ (3)
Дніпропетровщина активно створює дієву регіональну команду

12 квітня, у стінах Дніпропетровської ОДА презентували програму «Регіонального тижня» для громад області. Заплановані онлайн-засідання, вебінари, обмін досвідом та предметні дискусії. Старт заходів урочисто ознакували Меморандумом про партнерство між Всеукраїнською Асоціацією ОТГ та обласною владою.

«Підписання Меморандуму – історична подія. Дніпропетровщина показала приклад – перша в Україні почала децентралізацію. Сьогодні залишається активно співпрацювати для мешканців громад. Ми можемо бути успішні тільки коли ми разом, в одній команді. Маючи одні цілі та завдання. Я впевнена, що консолідація спільних зусиль сприятиме подальшому розвитку Дніпропетровщини, а наша співпраця буде плідною та результативною в напрямку надання якісних освітніх, соціальних, культурних та адміністративних послуг», – Світлана Спажева, голова Дніпропетровського РВ, голова Покровської ТГ, голова платформи “З питань гендерної рівності” ВАОТГ.

«Успішні процвітаючі громади – запорука економічного розвитку області. Тому ми завжди готові співпрацювати з органами місцевого самоврядування. Сьогодні наші наміри закріпили Меморандумом», –Володимир Орлов, перший заступник голови Дніпропетровської ОДА.

«Ми маємо мету – допомогти громадам у побудові горизонтальної співпраці. Розвиток громад – наша першочергова задача. Команда Асоціації, базуючись на кращому досвіді європейських країн, напрацювала свою систему роботи так, що сьогодні Асоціацією, як інструментом, має можливість користуватися кожна громада і кожен окремий спеціаліст у муніципалітеті. Власне, таке покликання у наших тематичних та секторальних платформ – не тільки об’єднати членів Асоціації ОТГ, а й згуртувати конкретно фахівців напрямків, що принесе справжню користь. Проведенням регіонального тижня ми хочемо показати, що фахові мережі мають йти з регіону», – Валентина Полтавець, виконавча директорка ВАОТГ.

Щодня під час «Регіонального тижня» громади онлайн обговорюватимуть актуальні теми. Зокрема, у вівторок, 13 квітня, йтиметься про законодавство для тергромад, місцеві бюджети. А ще – створення в області фахових мереж юристів та фінансистів. В наступні дні – розглядатимуть питання житлово-комунального господарства, освіти, соціального захисту населення та охорони здоров’я. Заплановане онлайн засідання керуючих справами ТГ.

«Якщо громада прагне розвиватися – необхідно мати чітку стратегію», –  Олексій Псарьов, в.о. директора Департаменту економічного розвитку Дніпропетровської ОДА.

«Звертаємо увагу голів громад на необхідність створення ЦНАПів у тих громадах, де їх ще немає», – Олена Лічманенко, заступниця директора департаменту – начальниця управління з питань розвитку адміністративних послуг Дніпропетровської ОДА.

«Ми створили потужну команду айтішніків у всіх 86 громадах. Тепер необхідно напрацювати спільну стратегію цифрової трансформації», – Тетяна Шаповалова, начальник управління інформаційних технологій та електронного урядування Дніпропетровської ОДА.

Наприкінці тижня на окремий семінар зберуться голови громад. Будуватимуть плани співпраці з обласною владою та Всеукраїнською Асоціацією ОТГ. Серед них – створити дієву регіональну команду. Дніпропетровщина – четверта область, де проводять «Регіональний тиждень». Такі вже пройшли в Одеській, Черкаській та Хмельницькій областях. Успішні разом!


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили безкоштовні онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?