Дні Криму мають бути щодня – у КримSOS розповіли як це зробити

На відкритті програми «Кримські дні» у Львові Денис Савченко, голова правління ГО “КримSOS”розповів про ситуацію у сфері прав людини в Криму, чому та як кожен може допомогти Криму та постраждалим від ...

Кримські татари - прапор
Дні Криму мають бути щодня – у КримSOS розповіли як це зробити

На відкритті програми «Кримські дні» у Львові Денис Савченко, голова правління ГО “КримSOS”розповів про ситуацію у сфері прав людини в Криму, чому та як кожен може допомогти Криму та постраждалим від окупації. 

  1. Згадуйте про окупований Крим, війну на сході України та людей, що там знаходяться.
    «Росія сьогодні хоче розділити тему окупації Кримського півострова та війну на Донбасі. Це одна історія агресії проти нашого народу», – зазначив Денис.
  2. Підтримуйте політв’язнів та їх родини – для них важливо отримувати слова підтримки з материкової України. Можна писати листи російською мовою, аби їх передавали у в’язниці, наприклад, через організацію «Кримська солідарність».
    «За даними КримSOS, сьогодні 144 людей в Криму переслідуються за політичними мотивами. Серед них 90% – кримські татари, які хотіли захистити свої права та пробували щось змінити, – розповідає Денис, – За вісім років кількість незаконних обшуків, тортур, негуманного поводження перевалила за тисячу. Крим перетворюють на сіру зону, де забороняють мати свої думки, проявляти себе у культурному та інших аспектах».
  3. Долучайтесь до публічних заходів, мітингів, дискусій – показуйте що небайдужі.
    «Не дочекається повернення Криму Решат Аметов, який у 2014 році вийшов на одиночний пікет, був затриманий, закатований та вбитий. Загалом жертвами насильницьких зникнень стали 44 особи. Про долю ще 15 викрадених осіб досі нічого не відомо. Проте це трагедія не тільки окремих осіб та родин. Теми політв’язнів, окупації Криму та війни стосуються кожного, всієї країни», – вважає Денис.
  4. Ставайте частиною проєктів та команди активістів громадських організацій. Можна бути волонтером чи допомагати грошима. 
    «Культура та мистецтво – важливий інструмент оповідання про конфлікт. Коли ми називаємо статистику – вона не завжди доходить до серця слухача. Фільм з історією переконує краще. Саме на такий проєкт ми з партнерами із Лабораторії журналістики суспільного інтересу збираємо 120 тис грн на Спільнокошті. Хочемо створити документальний фільм про журналіста та політв’язня Нарімана Джеляла», – розповідає Денис.

Нагадаємо, напередодні Дня спротиву окупації Криму у Львові проводять «Кримські дні». З 22 по 24 лютого відбудеться відкриття фотовиставки «Народжені після арешту» Муміне Салієвої, читання листів політв’язнів та текстів з антології «Кримський інжир», дискусії, перфоманси, покази фільмів та інші заходи. 

ава 3

Організаторами активностей: Представництво Президента України в АРК, Офіс Кримської Платформи, Львівська ОДА, Львівська міська рада, «Видавництво Старого Лева», Кримський дім у Львові, Український Католицький Університет, Український інститут, Центр Довженка, КримSOS, ZMINA, Центр прав людини.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку