Дмитрівська громада фіналізувала роботу з розробки Стратегії розвитку до 2027 року

Наприкінці жовтня відбулися громадські обговорення стратегічної екологічної оцінки проєкту документу державного планування та Стратегії розвитку Дмитрівської сільської територіальної громади до 2027 ...

Додано:
lekotan

pexels-george-milton-6954169
Дмитрівська громада фіналізувала роботу з розробки Стратегії розвитку до 2027 року

Наприкінці жовтня відбулися громадські обговорення стратегічної екологічної оцінки проєкту документу державного планування та Стратегії розвитку Дмитрівської сільської територіальної громади до 2027 року. Заходи були проведено 25 жовтня в старостинських округах (с. Шпитьки та Бузова) та в Дмитрівці за участю керівництва громади, працівників комунальних установ, бізнесу, жителів громади та громадських організацій. 

Голова громади та представники ГО «Громадська ініціатива Луганщини», яка допомагала громаді розробляти Стратегію, ознайомили присутніх проектами документів, зазначивши активну участь мешканців, які долучалися також до проведення громадських консультацій з напрацювання заходів із реалізації.

Важливою складовою під час розроблення Стратегії є оцінка його впливу на навколишнє середовище. Відповідно до цього, учасникам доповіли щодо звіту про стратегічну екологічну оцінку. Екологічний напрям є важливим у документі Стратегії, підтвердженням чого є відведений окремий розділ та визначення однією із стратегічних цілей екологічну. 

Звіт СЕО потрібен для врахування впливу на навколишнє середовище в процесі досягнення завдань. З цією метою запропоновано індикатори для визначення впливу. Найбільш позитивними для довкілля та здоров’я мають стати заходи, пов’язані з відновленням стану поверхневих водойм, впровадження енергозберігаючих технологій та паспортизація і належний догляд за об’єктами природно-заповідного фонду.  Аналізуючи наслідки реалізації заходів проекту Стратегії, варто відмітити ймовірні можливі наслідки, а саме такі як:

  1. Забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення Дмитрівської громади та попередження забруднення поверхневих і підземних вод, ґрунтів шляхом створення надійної та ефективної системи очищення стічних вод: будівництво системи водовідведення із обов’язковою експлуатацією модернізованого фільтрового обладнання та використанням сучасних очисних технологій із стовідсотковим забезпечення водовідведенням населення на наступних стадіях в результаті реалізації рішень генерального та комплексного планів території громади.
  2. Покращення санітарно-епідеміологічної ситуації шляхом організації ефективного плану управління відходами та всій території громади.
  3. Забезпечення екологічно збалансованого, сталого розвитку Громади та підвищення комфортності проживання населення, сприяння еколого- культурному розвитку. Це можливе в результаті реалізації рішень Стратегії стосовно розвитку природоохоронних та рекреаційних територій, їх паспортизації та контролю за їх використанням 

Тарас Дідич, Дмитрівський сільський голова, принагідно подякував усім за активну участь над розробленням Стратегії. Він зазначив, що розроблення цього документа є законодавчою вимогою. Даний концептуальний документ містить бачення розвитку майбутнього громади, стратегічні та оперативні цілі його реалізації. Розроблена стратегія громади відповідає діючим державним та обласним стратегічним документам розвитку. Згодом документи будуть передані на розгляд сесії Дмитрівської сільської ради з метою їх затвердження.

Діяльність проводиться ГО «Громадська ініціатива Луганщини» в рамках проєкту  «Забезпечення ефективності процесів відновлення та розвитку 2-х сільських територіальних громад Київської області» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу чи Міжнародного фонду «Відродження».


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Завершився тримісячний курс Центру АХАЛАР — "Навігатор майбутнього"

Як команда «КреаСфера» підтримує розвиток творчих людей, які мають особливі потреби

Історія створення переробного виробництва ENSIS на Чернігівщині

Команда з Харківщини пропонує можливості зміцнення ментального здоров’я українців

Тренінг «Лікар&Ветеран» став доступним на платформі Академії НСЗУ

Проєкт енергоефективної модернізації в Рівному покращив освітнє середовище для дітей з інвалідністю та переселенців