Для військових – документальна кіноабетка з прав людини

В рамках правоосвітньої роботи з особовим складом 92-ї окремої механізованої бригади Чугуївська правозахисна група разом із пересувним кіноклубом медіа-просвіти Docudays UA «ДУМАй» провели показ ...

Додано:
kobzar

DSC08990
Для військових – документальна кіноабетка з прав людини

В рамках правоосвітньої роботи з особовим складом 92-ї окремої механізованої бригади Чугуївська правозахисна група разом із пересувним кіноклубом медіа-просвіти Docudays UA «ДУМАй» провели показ короткометражних документальних фільмів для військовослужбовців.

20 серпня до військової частини завітали голова Центру правових та політичних досліджень «ДУМА», регіональний координатор Мандрівного фестивалю Docudays UA в Харківській області Юрій Чумак та провідний аналітик Чугуївської правозахисної групи Роман Лихачов.

Правозахисники продемонстрували військовослужбовцям стрічку «Південний кордон» (режисер Сергій Лисенко, Україна) з добірки DOCU/SPACE – першого вітчизняного онлайн-кінотеатру документальних фільмів про права людини. Глядачі вирушили в кіномандрівку із волонтеркою Наталею Бімбірайте, яка везе необхідні речі військовим, що охороняють південний кордон нашої держави.

Також до уваги бійців Ю. Чумак представив цікаву роботу «Нічна відьма» (Елісон Клеймен, США), зняту в оригінальному стилі документальної анімації. Вона оповідає історію Надєжди Попової, яка, коли нацисти у 1941 році вторглися до Батьківщини, в 19-річному віці встала на її захист. І вступила до 558-го жіночого нічного бомбардувального полку, ставши однією з перших у світі жінок-бойових пілотів.

Звісно, що військові бажають дивитися кіно не тільки про воєнних. Тому їм запропонували переглянути фільм «Абетка» (Мадлі Ляене, Німеччина), присвячений молодій дівчині Веле. Усе, чого вона прагне після довгих років громадянської війни в Ліберії – це навчитися читати й писати, щоб не відставати від своєї семирічної доньки.

Кінопоказ викликав у військовослужбовців жвавий інтерес. Під час обговорення з правозахисниками піднімалися питання розбудови мирного життя в нашій країні, участі суспільства у підтримці армії, яка боронить Україну від агресора.

По закінченні заходу, на виконання попередньо досягнутої домовленості про надання воякам безоплатної правової допомоги, Р. Лихачов провів індивідуальні юридичні консультації для солдат і офіцерів бригади, які потребували цього.

З огляду на затребуваність, означену діяльність обов’язково буде продовжено і в майбутньому.

Див. також:

Дякуємо, що ви нас захищаєте!


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Громадська участь та кадрове забезпечення держслужби на деокупованих територіях

Від 49 до 56%: що продемонстрував Індекс доброврядності процесу відновлення у пілотних громадах Півдня і Півночі України

Аутисти 18+ отримуватимуть діагноз "аутизм": в Україні вводиться МКХ-11

Водії мотоциклів і мопедів підтримують обов’язкові стандарти безпеки мотошоломів — результати соцдослідження

Як відновлювати деокуповані громади?

У Калинівській громаді відбулися презентація та обговорення проєкту Статуту громади