Для дітей Татарбунарської громади провели лялькову виставу з мінної безпеки

У рамках спільних навчальних заходів з безпечного поводження в умовах воєнних дій представники Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари, Білгород-Дністровського РУ ГУ ДСНС в Одеській області ...

image_07-08-2024_[1723010410]
Для дітей Татарбунарської громади провели лялькову виставу з мінної безпеки

У рамках спільних навчальних заходів з безпечного поводження в умовах воєнних дій представники Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари, Білгород-Дністровського РУ ГУ ДСНС в Одеській області та аматорського лялькового театру церкви «Слово віри» провели 28 липня 2024 року для дітей оздоровчого табору «Літо надії» лялькову виставу з мінної безпеки. За допомогою такої цікавої ігрової форми комунікації з дітьми вдалось наголосити на основних правилах поводження з вибухонебезпечними предметами. Візуалізовані стенди допомогли дітям також розібратись з видами небезпечних предметів та побачити, як вони виглядають. Формат лялькової вистави виявився дуже ефективним способом інформаційно-навчальної роботи з безпекових питань для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, який доцільновпроваджувати більш широко.

28 липня 2024 року до літнього оздоровчого табору «Літо надії», організований помісною церквою с. Струмок Татарбунарської громади Одеської області, завітали представники Громадського центру правосуддя, Білгород-Дністровського РУ ГУ ДСНС в Одеській області та аматорські артисти лялькового театру церкви «Слово віри» з м. Татарбунари. Для дітей, які перебували на оздоровленні, показали лялькову виставу з мінної безпеки. Ідея використати лялькову виставу для роз’яснення правил мінної безпеки належить рятувальнику з міста Татарбунари Віталію Мукієнку. Спільно з місцевими активістами ініціатори пошили ляльки та розробили сценарій безпекової вистави.

Як відзначив керівник Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари Леонід Семененко, просвітницька робота серед дітей з безпекових питань – один з основних напрямків співпраці Громадського центру правосуддя та представників ДСНС:

«Серед інших безпекових викликів розповідаємо дітям про ту небезпеку, яку несуть мінно-вибухові пристрої. У тісній та плідній співпраці з головним інспектором Білгород-Дністровського РУ ГУ ДСНС в Одеській області підполковником служби цивільного захисту Сергієм Івасенком та волонтером, працівником місцевого підрозділу ДСНС Віталієм Мукієнком завітали до села Струмок, де на базі місцевої церкви діє літній оздоровчий табір для дітей. Цього разу форма просвітницького тренінгу мала вигляд лялькової вистави, яку допомагали ставити актори аматорського лялькового театру церкви «Слово Віри» з міста Татарбунари», – розповів він.

Під час лялькової вистави діти дізналися про ті виклики, які можуть статися у разі недотримання ними поведінки поводження з мінно-вибуховими предметами. Разом з учасниками вистави переживали за здоров’я головного героя, який попри настанови дорослих взяв до рук мінно-вибуховий предмет, котрий знайшов на землі. Цей предмет вибухнув, і лише зусиллями друзів та рідних головний герой вистави залишився живим. Візуалізовані стенди допомогли дітям також розібратись з видами небезпечних предметів та побачити, як вони виглядають. Головний інспектор ДСНС та підполковник служби цивільного захисту Сергій Івасенко, продемонстрував дітям макети мін та інших вибухових пристроїв. Рятувальник також розповів про те, що вибухонебезпечний предмет може бути замаскований під іграшку, мобільний телефон або навіть ручку. Спеціаліст продемонстрував зразки протипіхотних мін, серед яких «міни-метелики» незвичної форми, корпус яких виготовлений з пластику і може бути різних кольорів.

Також дітям пояснили, що під час обстрілу деякі снаряди можуть спрацювати не відразу. Тому варто зрозуміти, що такі предмети готові вибухнути будь-якої миті. Те, що здається частиною чи уламком, також може містити заряд і бути небезпечним. Вибухівка може бути захована навіть у портфелі, сумки, банки, пакунки та залишена в багатолюдних місцях. Сумку з вибухівкою від звичайної відрізнити важко. Тому бездоглядні предмети в транспорті, дворі, магазині вимагають особливої уваги. Дітям до них не слід наближатись, потрібно повідомити дорослих, які передадуть інформацію поліції. Діти в ігровій формі розбирали конкретні ситуації, де обов’язково мали інформувати про знахідки дорослих та оператора лінії «101».

Віталій Мукієнко провів з дітьми різні рухливі ігри, направлені на те, аби діти відчули ту небезпеку, яку несуть незнайомі для них предмети та у результати дії яких можна залишитися без кінцівок або ж незрячим. Спільно з дітьми в ігровій формі відпрацювали основні правила безпеки, серед яких також були навички не піддаватись паніці. Наприклад, під час вивчення ситуації з вибухом всередині приміщення наголошувались правила не торкатись пошкоджених конструкцій та дротів, захищати органи дихання хустинкою чи шматком тканини.

Громадський центр правосуддя в м. Татарбунари працює як мультифунціональний хаб, який впроваджує людиноорієнтований підхід на місцевому рівні та допомагає громадам впоратись з правовими, безпековими та гуманітарними викликами, пов’язаними з військовою агресією рф проти України.

Проєкт «Розбудова Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари в умовах війни/післявоєнного відновлення» впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Справедливість для всіх».


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями