Депутати-прогульники Вінницької міської ради 2019 року
Минає рік 2019, і можемо вже підбивати підсумки того, хто ж із депутатів Вінницької міської ради прогулював пленарні засідання сесій та депутатських комісій, а хто сумлінно їх відвідував! Команда ...
Додано:
cpa_result
Минає рік 2019, і можемо вже підбивати підсумки того, хто ж із депутатів Вінницької міської ради прогулював пленарні засідання сесій та депутатських комісій, а хто сумлінно їх відвідував! Команда кампанії «Атестація місцевих депутатів» проаналізувала протоколи засідань та оприлюднені результати поіменного голосування і вже знає, хто з депутатів був чемний цьогоріч.
Отже, згідно із Законом України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат місцевої ради зобов’язаний бути присутнім на пленарних засіданнях ради. У разі пропуску депутатом протягом року більше половини пленарних засідань ради, відповідна рада може звернутися до виборців з пропозицією про відкликання такого депутата у встановленому Законом порядку.
Минулого року два депутати пропустили 5 з 11 пленарних засідань – Юрій Зажирко (ПП «Вінницька Європейська стратегія») та Ігор Ткачук («БПП «Солідарність»). Цьогоріч вони були більш дисципліновані і пропустили 3 і 4 засідання відповідно.
Найбільше ж засідань пропустив Олег Алекса (ВО «Батьківщина) – 8 з 12 цьогорічних засідань і цілком може бути відкликаний виборцями. Віктор Кривіцький («БПП «Солідарність») та Микола Тихонюк (ВО «Батьківщина) пропустили по 5 засідань, тобто майже половину.
Не пропустили жодного засідання 12 депутатів Вінницької міської ради. Це депутати від ПП «Вінницька Європейська стратегія» Роман Андронійчук, Степан Бессолов, Володимир Малінін, Віктор Мацера, Наталя Панчук, Олександр Парвадов, Володимир Чорновол, Павло Яблонський, від «БПП «Солідарність» В’ячеслав Заремба, Андрій Очеретний, від ПП «Об’єднання «Самопоміч» Юрій Максименко, від ВО «Свобода» Олександр Семененко.
В розрізі фракцій політичних партій, відвідуваність пленарних засідань сесій депутатами Вінницької міської ради виглядає наступним чином:
Окрім відвідування пленарних засідань сесій, важливою є робота депутатів у постійних комісіях міської ради. Саме на засіданнях комісій депутати обговорюють та вносять зміни у проекти рішень, мають змогу задати питання представникам департаментів міської ради, що готували відповідні проекти рішень та отримати роз’яснення по питанням, що їх цікавлять.
Сім депутатів за рік прогуляли більше половини засідань комісій, до складу яких вони входять:
Олег Алекса (ВО «Батьківщина») – пропустив 9 з 10 засідань постійної комісії з питань освіти, культури, молоді, фізкультури і спорту;
Ганна Давиденко (ВО «Батьківщина») – пропустила 6 з 10 засідань постійної комісії з питань освіти, культури, молоді, фізкультури і спорту;
Олег Ткаченко (ПП «Об’єднання «Самопоміч») – пропустив 5 з 10 засідань постійної комісії з питань освіти, культури, молоді, фізкультури і спорту;
Ігор Ткачук («БПП «Солідарність») – пропустив 14 з 15 засідань постійної комісії з питань промисловості, підприємництва, транспорту, зв’язку та сфери послуг;
Дмитро Уманець (ВО «Свобода») – пропустив 10 з 13 засідань постійної комісії з питань законності, депутатської діяльності і етики;
Віктор Кривіцький («БПП «Солідарність») – пропустив 16 з 32 засідань постійної комісії з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку;
Павло Задорожнюк (ПП «Вінницька Європейська стратегія») – пропустив 10 з 20 засідань постійної комісії з питань містобудування, будівництва, земельних відносин та охорони природи.
В той же час 10 депутатів не пропустили жодного засідання комісії, до складу якої вони входять. Це депутати від «БПП «Солідарність» Віталій Погосян, Андрій Очеретний, Олег Стукан; від ПП «Вінницька Європейська стратегія» Роман Андронійчук, Степан Бессолов, Володимир Малінін, Олександр Парвадов, Володимир Чорновол; від ПП «Опозиційний блок» Денис Мазуренко; від ПП «Об’єднання «Самопоміч» Володимир Околіта.
В розрізі фракцій політичних партій, відвідуваність засідань постійних комісій депутатами Вінницької міської ради виглядає наступним чином:
Загалом показники відвідування як засідань сесій, так і засідань комісій у 2019 року є гіршими, ніж у 2018 році.
«Відмінною дисципліною» щодо участі і у засіданнях сесій, і у засіданнях комісій у 2018 році відзначились троє депутатів. В 2019 році цей показник виріс вдвічі – 6 депутатів відповідально відвідували усі засідання. Це 5 депутатів від ПП «Вінницька Європейська стратегія» Роман Андронійчук, Степан Бессолов, Володимир Малінін, Олександр Парвадов, Володимир Чорновол та колишній депутат від «БПП «Солідарність», а нині заступник міського голови, Андрій Очеретний.
При підрахунку відвідуваності не враховувались дані 48 сесії, що відбулась 27 грудня, та комісій, які їй передували.
Наразі за постійними оновленнями кампанії можна стежити:
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад»
Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».