Деокуповані громади отримали додаткове обладнання для соціальних служб

Громадська організація “Білозерський центр регіонального розвитку” продовжує підсилювати соціальну сферу деокупованих громад Херсонської області - Білозерської, Чорнобаївської, Станіславської, ...

IMG-f75fc46d306c17882ca735867975ce62-V
Деокуповані громади отримали додаткове обладнання для соціальних служб

Громадська організація “Білозерський центр регіонального розвитку” продовжує підсилювати соціальну сферу деокупованих громад Херсонської області – Білозерської, Чорнобаївської, Станіславської, Дар’ївської та Музиківської громад. У серпні п’ять партнерських громад отримали додаткове обладнання для соціальних працівників, відділів соціального захисту та служб захисту дітей. Серед обладнання – ноутбуки, планшети, смартфон, багатофункціональний пристрій для друку та сканування документів, зарядні станції, павербанки та офісні крісла. Але найважливіше та найкорисніше – електровелосипеди. Саме про них неодноразово говорили соціальні працівники, які здійснюють догляд вдома.

“Здійснилась моя мрія! Я вже не буду ходити на виклики пішки” – сказала одна з соціальних працівниць Дар’ївської громади, коли отримала в користування електровелосипед. Команда громадської організації дуже сподівається, що в результаті нашого спільного проєкту робота соціальних працівників стане простішою та якіснішою. 

“В сільських громадах деокупованої частини Херсонської області наразі існує особлива потреба у соціальних послугах. Тривала окупація та постійні обстріли змусили людей покинути свої домівки. Безпекова ситуація складна та непередбачувана. Величезна проблема з зайнятістю населення. Соціальні працівники зараз мають колосальну кількість роботи, навантаження тільки зростає. Кількість “пільговиків” та постраждалих від війни росте з кожним днем” – розповідає представниця організації Катерина Оксенюк. 

В громадах відчувається попит на психологічну допомогу та готовність людей працювати для збереження свого психологічного здоров’я. Зараз психосоціальної підтримки потребують всі жителі, що залишились в громадах. Тому в серпні кілька виїздів в сільські населені пункти здійснила психологиня громадської організації Корміленко Інна. 

“Продовжує працювати телефон гарячої лінії психологічної допомоги. Кожен охочий може отримати дистанційну консультацію, запланувати зустріч під час виїзду чи в офісі організації в Білозерці. До речі, в нашому офісі вже відремонтовано укриття, тож довірливу бесіду зможемо провести в безпечному просторі. Головний запит від людей – як протидіяти стресу та його негативним проявам. Війна впливає на кожного, варто вчасно звернутися за допомогою. Я завжди відкрита до спілкування” – заохочує психологиня.

Окремим напрямком проєктної діяльності є психологічна підтримка представників соціальної сфери. Якщо безпекова ситуація не дозволяє, як було останні тижні серпня, практикуємо онлайн зустрічі. Авторські тренінги “Стрес.Як собі допомогти?” вже провели з командами Станіславської та Дар’ївської громад. 

“Величезне спасибі за тренінг. Радію, що саме тепер я стала його учасником. Подвійно радію і пишаюся, що такі чуйні, щедрі душею і небайдужі люди є на світі! Окрема подяка Інні за її спокійний, миротворчий, приємний голос. Дійсно стало легше. Тренер та організатори – чудові, професійні та доброзичливі люди. Щиро вдячна за таку необхідну мені психологічну допомогу!” – ділиться враженнями учасниця Людмила Копитіна.

“Соціальні працівники продовжують надавати послуги родинам, які постраждали від війни, не дивлячись на всі виклики та небезпеки. Тому нашим пріоритетом є зробити усе можливе, аби соціальні працівники мали необхідне обладнання та знання, які допоможуть їм виконувати свою роботу краще. Попереду ще багато завдань проєкту – психологічна підтримка клієнтів та працівників соціальної сфери, випуск газети “Придніпровська зірка”, навчання комп’ютерної грамотності та підготовка посібника з перенаправлення. Лише спільними зусиллями ми зможемо перемогти соціальні наслідки повномасштабної війни” – говорить Катерина Оксенюк. 

 


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку