День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу: приєднуйтеся до уроку пам’яті

Українська Гельсінська спілка з прав людини закликає приєднуватися до Всеукраїнського уроку пам'яті до Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу: "Повномасштабна агресія #рф проти України ...

УГСПЛ-2
День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу: приєднуйтеся до уроку пам’яті
Українська Гельсінська спілка з прав людини закликає приєднуватися до Всеукраїнського уроку пам’яті до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу:
 
“Повномасштабна агресія #рф проти України триває вже майже 3 місяці. Утім, важливо пам’ятати, що насправді агресія почалася ще 2014 року – з моменту окупації російськими військами Кримського півострову, унаслідок чого багато кримських татар(ок) та українців/ок зазнали переслідувань або вимушені були полишити свої домівки.
 
На жаль, в історії кримськотатарського народу 2014 рік не був першою подібною трагедією. 1944 року їм уже довелося пережити депортацію, коли майже 200 тисяч людей втратили свій дім, а ще тисячі – загинули.

18 травня в Україні є роковинами Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. В сучасних умовах ця дата і ця трагедія потребують особливої уваги. Саме тому наш давній партнер — Представництво Президента України в АР #Крим — підтримали ініціативу Amnesty International в Україні та пропонує всім охочим, долучитися до проведення Всеукраїнського уроку пам’яті.

За посиланням ви знайдете комікс (мальопис), у якому простою мовою й за допомогою ілюстрацій описано як трагічні події 1944 року, так і сучасні події 2014-2022 років. Ми прагнемо, аби молодші покоління не забували правду про страшні порушення прав людини, свідками яких є всі ми.

- Матеріали уроку на сайті Amnesty: https://cutt.ly/PHdljSO
- Матеріали на гугл диску: https://cutt.ly/rHdzavc

Провести відповідний урок чи захід можна в будь-якому зручному та безпечному форматі – очно чи онлайн.

До дописів у соціальних мережах про всеукраїнський урок пам’яті пропонуємо додавати хештеги #CrimeaIsUkraine, #КримЦеУкраїна, та інші, дотичні до теми уроку”.
 


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Допомога по безробіттю. Особливості надання в період воєнного стану

Уряд забезпечив можливість поширити додаткові виплати від міжнародних організацій на мешканців територій, які окуповані, деокуповані або знаходяться в зоні активних бойових дій

У Музеї жіночої та гендерної історії проходить проєкт "ЇЇсторія війни": розкажіть про свій досвід

Українська культура в умовах російської збройної агресії - результати опитування від Українського культурного фонду

72 добрі справи за місяць: стартував онлайн-марафон ДоброДвіж

До уваги ОГС! 31 травня - останній день дії електронних цифрових підписів!