Демократичне стратегічне планування і фінансова децентралізація допоможуть селам вижити в об’єднаних територіальних громадах

В цьому нещодавно переконались 43 представників органів місцевого самоврядування та громадськості з Баштанського, Вітовського, Врадіївського, Вознесенського, Миколаївського, Новоодеського, ...

Додано:
frgn

пшеничне поле
Демократичне стратегічне планування і фінансова децентралізація допоможуть селам вижити в об’єднаних територіальних громадах

В цьому нещодавно переконались 43 представників органів місцевого самоврядування та громадськості з Баштанського, Вітовського, Врадіївського, Вознесенського, Миколаївського, Новоодеського, Єланецького, Очаківського, Первомайського районів та міст Миколаїв і Вознесенськ Миколаївської області, що у перших числах березня  відвідали першу частину весіннього тренінг-курсу з практичних питань розвитку сіл в рамках «Школи розвитку сільської громади».

Доктор  державного управління, експерт з питань місцевого самоврядування та розвитку місцевої демократії, професор Сергій Саханенко розповів присутнім про законодавче забезпечення та можливості моделі стратегічного демократичного розвитку для захисту інтересів виживання і розвитку сіл в об’єднаної громаді.

Презентація Сергія Саханенко

Для розуміння теми учасники семінару розглядали відповідні конкретні приклади сіл в Куцурубської сільської об’єднаної громади та с/ Пряме у м. Вознесенську Миколаївської області та сіл Балтської об’єднаної громади, закріплювали матеріал під час практичної частини.IMG_20170302_100138

По перше. «Для вирішення нагальних питань виживання та розвитку Куцурубська та Іванівська громади у 2015 р. створили першу на Миколаївщині і Куцурубську ОТГ (3 села та 3855 осіб). В процесі стратегічного планування Куцурубська стратегічна рада надихнула на об’єднання Димитрівську, Солончаківську, Парутинську, Островську місцеві громади. Так ще народилась нова ОТГ (12 сіл та 8882 осіб). А 18 грудня 2016 р. обрано голову і 26 депутатів першої в Україні «двічі народженої ОТГ».

Захистити інтереси 12 сіл при формуванні «Стратегії розвитку Куцурубської сільської ОТГ до 2026 р.» допомогло дотримання механізмів демократії участі відповідно до Статуту.

Так розробником стратегічного документу стала Стратегічна рада – дорадчий громадській орган, створений травневим 2016 р. рішенням сільради. Його активним учасниками стали представники сіл – сільські голови, старости/ в.о. старост, фермери, активісти сіл. А проект Стратегії перед його винесенням на розгляд виконкомом і радою пройшов за статутною процедуру громадських слухань».

Буклет та Брошура Стратегія розвитку Куцурубської сільської ОТГ до 2026 р.

По-друге, кандидат державного управління, експерт IBSED з практичних питань місцевих фінансів і бюджету, доцент ОРІДУ НАДУ при Президентові України  Олеся Голинська розповіла про логіку реформи фінансової децентралізації, а також застосування механізмів місцевої демократії для захисту прав та інтересів сіл в бюджетному процесі  ОТГ.

IMG_20170303_100349

«Зараз в країні фактично відбувається «оксамитова революція» в бюджетній системі з переходом на європейську систему фінансового обліку. З наступного року кожний розпорядник бюджетних коштів буде конкурувати за бюджетний ресурс територій.

Триває перехід на конкурентне розуміння бюджету: якщо раніше більше коштів із державного бюджету надавалось найслабшим, то відповідно до програмно-цільового методу фінансово будуть посилюватись сильніші, таким чином підтримується якість соціальних послуг. А слабші в таких умовах повинні підтягуватись до рівня сильніших. В іншому разі цей бюджетний заклад виходить із конкурентної боротьби, втрачає фінансування і підпадає під оптимізацію мережі.

Тому ОТГ для виживання мусить до 2018 року прийняти свої стратегічні документи  та опанувати стратегічним фінансовим менеджментом, зокрема  програмно-цільовим методом».

Триденне навчання з 2 по 4 березня  листопада 2016 р є продовженням осінньої «Школи розвитку громади села».

За результатами навчання представники 10 відібраних пілотних місцевих громад (сільський голова, депутати сільрад, громадські активісти) разом спланують адекватні спільні кроки мобілізації ресурсів місцевих громад і донорів та протягом 17 року отримають відповідну консультативну підтримку від експертів ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва».

 Прес-служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва».

Тренинг-курс  відбудеться в рамках проекту ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» на тему: «Дієва місцева демократія  у селах і містах Миколаївщини» за підтримки МФ «Відродження».

Навчання є черговим заходом проекту «Залучення мешканців сіл та міст до формування та комплексного розвитку спроможних територіальних громад», що реалізується Фондом  при партнерстві з Миколаївською облрадою, Миколаївською ОДА згідно рішення облради №7 від 30.07.2015 р. «Про затвердження Плану заходів з реалізації у 2015-2017 роках..» та на виконання завдання 3.2.2. Стратегії розвитку Миколаївської області на період до 2020 року».


 

Останні публікації цього розділу:

Високопілля в центрі уваги: початок роботи діалогової групи з відновлення

DOCU/УКРАЇНА: від особистого до спільного

Діалогова група з відновлення Бериславської громади затверджена Положенням влади

Франко-українська торгово-промислова палата разом із Яною Степаненко презентують колекцію NFT на підтримку України

Шумська громада на Тернопільщині матиме творчий простір для народних майстрів

Відбулась адвокаційна зустріч-обговорення потреб та проблем доступності допомоги для ВПО на рівні громади міста Рівне