Чи може людина на візку потрапити на прийом до сімейного лікаря?

В Україні у самому розпалі реформа медицини. На разі відбувається реформування первинної ланки – українці укладають декларації з сімейними лікарями і, що важливо, можуть обрати будь-якого сімейного ...

Додано:
cpa_result

Працевлаштування людей з інвалідністю
Чи може людина на візку потрапити на прийом до сімейного лікаря?

В Україні у самому розпалі реформа медицини. На разі відбувається реформування первинної ланки – українці укладають декларації з сімейними лікарями і, що важливо, можуть обрати будь-якого сімейного лікаря, що зареєстрований на порталі E-health, незалежно від місця приписки, а виходячи із принципів – близькості розташування лікарні та довіри до конкретного лікаря. Тому доступність приміщень лікарень для людей з інвалідністю є надзвичайно важливим фактором, адже центри первинної медико-санітарної допомоги є першою ланкою на шляху отримання медичної допомоги.

Саме тому Громадський Ревізор спільно із нашим експертом з ГО «Гармонія» Сюзанною Жуковською завітав до Центру первинної медико-санітарної допомоги №2, щоб побачити чи може людина на візку вільно відвідати сімейного лікаря.

Біля входу до реєстратури є пандус, яким хоча і можна скористатись, але не без допомоги, оскільки поручні на ньому відсутні, а через коротку довжину, кут нахилу пандуса є завеликим.

фото 1

Біля заїзду на пандус є спеціальний дзвінок для виклику персоналу і отримання допомоги. Ми його протестували, дзвінок працює і персонал дійсно виходить на допомогу.

фото 2

На першому поверсі знаходиться стійка реєстратури, яка відповідає вимогам щодо висоти та є доступною для людей на візку.

фото 3

Якщо записатись до лікаря людина на візку ще зможе, то потрапити на прийом до лікаря самостійно – ні, адже усі кабінети лікарів розташовані на другому та третьому поверсі, а ліфта немає.

У лікарні нещодавно переобладнали два приміщення під вбиральню для людей на візках – біля реєстратури та в адміністративному корпусі, хоча їх ще не встигли обладнати відповідними табличками, проте персонал люб’язно показує, де саме вони знаходяться.

фото 4

У туалеті є поручні, але вони статичні з обох сторін, що не відповідає нормам і через це туалет виявляється зовсім не доступним для людей на візках.

фото 5

В адміністративному корпусі, де розташований другий туалет для людей з інвалідністю, перешкодою для доступу до нього є сходинки перед ним… тому без сторонньої допомоги дістатись до нього немає змоги.

фото 6

В середині туалет є не більш доступним, ніж ззовні. Дзеркало розміщене дуже високо і побачити своє відображення людина на візку не зможе. Дозатор для мила, теж чомусь розміщений зависоко. Сам туалет має таку ж саму помилку, яка і в першому приміщені – статичні поручні, які заважають ним скористатись.

фото 7

фото 8

До флюрографічного кабінету, що знаходиться в підвальному приміщенні лікарні, веде довгий і стрімкий пандус, яким людина на вузькому візку, як наприклад у нашого експерта, не зможе з’їхати вниз. Попри те, його можна переробити, зробивши поручні та замурувавши сходинку посередині пандусу.

фото 11

На жаль, інші приміщення лікарні теж є недоступними для людей на візках. Попри нещодавню реконструкцію сходів, але пандуси біля них відсутні. Як пояснили нам представники лікарні, їх не зробили за браком коштів.

фото 9

фото 10

Шкода, що нам так і не вдалось потрапити в середину приміщень лікарні без сторонньої допомоги через відсутність чи то пандусів, чи ліфтів. Проте наша команда разом з експерткою з ГО “Гармонія” – Сюзанною Жуковською – готує корисні рекомендації для адміністрації закладу та практичний семінар з основних правил інклюзивності.

Матеріал підготовлений ГО “Центр громадської активності “Результат” в рамках реалізації проекту «Громадський Ревізор стартує з лікарень Вінниці» за фінансової підтримки Програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження».


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

РПР закликає розслідувати напад на активіста під час акції біля Спеціалізованої антикорупційної прокуратури

Медичні працівники Черкащини забезпечуватимуть сталі послуги для людей із ВІЛ

Розпочався набір на Сертифікатну програму із англійського права та правничих навичок

«Шерифи», «нічний патруль» та центр безпеки: як Бутенківська громада захищається від злодіїв

Опитування для вивчення можливостей впровадження реформи соціальних послуг

Нові правила загалом полегшили людям доступ до судочинства