Чи досягнемо ми Цілей сталого розвитку: Центр «Розвиток КСВ» провів перший SDG Opinion Space

СSR Ukraine, експертна організація Центр «Розвиток КСВ» розпочала цикл відкритих зустрічей, присвячених темі впровадження Цілей сталого розвитку. На першій панельній дискусії, представники бізнесу, ...

Додано:
CSRUSER

sdg3
Чи досягнемо ми Цілей сталого розвитку: Центр «Розвиток КСВ» провів перший SDG Opinion Space

СSR Ukraine, експертна організація Центр «Розвиток КСВ» розпочала цикл відкритих зустрічей, присвячених темі впровадження Цілей сталого розвитку. На першій панельній дискусії, представники бізнесу, держави та громадського сектору обговорили наявні тенденції та перспективи досягнення Цілей ООН в Україні.

В глобальному Звіті з Цілей сталого розвитку за 2019 рік, Україна посідає 41 місце, отримавши 72,8 балів зі 100 за виконання індикаторів по кожній цілі. Cаме з метою обговорення та популяризації теми сталого розвитку в Україні було започатковано SDG Opinion Space – комунікаційний майданчик для якісного спілкування про сталий розвиток, генерації нових ідей та пошуку рішень.

На думку керівниці Центру «Розвиток КСВ» Марини Саприкіної, сьогодні вкрай важливо говорити про стале мислення та підвищувати рівень обізнаності громадськості та компаній щодо важливості впровадження Глобальних цілей. «Потрібно думати, до яких наслідків можуть призвести кожні крок і дія у економічному, соціальному, екологічному та культурному аспектах. Слід доносити компаніям інформацію про Цілі сталого розвитку та шукати інноваційний потенціал в Цілях та партнерство. Компанії чи організації мають думати що ще більше можуть зробити щодо Цілей з огляду національних індикаторів та глобальні цілі», – зазначила спікерка.

Маркус Бранд, Радник з питань демократичного врядування та керівник стратегічної групи ПРООН зазначив, що потрібно не лише чітко розуміти поняття сталого розвитку, а увесь контекст. «Це не просто перелік цілей, а це ще й наслідки, що виникають».

За словами Миколи Скиби, співзасновника Next Generation Business Schoolдля реалізації Глобальних цілей, насамперед має бути вдосконалена шкільна освіта, щоб дітей вчили викликів, які постають перед нами зі сталого розвитку.

Начальниця відділу корпоративного партнерства та комунікацій агропромхолдингу Астарта-Київ Лілія Марачканець додала: «В Україні є багато позитивних практик, де компанії дбають про навколишнє середовище та свій людський капітал. Ці приклади треба наслідувати та поширювати, показувати економічну ефективність, і тоді Цілі будуть досяжними».

Наступна зустріч, присвячена обговоренню Цілей сталого розвитку відбудеться в листопаді.

Додаткова інформація: Олександра Гондюл, SDG координаторка CSR Ukraine, (044) 292 02 48, [email protected].

CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності. Центр щорічно проводить масштабні дослідження з корпоративної соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проекти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSR Europe (Брюссель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). www.csr-ukraine.org

«SDG-Амбасадори» – це перша в Україні програма, в рамках якої кожен/на учасник/ця обирає свою Ціль сталого розвитку (Sustainable Development Goals – SDGs), популяризує обрану Ціль і реалізує локальний та глобальний проекти на підтримку обраної Цілі. Мета програми – залучення молодих людей до впровадження Цілей сталого розвитку. CSR Ukraine прагне надихати та мотивувати молодь реалізовувати власні ідеї, не боятись робити помилки та бути відповідальними у своїй діяльності.

Цілі сталого розвитку ООН 2030 закликають до дій всі країни – бідні, багаті і з середнім рівнем доходу – щоб сприяти процвітанню та захисту планети. Згідно з Цілями, подолання бідності повинно реалізовуватися спільно із стратегіями, що сприяють економічному зростанню і задовольняють ряд соціальних потреб, включаючи освіту, охорону здоров’я, соціальний захист, можливості працевлаштування, боротьбу з кліматичними змінами та захист навколишнього середовища.


 

Останні публікації цього розділу:

Вишнівецька громада на Тернопільщині отримала цифровий рентген-комплекс від Програми USAID DOBRE

У Києві презентовано напрацювання проекту із залучення жителів до процесів відновлення в громадах

Громади звертаються до держави з закликом переглянути механізм фінансування соціальних послуг для дітей та сімей

Стартувала Школа InConnect CAMP для підприємців та провайдерів профтехосвіти

Безплатний онлайн-курс «Мова меморіалів»

У Львові пройшов всеукраїнський турнір з фінансової грамотності