Чому нехтувати ременями безпеки не можна: у Луцьку створили соціальний відеоролик

На Волині активні громадяни та поліція об’єднали зусилля задля підвищення свідомості водіїв. Вони створили соціальний ролик, покликаний звернути увагу людей на проблему використання ременів безпеки ...

Ролик
Чому нехтувати ременями безпеки не можна: у Луцьку створили соціальний відеоролик

На Волині активні громадяни та поліція об’єднали зусилля задля підвищення свідомості водіїв. Вони створили соціальний ролик, покликаний звернути увагу людей на проблему використання ременів безпеки задля порятунку життя та здоров’я.

Безпека на дорозі – одне із найактуальніших питань для України. За даними Міністерства інфраструктури, упродовж 2019 року в Україні сталося майже 160 тисяч аварій, в яких постраждали 32 тисячі осіб. ДТП торік забрали життя майже 4 тисяч українців.

За даними ВООЗ, ремені безпеки знижують ризик смерті водія та пасажирів на 45-50%, а ризик травмуватися – на 20-45%. Пасажирам на задніх сидіннях ремінь гарантує підвищення захисту від незначних травм до 75%. Тобто, лише пристебнувши ремінь безпеки, можна уникнути багатьох смертей внаслідок ДТП, а також травм.

Ініціативу реалізувати соціальний проєкт взяла на себе громадська організація «Принцип». Створенням анімації займалися ГО «Імаго» та «Гармидер».

Також участь у проєкті взяли управління патрульної поліції у Волинській області, КЗ ЛМ ЦБЗ Бібліотека філія № 6, ГО «Луцький джазовий клуб», ГО «Центр розвитку бойового мистецтва капоейра академія «КАПА» міська Федерація». Реалізація цієї ініціативи відбулася  у рамках проєкту «Ефективна регіональна модель взаємодії НГО», який втілювала  Спілка «Громадські ініціативи України» за фінансової підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED) США

За словами продюсера соціального ролика, керівника ГО «Принцип» Віктора Грисюка, перед командою стояло завдання створити мистецький продукт, який покаже ганебну проблему на дорогах – вперте небажання водіїв користуватися ременями безпеки.

«Через культурні події ми привертаємо увагу до суспільно важливих проблем, оскільки кожне культурне середовище за допомогою своїх засобів спілкування з суспільством (музика, анімація, театр, спорт тощо) може висвітлити існуючу проблему, акцентувати увагу на її вирішення, що значно більше приверне увагу суспільства для подолання ганебних явищ в нашому житті», – зазначив Віктор Грисюк.

Детальніше про створення ролика розповів мультиплікатор, голова ГО «Імаго» Леонід Тивонюк. За його словами, для цього була обрана техніка стоп-моушн – і це не випадково.

«Саме такою подачею ми підкреслюємо легковажність і наївність людей щодо заходів в питаннях власної безпеки. На створення ролика пішло три місяці, включаючи розробку сценарію. За цей час команді провести чимало роботи: створення розкадрування, аніматік, запис озвучення, саунддизайн, пошук і реалізація персонажів та декорації в матеріалі, знімальний процес, чистка кадрів і монтаж», – зауважив Леонід Тивонюк.

Про ситуацію із дотриманням правил безпеки на Волині розповіли начальник управління патрульної поліції Волинської області Андрій Крутень і начальник відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції Волинської області Ольга Шмігель. Вони закликали волинян дотримуватися елементарних вимог, які допоможуть врятувати життя та здоров’я.

«Можна говорити про різні статистичні дані, але насамперед хочеться достукатися до свідомості кожного учасника дорожнього руху. За тією статистичною інформацією знаходяться життя та здоров’я кожної людини, якої в результаті дорожньо-транспортної аварії вже немає. Створення цього відеоролику – це безцінний досвід співпраці, адже безпека – це не іграшки», – сказав Андрій Крутень.

До слова, управління патрульної поліції на своїх сторінках в соцмережах проводило серед читачів конкурс на найкращий соціальний відеоролик. Сьогодні, 2 липня, трьох переможців нагородили сумками зі світловідбиваючими елементами.

Найперше, що потрібно зробити під час поїздки в автомобілі – це пристебнутися ременем безпеки, а також попросити зробити це інших пасажирів. Саме ви відповідальні за своє життя.

Організатори заходу висловлюють щиру подяку мистецькому простору «ГаРмИдЕр ангар-stage», який надав локацію для презентації ролика.

Посилання на скачування та вільне поширення:

https://fex.net/uk/s/2mxafye

Додаткова інформація:

Прес-секретар ГО «Принцип» Олена Соляник

(096-451-29-12)

Джерело: Громадська організація «Принцип»


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи