Через медійно-експертну кооперацію до покращення українсько-угорських взаємин

Суттєвий брак діалогу між людьми, між засобами масової інформації – основні фактори, що останнім часом негативно впливають на українсько-угорські відносини. Цю прогалину намагалися заповнити під час ...

ЗМІ
Через медійно-експертну кооперацію до покращення українсько-угорських взаємин

Суттєвий брак діалогу між людьми, між засобами масової інформації – основні фактори, що останнім часом негативно впливають на українсько-угорські відносини. Цю прогалину намагалися заповнити під час п’ятиденного візиту в Україну 9 представників ЗМІ Угорщини. 

Перебування угорських журналістів в Україні 22-26 травня 2018 року стало можливим в рамках проекту «Посилення медійно-експертного виміру українсько-угорського порозуміння», ініційованого Радою зовнішньої політики «Українська призма» спільно з Громадською радою при МЗС України та Посольством України в Угорщині за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках грантового компоненту проекту «Громадська синергія».

«Основні культурні та цивілізаційні речі, що трапились з українським народом, політичною нацією, після початку агресії не стосуються надання особливих прав російськомовним жителям України. Йдеться про те, щоб кожна окрема людина, кожен громадянин України, кожна окрема громада в Україні досягала своїх інтересів та прав незалежно від використання тієї чи іншої мови», – зауважила перед угорськими учасниками зустрічі Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Об’єктивну інформацію щодо суспільно-політичного розвитку України журналістам з Угорщини намагалися надати представники Міністерства інформаційної політики України, заступник Міністра освіти та науки України Павло Хобзей, заступник Міністра закордонних справ України Василь Боднар.

Плідною та цікавою була дискусія за участі експертів Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства і Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС. На думку редактора Інтернет-видання «Європейська правда» Сергія Сидоренка, налагодження діалогу між людьми, між засобами масової інформації має сприяти налагодженню українсько-угорської комунікації. Крім того на зустрічі йшлося про військову агресію Росії на сході країни, анексію Криму та євроінтеграцію України. Угорські журналісти також обговорили хід реформ в Україні з представниками найбільшої коаліції провідних громадських організацій та експертів – Реанімаційного пакету реформ.

Про імідж Європи на російському телебаченні йшлося під час зустріч з представниками аналітичної групи «Гібридна війна» Українського кризового медіа-центру. «На цих трьох каналах (Перший канал, Росія-1, НТВ) Європа згадується щодня в негативному контексті 18 разів на день. Просто для порівняння, напій «Кока-Кола» за той же період і на тих же каналах згадувався 6 разів на день», – навів приклад результатів дослідження, проведеного аналітичною групою, її директор Олексій Макухін.

Під час перебування у м. Слов’янську Донецької області угорська делегація відвідала прес-центр Операції об’єднаних сил (ООС), де отримала інформацію про ситуацію в районі проведення ОСС, відбудоване дитяче відділення Донецької обласної психіатричної лікарні, реконструйовану Слов′янську теплову електростанцію, відновлений житловий будинок (м.Миколаївка). Про жахливі події, пов’язані з російською агресією, розповіли місцеві жителі.

Угорські журналісти вже почали висвітлювати отримані від візиту враження на своїх медіа-майданчиках. Започаткований формат кооперації між українською та угорською стороною має сприяти подоланню стереотипів сприйняття України в Угорщині та зміцненню добросусідських відносин між країнами.

Довідкова інформація: метою проекту «Посилення медійно-експертного виміру українсько-угорського порозуміння» є посилення рівня поінформованості представників медійної та експертної спільнот Угорщини щодо добросусідської політики України, відсутності дискримінаційних практик відносно національних меншин, а також євроінтеграційного та євроатлантичного поступу нашої держави.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили безкоштовні онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?