Чехословаччина. Історія 100 річчя заснування держави

Чеська Республіка у 2018 році святкує сто років свого існування. Частиною святкування ювілею була презентована перша частина проекту "Чехословаччина. Історія 100 річчя заснування держави. Вікторина ...

Додано:
IGOR MELEKH

48358299_10218306411356842_4315772783301754880_o
Чехословаччина. Історія 100 річчя заснування держави

Чеська Республіка у 2018 році святкує сто років свого існування. Частиною святкування ювілею була презентована перша частина проекту “Чехословаччина. Історія 100 річчя заснування держави. Вікторина (конкурс рефератів) з історії, географії, культури та економіки Чехословаччини” .

Вікторина за ініціативи Громадської організації «Центр сприяння і розвитку програм та проектів ЮНЕСКО у Львівській області» та Генеральними Консульствами Чехії у Львові та Генерального Консульства Словацької Республіки в Ужгороді, місією яких є пропагування республіки за кордоном, насамперед, презентація української,чеської та словацької історії, культури та науки.

15 грудня у Львівському Музеї Історії Релігії у княжому місті Лева – Львові відбулася фінальна частина і нагородження учасників Вікторини “100 років створення Чехословаччини” , запрошені представники консульств Чеської та Словацької республік, представники державних органів влади, партнерські організації. Вікторина перша її частина мала за мету зацікавити українську молодь, учнів, студентів до співпраці з чеським та словацьким народами, глибше почерпнути факти з історії, культури, географії, економіки Чехословаччини, і гідно за презентувати історію,культуру, географію, економіку України в другому етапі проекту в школах , Інститутах, Університетах Чехії та Словаччини у наступному 2019 році. На свято приїхало багато дітей, молоді з батьками, вчителі. Завітали Друзі та Партнери, з далекого Калуша примчали наймолодші Дипломати – з Центру Народної Дипломатії ,що діє при Школі-Інтернат №2. Прибули звісно і наші переможці з Ужгорода та Чернівців, з якими Ми вже подружилися і стали як Родина. Великою родиною, стали Всі учасники міжнародного проекту Вікторини, так як нам усім разом, треба об”єднати усі наші зусилля на 2019 рік і провести другу частину міжнародного проекту на – успішно.

Отож, відкрив свято голова Правління Го”Центр сприяння і розвитку програм та проектів ЮНЕСКО у Львівській області” пан Мелех Ігор Богданович, який розповів про проект, про його задум і перетворення з маленького в велику міжнародну місію народної, дитячої, студентської дипломатії України для Європи, для дружніх нам народів чехів та словаків. Представників цих країн в особі пана Консула Чеської Республіки у Львові – Павела Пешека і Директора Чеського Центру в місті Києві та другого секретаря Посольства Чеської Республіки в Україні пані Луцію Рікоржікову, Ми з великою приємністю заслухали їхні виступи про співпрацю між народами.

В словах підтримки дітям, молоді, студентам їхнім батькам від пана Павла Пешека, звучала підтримка цілого чеського народу для українців. Пані Луція, свій виступ почала з невеличкої приємної гри – назвіть слова з чим Вам асоціюється країна Чехія і всі присутні по черзі називали слова назви то міст і містечок,то різновиди культурного мистецтва пов”язаних з Чехією, пам”ятники, письменники, поети, згадали бравого солдата Швейка, згадка про якого рясніє пам”ятниками у Львівському краї , згадали і про першого Президента Чехії Масарика.

Розповіла пані Луція про свою місію в Україні, про Чеський Центр в м. Києві, про співпрацю з дітьми і молоддю в різних цікавих культурних, освітніх та пізнавальних проектах. Запросила обов”язково кожному з присутніх, хоч би раз відвідати мальовничу країну Чехію – її прекрасні міста Прагу, Брно та інші.

Після доповіді головних партнерів почався момент нагородження за найкращі роботи написані молодими людьми з Ужгороду та Чернівців. Першим на сцену запросили Сеника Івана , який розповів про що написав свій реферат і отримав перше місце в вікторині.(далі буде)


Тематика публікації:                       

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку