Чат-бот для кримчан – новий засіб інтерактивного консультування

На початку вересня почав працювати чат-бот CrimeaIsUAbot у Telegram. Його створили для кримчан, аби ті змогли дізнатись усе про оформлення українських документів та умови перетину адмінкордону з ...

1
Чат-бот для кримчан – новий засіб інтерактивного консультування

На початку вересня почав працювати чат-бот CrimeaIsUAbot у Telegram. Його створили для кримчан, аби ті змогли дізнатись усе про оформлення українських документів та умови перетину адмінкордону з окупованим Кримом. За два місяці до чату звернулося майже півтори тисячі людей.  

Ольга Куришко, координатор юридичного напрямку громадської організації “КримSOS” розповіла про ініціативу та перші досягнення. 

«Разом з партнерами ми хотіли створити  зрозумілий та легкий спосіб отримання вичерпних консультацій. У КримSOS вже сьомий рік працює гаряча лінія, де ми надаємо комплексні консультації. Завдяки досвіду виділили  “типові запити”, – ділиться Ольга. – Тому до чат-боту включали найбільш актуальні теми для жителів тимчасово окупованих територій». 

Загалом, сьогодні у CrimeaIsUAbot можна отримати  консультацію із найбільш популярних питань: оформлення паспорта громадянина України, свідоцтва про народження або смерть, актуальну інформацію щодо порядку перетину КПВВ. І це зі зразками документів та можливістю записатися в чергу на подачу документів. 

Чат-боту буде корисний, наприклад, тим, хто хоче отримати українське свідоцтво про народження дитини на окупованій території. Оскільки, тільки через суд можна отримати такий документ, юристи розробили шаблони заяв до суду. Додатково чат-бот містить і приклади заповнення заяв залежно від ситуації, в якій перебуває родина. Торік оформлено 3660 свідоцтв про народження дитини на окупованій території Криму. 

«У нас є амбітна мета — створити онлайн-нотаріат для наших громадян з Криму. В умовах штучних обмежень з боку окупаційних адміністрацій, триває робота  і за напрямком розробки онлайн подачі документів у заклади вищої освіти для дітей з окупованих територій. Спільними зусиллями, у тісній співпраці з Мінреінтеграції та Мінцифри,  створюватимемо та розвиватимемо систему збереження зв’язків із громадянами до повної деокупації АР Крим та міста Севастополь», – розповідала на презентації ініціативи Дар’я Свиридова, Перша заступниця Постійного Представника Президента України в АР Крим  

Ольга Куришко зазначає, що інформацію у боті будуть оновлювати, якщо змінюватиметься законодавство чи з’являються нові потреби. Зокрема, додадуть інформацію про умови вступу до ВНЗ пізніше, коли це стане актуальним.  

«Важливо, щоб інформація у боті була актуальною. Зараз ми розпочнемо роботу над доповненнями, що стосуються порядку перетину, коли людина має борги зі сплати аліментів або перебуває в реєстрі боржників, – розповідає Ольга, – Додатково ми плануємо доповнити бот розділом про майнові права, який міститиме розділ щодо порядку оформлення спадщини».

Зараз чат-бот CrimeaIsUAbot розміщено у Telegram, згодом його аналог буде у Viber. 


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

Команда Let`s do it Ukraine відвідала Південь в рамках проєкту з подолання наслідків повені

Гуманітарні місії на Півдні тривають: волонтери додатково роздадуть 1000 обідів “Добра кухня”

Тютюнові акцизи рятують життя — податкові преференції неприпустимі

Вишнівецька громада на Тернопільщині отримала цифровий рентген-комплекс від Програми USAID DOBRE

У Києві презентовано напрацювання проекту із залучення жителів до процесів відновлення в громадах

Громади звертаються до держави з закликом переглянути механізм фінансування соціальних послуг для дітей та сімей