Богуславські активісти запустили серію відео про Коляду

Декілька місяців дослідники ГО «Навколо Нас. UA» їздили селами Богуславської громади та збирали колядки, щедрівки, записали музичні мотиви та різдвяні історії та все зафільмували. Було здійснено 11 ...

20221109_093618 (1)
Богуславські активісти запустили серію відео про Коляду

Декілька місяців дослідники ГО «Навколо Нас. UA» їздили селами Богуславської громади та збирали колядки, щедрівки, записали музичні мотиви та різдвяні історії та все зафільмували. Було здійснено 11 експедицій під час яких близько 50 людей поділилися своїми спогадами. 

20221023_133339

Перше відео це документальні нарізки кадрів з експедицій. Такий собі трейлер серії відео з історико-етнографічних експедицій Богуславщиною: 

Саме тому, поспішаємо поділитися з вами трейлером цілої серії відео з наших історико-етнографічних експедицій Богуславщиною в рамках проєкту «Портал крізь століття: Богуславська Коляда».

«Було знято гігабайти інтерв’ю, де про все — про Коляду, любов до життя, історію, силу нашого духу. В пошуках спогадів про свято ми знайшли набагато більше. Пам’ять про те, як совєти методично десятиліттями стирали національну свідомість та намагалися підкорити українців — голодоморами, війною, репресіями, нелюдськими умовами життя і роботи в селі. Й історію про те, як наші люди це витримали, як попри втрати людські, духовні і фізичні, змогли вижити під цим пресом і зберегти себе і свою ідентичність, життєлюбність та волелюбність»  зазначає керівниця експедицій Юлія Гейко.

20221110_151229

Підписуйтеся на YouTube-канал, аби нічого не пропустити! У відео ви зможете дізнатися більше про Різдвяні традиції, притаманні Богуславщині, почути місцеві колядки та щедрівки, дізнатися, що раніше готували та що одягали. І найголовніше — як зберігали і продовжували українські традиції, попри заборони.

 

Підписатися тут.

 

«Портал крізь століття: Богуславська коляда», реалізовується ГО «Навколо Нас. UA» в межах навчального курсу «Від ідей — до дій».

Навчальний курс «Від ідей — до дій» реалізовується за підтримки Європейського фонду за демократію (EED) в межах ініціативи «Тиха Гавань». Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED і є відповідальністю виключно ГО «Буслав Січ».


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи