Близько 80% біженців планують повернутися в Україну після війни

Після закінчення війни 79,2 українських біженців, які виїхали за кордон, планують повернутися в Україну.Про це свідчать результати опитування, що проводилося соціологічною службою Центру Разумкова на ...

pexels-markus-spiske-11622835
Близько 80% біженців планують повернутися в Україну після війни

Після закінчення війни 79,2 українських біженців, які виїхали за кордон, планують повернутися в Україну.

Про це свідчать результати опитування, що проводилося соціологічною службою Центру Разумкова на пунктах пропуску через державний кордон України з 15 березня по 1 квітня 2022 року.

Водночас, 9,9% опитаних респондентів повідомили, що не планують повертатися в Україну, ще 10,9% вагаються з відповіддю.

Як показало опитування, переважна більшість біженців — жінки (83%), відповідно, чоловіки становлять 17% серед опитаних. За віком найбільшу групу респондентів становлять люди від 30 до 39 років (37%), 26% — ті, кому від 40 до 49 років, 19% — люди віком від 16 до 29 років, 11% — віком 60 і більше років, 8% — ті, кому від 50 до 59 років.

76% респондентів — люди з вищою або незакінченою вищою освітою, 18% — із середньою спеціальною освітою, і лише 6% — із загальною середньою освітою.

Найбільш представленими серед опитаних соціальними групами є висококваліфіковані фахівці (26%), підприємці (20%) та кваліфіковані робітники (17%).

Більше половини тих, хто виїжджає за кордон у зв’язку з воєнними діями — жителі Сходу та Півдня країни (51,5%), найбільше серед східних областей представлена Харківська — 19%) ), 45% — жителі центральних областей (у тому числі 31% — жителі Києва та Київської області), і лише 4% — жителі західних областей.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Що думаєте про тему деінституціалізації?

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Чернівцях

У Сумах хаб ІМІ надає медійникам техніку та захисне спорядження

Юридичне\Волонтерське для ГО, волонтерів та активістів

Відбувся круглий стіл “Наш Південь: ідентичності в умовах війни”

В польському Гданську обговорили гібридні методи Росії з розгортання збройних конфліктів на прикладі першого окупованого міста Донбасу