Благодійний фонд «Рокада» розширить підтримку громад у 2024 році

БФ «Рокада» ВКБ ООН планує допомагати інтеграції переселенців в громадах, підтримувати розвиткові проєкти й ініціативи та розширити діяльність практично на всю Україну. Про це вони розповіли громадам ...

Додано:
Oksana Stelmakh

f7875b4f6a95c8aeb826ee5a196dff7a
Благодійний фонд «Рокада» розширить підтримку громад у 2024 році

БФ «Рокада» ВКБ ООН планує допомагати інтеграції переселенців в громадах, підтримувати розвиткові проєкти й ініціативи та розширити діяльність практично на всю Україну. Про це вони розповіли громадам на зустрічі в Регіональному офісі U-LEAD.

19 березня на базі регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Хмельницькій області відбулася зустріч представників громад з координаторкою Хмельницького осередку БФ «Рокада» Тетяною Сич.

Керівник Офісу Дмитро Василенко зазначив:

«Дуже приємно, що такі організації працюють з громадами області. Наше завдання, як структури, що сприяє підвищенню спроможності місцевого самоврядування — організовувати заходи з інформування представників ОМС про нові можливості для розвитку. Ми плануємо організовувати заходи в такому форматі і надалі».

Тетяна Сич розповіла, що БФ «Рокада» ВКБ ООН працював з біженцями, які мігрували в Україну з інших країн починаючи з 2003 року:

«Ми сприяли їхній інтеграції в українське суспільство, надавали соціальну підтримку біженцям і шукачам притулку. Після 24 лютого 2022 року створили осередки у 15 регіонах України і почали надавати психосоціальну підтримку та благодійну непродовольчу допомогу людям, які були змушені покинути свої оселі через бойові дії та обстріли і переїхати у більш безпечні громади».

Вона ознайомила учасників зустрічі з результатами діяльності Хмельницького осередку БФ «Рокада» за 2022-2023 роки. Так, понад 13 тисяч людей отримали консультації з питань захисту. Фахівці фонду надали більше 9 тисяч психологічних консультацій та 740 соціальних супроводів, організовували перевезення, допомагали постраждалим від насильства та дітям з груп ризику, прийняли майже 4,5 тисячі звернень на «гарячу лінію».

Говорячи про непродовольчу допомогу, координаторка розповіла, що 22716 внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та 10958 родин постраждалих отримали ковдри, подушки та матраци. Люди приїжджали в громади без необхідних для життя особистих речей, а забезпечення нормальних умов сну є важливим елементом у відновленні організму людини. Також БФ передав до місць тимчасового проживання (МТП) ВПО 941 одиницю побутової техніки на суму 7,2 млн грн.

Тетяна Сич також повідомила, що у 2024 році організація приділятиме більше уваги навчанню внутрішніх переселенців, допомагатиме їхньому працевлаштуванню та інтеграції в громаду, а також переселенню з МТП у нормальне житло. Крім того, БФ «Рокада» планує розширити діяльність ще на 4 області, продовжить підтримувати ініціативні групи, допомагатиме створювати дитячі та соціальні простори, надавати психосоціальну допомогу та інші послуги.

Особливу увагу планують приділити соціально-економічному розвитку ВПО та їх інтеграції в громади.

«У 2024 році хочемо стати плечем підтримки для громад, які приймають або прихистили переселенців. Плануємо реалізовувати спільні культурні та освітні проєкти, проводити тематичні тренінги для запобігання вигорання представників громад, інтеграційні заходи, інформаційні зустрічі, обмін досвідом між представниками Фонду та ОМС», – наголосила Тетяна Сич. І додала, що працювати разом необхідно в кожній сфері, щоб підняти її на вищий рівень розвитку.

Відповідаючи на питання щодо співпраці місцевого самоврядування з осередком БФ «Рокада», спікерка зазначила:

«Ми інформуємо про наші ініціативи у групі для громад Хмельниччини. Громади, які в них зацікавлені, дають зворотній зв’язок і долучаються до впровадження. Так було із облаштуванням дитячих просторів і соціальних пралень, з підтримкою інших ініціатив. Важливо, аби громади знали про свої проблеми і розуміти шляхи їх вирішення. Та звертатися з пропозиціями до Фонду».

Довідка. Напрями діяльності БФ «Рокада» у 2024 році:

  • Підтримка ініціативних груп (мікрогрантова програма).
  • Створення та реалізація просторів безпечних для дитини.
  • Посилення спроможності надавачів послуг у сфері захисту та соціальних послуг. Діяльність у сфері запобігання гендерно зумовленого насильства.
  • Робота з дітьми з груп ризику.
  • Моніторинг сфери захисту.
  • Соціальна допомога та соціальний супровід.
  • Підтримка психічного здоров’я та психосоціальна підтримка в громадах.
  • Сприяння розвитку громад.
  • Надання допомоги у вигляді непродовольчих товарів.
  • Управління та координація колективних центрів.
  • Ремонт будинків у постраждалих громадах.
  • Включення ВПО та осіб, постраждалих від конфлікту у відповідні програми і послуги.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями