«Бій під аплодисменти», що повернув армії УНР віру у власні сили: новий випуск «ІстФакту»

Навесні 1920 року в бою за Вознесенськ військо Української Народної Республіки здобуло вирішальну перемогу над большевиками. Малоозброєні воїни армії УНР змогли протистояти чисельнішому противнику та ...

L4bJp1575549014q8a2r
«Бій під аплодисменти», що повернув армії УНР віру у власні сили: новий випуск «ІстФакту»

Навесні 1920 року в бою за Вознесенськ військо Української Народної Республіки здобуло вирішальну перемогу над большевиками. Малоозброєні воїни армії УНР змогли протистояти чисельнішому противнику та захопити цілу воєнну базу. Ця перемога дозволила українському війську поновити боєприпаси та повернути віру у власні сили.

Бій за Вознесенськ, що увійшов в історію як «бій під аплодисменти», мав визначальну роль для армії УНР у Першому Зимовому поході.

Для чого був потрібен цей похід? Чи підтримувало армію УНР просте населення? І чи можна воювати без зброї? Відповіді на ці питання у черговому випуску відеопроєкту «ІстФакт» дає історик Володимир В’ятрович.

Довідково: Відеоролики проєкту Українського інституту національної пам’яті «ІстФакт» мають на меті популяризувати історію України через емоційне, яскраве, динамічне, але водночас просте і доступне, без зайвого пафосу, відео, детально переповідаючи маловідомі сюжети часів Української революції.

Формат проєкту – 5-хвилинні відеоролики в стилі «запитання-відповіді» з поєднанням прямої мови спікера й відеоряду (хроніка, інфографіка, анімація, карти, світлини, відео з реконструкцій історичних подій, моушн-графіка). Передбачається, що проєкт стане додатковим джерелом історичної інформації для широкого загалу. Відеоролики присвячені Українській революції 1917-1921 років.

 

Джерело: УІНП.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Комунальне підприємство ухиляється від обліку дерев: громадська організація подала до суду

Молодь Світловодська готує масштабний фест у місті

Команда Let`s do it Ukraine відвідала Південь в рамках проєкту з подолання наслідків повені

Гуманітарні місії на Півдні тривають: волонтери додатково роздадуть 1000 обідів “Добра кухня”

Тютюнові акцизи рятують життя — податкові преференції неприпустимі

Вишнівецька громада на Тернопільщині отримала цифровий рентген-комплекс від Програми USAID DOBRE