Big Idea: результати краудфандингу більш помітні у довгостроковій перспективі

Як і літо до завершення підійшла і програма "По кроку за раз до перемоги України", у фокус якої ми ставили підтримку проектних команд та спрощені умови розміщення проектів для збору коштів. В цілому ...

Додано:
Liudmyla Nikitina

290922434_10160659773423676_2074573752908573161_n
Big Idea: результати краудфандингу більш помітні у довгостроковій перспективі

Як і літо до завершення підійшла і програма “По кроку за раз до перемоги України”, у фокус якої ми ставили підтримку проектних команд та спрощені умови розміщення проектів для збору коштів. 

В цілому програма тривала Програма тривала 2 місяці з 30 червня по 24 серпня 2022 про її умови та особливості ми розповідали у  форматі марафону життєстійкості в інстаграм. У форматі піт-стопів ми ділились з нашими підписниками у мережі:

  • про всі оновлення, трансформації платформи;
  • перевагами спрощених умов залучення коштів через цінності прозорості, гнучкості та сталості та мотивували долучатись до програми;
  • порадами витривалості від проектних команд, доброчинців, волонтерських ініціатив, щоб нагадати собі та всім нам, що підтримуючи один одного ми зможемо подолати будь-яку дистанцію.

Командою платформи ми хочемо подякувати проектним командам, доброчинцями та прихильникам спільноти. Три проекти вже в стадії втілення, а понад п’ятдесят – отримали потужний поштовх до реалізації і зворотний зв’язок. А разом ми всі, спільнота доброчинців платформи, першими познайомитись з 10 історіями життєстійкості класних ініціатив, які невпинно працюють для того, щоб підсилити зусилля наших захисників та попіклуватись про тих хто постраждав у війні. 

Якщо ж перейти на мову цифр, то за період з 29 червня по 24 серпня 2022 року до участі в програмі “По кроку за раз до перемоги України” свої проекти на краудфандинг подали 48 проектних команд. З них 13 були опубліковані, і як проміжний результат — 3 з них вже залучили необхідну суму коштів та перейшли у стадію реалізації. Це проекти:

Лабораторія з відбудови у Гостинному дворі. Команда залучила 104 тис. грн. 

Допомога унікальному притулку корів і биків “Здраве Життя”. Команда залучила  182 тис. грн. 

Турклуб Манівці: майстерня з виготовлення спорядження. Команда залучила 58 тис. грн. 

Решта проектів, ще залучають фондування на втілення, а значить ваша підтримка для них буде неоціненною.

За цей період ми провели 21 консультацію з яких 12 консультацій були на тему “технічнічних моментів адміністрування проекту на платформі Велика Ідея”, 6 на тему ЄФормування комунікаційної стратегії до краудфандингового проекту”, 3 на тему “Юридичні моменти подачі, збору, реалізації та звітування за проектом”. Найпоширеніші питання та відповіді ми зібрали у матеріалі “Проектний & постійний спільнокошт. Як краще залучати кошти для вашої ініціативи?”

 

Історії проектів, які найпершими встигли залучити кошти

А на завершення ми залишили найбільш мотиваційну частину — історії тих проектних команд, які встигли і зібрати кошти і перейти до втілення своїх проектів.  Далі пробуємо передати атмосферу втіленої мрії та відчуття успішно завершеного марафону.

ПРОЕКТ 1

Першими хто встиг і зібрати кошти й реалізувати свій проект стала команда ГО  “Семиярусна гора” яка залучала 100 тис. грн на проект “Лабораторія з відбудови у Гостинному дворі“.

Ідея нашого проєкту — напрацювати досвід відновлення зруйнованих війною публічних просторів. Адже хоч окуповані чи прифронтові міста розташовані в різних регіонах України, контекст їхнього просторового розвитку є дуже подібним. Тому приклад проведення урбаністичної лабораторії в Гостинному дворі може стати максимально близьким для всіх. Тож наша візія — надати міським активістам перевірені інструменти для оновлення публічних просторів у своїх громадах.

відповіd голова ГО  “Семиярусна гора” та автор проєкту – Любомир Дмитришин 
Гостинний двір до Урбаністичної лабораторії

Гостинний двір після Урбаністичної лабораторії

ПРОЕКТ 2

Команда проекту Допомога унікальному притулку корів і биків “Здраве Життя” теж змогла активізувати свою спільноту та долучитись до підготовки до зимового сезону притулку.

“Нам вдалося зібрати 182 тисячі гривень і це дозволить нам запасти корми на зиму. 104 доброчинці підтримали нас та показали цим що роздіяють важливість теми, в якій ми працюємо. Ми відчуваємо та висловлюємо велику подяку нашим однодумцям, які брали участь у зборі  коштів протягом місяця! Особливо приємно, що завдяки активній підтримці доброчинців кошти вдалося зібрати навіть на кілька днів раніше до закінчення терміну встановленого на платформі.

Ця сума є мінімально необхідною для забезпечення харування тварин, тепер ми зможемо перейти до створення необхідних умов для життя тварин. 

Тепер, завдяки нашим з вами зусиллям, ми можемо переходити до активної заготівлі кормів! На порядку денному ще одне найважливіше на сьогодні завдання – будівництво двох загонів та укриття для зимівлі, куди переїдуть бички Шакра та Серпс та дівчата Нара-Найла та Шанта. Для будівництва ми вже маємо частину закуплених будматеріалів і частину коштів, однак ще багато матеріалів потрібно залучити. Після успіхів на “Спільнокошт” ми віримо в те що знайдемо роесурси та однодумців для втілення і цього проекту в життя.” – ділиться засновник притулкку Микита Дрокін.

ПРОЕКТ 3

А командаТурклубу “Манівці”, які запускали збір на проект “Турклуб Манівці: майстерня з виготовлення спорядження” залучила ще й додаткове фінансування, щоб таки налагодити виробництво класного військового спорядження.

“Друзі! Неймовірне спасибі завдяки об’єднанню зусиль Ukrainian Social Venture Fund та SILab Ukraine (які надали грант, що покрив 90% вартості обладнання) та 52 доброчинців (які дофінансували решту) ось ці два красені – швейцарські зварювальні апарати – стають до роботи з виготовлення спорядження для військових та медиків.” — ділиться засновник  Тарас Білошицький.

_________

Для того, щоб ми якомога швидше могли продовжувати ділитись наступними успішними історіями реалізації проектів, запрошуємо вас фондувати проекти на платформі Спільнокошт та стежити за новими можливостями та активностями у наших соцмережах:

У фейсбуці розповідаємо про краудфандинг в Україні, навички майбутнього, соціальне підприємництво та ін. можливості.

У Club GoBiGGGA! for talents relations досліджуємо, впроваджуємо та проводимо оцінку нових способів зберігати цілісність і продуктивність організацій.

Обирайте, що відгукується вам і дійте!

Програма “По кроку за раз до перемоги України” була реалізована за підтримки ІСАР Єднання у межах «Ініціативи секторальної підтримки громадянського суспільства»


Тематика публікації:     

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи