Безоплатна правова допомога для Щербанівської громади Полтавського району

Продовжується співпраця Полтавського бюро правової допомоги із об’єднаними територіальними громадами задля інформування найбільш вразливих верств населення про можливості одержання безоплатної ...

Додано:
Tanya Tanya

IMG-eada509882a3b5c040248c9d64054200-V
Безоплатна правова допомога для Щербанівської громади Полтавського району

Продовжується співпраця Полтавського бюро правової допомоги із об’єднаними територіальними громадами задля інформування найбільш вразливих верств населення про можливості одержання безоплатної правової допомоги, адже саме поінформованість є важливою передумовою реалізації громадянином свого права. З огляду на це у приміщенні Територіального центру соціального обслуговування Щербанівської сільської ради Полтавського району 01 листопада 2019 року відбувся правопросвітницький захід, присвячений питанням реалізації громадянами гарантовано державою права на безоплатну правову допомогу, а також захисту прав громадян від насильства та дискримінації.

Разом із обговоренням тематики заходу акцентовано увагу його учасників на тому, що у разі виникнення у громадян складності доступу до електронних сервісів Міністерства юстиції України у центах та бюро безоплатної правової допомоги, поряд із роз’ясненнями, консультаціями та іншими правовими послугами, усі без виключення громадяни мають можливість отримати доступ до сервісів Мін’юсту та скористатися ними самостійно або ж із допомогою працівника системи безоплатної правової допомоги.

Під час обговорення тематики заходу очільниця Полтавського бюро правової допомоги Тетяна Ражик наголосила, що Законом України «Про безоплатну правову допомогу» передбачено право кожного громадянина отримати від кваліфікованого фахівця у галузі права роз’яснення та консультації, а найбільш вразливі категорії громадян, як то внутрішньо переміщені особи, інваліди та малозабезпечені, діти-сироти та постраждалі від домашнього насильства мають право на весь спектр послуг адвоката чи іншого фахівця у галузі права, що надаються безкоштовно.

Отож, аби не мати потім неприємностей, перш ніж вчиняти буд-які юридично значущі дії, варто проконсультуватися із фахівцем щодо можливих правових наслідків таких дій, тим більше що таке право надається безкоштовно системою органів безоплатної правової допомоги. Громадянину залишається лише звернутися у будь-який зручний спосіб — прийти або ж зателефонувати! На сьогодні вже навіть соціальні працівники територіальних центрів соціального обслуговування допомагають своїм підопічним звертатися за правовою допомогою, що стало можливим завдяки співпраці в рамках реалізації програм правової освіти населення, що прийняті місцевими радами та Полтавською районною радою.IMG-eada509882a3b5c040248c9d64054200-V

Що стосується насильства та дискримінації, то на заході говорили про механізми його подолання, у тому числі із використанням можливостей системи безоплатної правової допомоги, що передбачені законом.

По завершенні заходу, згідно затвердженого та оприлюдненого графіку, діяв дистанційний пункт доступу до безоплатної правової допомоги, де всі охочі мали можливість отримати юридичні консультації. Серед питань, що найбільше цікавили присутніх були порядок отримання субсидій та визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, а також питання пов’язані із оформленням прав власності на майно.

Насамкінець, варто нагадати, що отримати безоплатну правову допомогу може кожен бажаючий, хто звернеться до бюро правової допомоги. У Полтавському бюро правової допомоги, за адресою: місто Полтава, вулиця Міщенка будинок 2, Ви можете звернутись у робочі дні: з понеділка по п’ятницю з 9 до 18 години, контактний телефон 50-27-29

Полтавське бюро правової допомоги

 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У Чернівцях відбувся ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024

«Трансформація чи відбудова»: у Львові відбувся фінальний захід проєкту «Майстри змін»

Навантаження на медичну галузь зросло з початком великої війни

Визначення потреб та проблем доступності допомоги і послуг для ВПО, які мешкають у місті Рівне

Лановецька громада на Тернопільщині отримала 2 тисячі контейнерів для ТПВ від Програми USAID DOBRE

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях