Аудіопрогулянки як можливість бути присутніми в житті одне одного попри блекаути, дистанції та ракетні обстріли

Освітній курс «Аудіопрогулянки восени 2022», який спільно реалізували Міський театр та громадська організація "Театр змін" для охочих розповісти історію свого міста, району або вулиці завершився у ...

20221203_131003
Аудіопрогулянки як можливість бути присутніми в житті одне одного попри блекаути, дистанції та ракетні обстріли

Освітній курс «Аудіопрогулянки восени 2022», який спільно реалізували Міський театр та громадська організація “Театр змін” для охочих розповісти історію свого міста, району або вулиці завершився у листопаді 2022-го року.  В рамках курсу наші випускниці Інга Заславська та Марія Майор створили свої аудіопрогулянки про місто Київ, про які розповімо детальніше.

“Отримувати нові знання важливо. Особливо під час повномасштабної війни. Важливо розповідати свої ідеї іншим людям, дозволяти їм бути присутніми з тобою. Саме ці думки були у мене під час курсу. Я хотів створити середовище для навчання, попри блекаути, дистанції й ракетні обстріли. Сподіваюсь, нам все вдалося” – каже автор освітнього курсу «Аудіопрогулянки восени 2022» Діма Левицький, режисер, драматург, засновник Міського театру.

Свою аудіопрогулянку “Між двох евакуацій” Інга Заславська створила на основі сімейних щоденників, листів, розповідей, світлин та архівних документів. Прем’єра відбулася 3 та 4 грудня 2022-го року, а 21 січня є унікальна можливість пройтися цим маршрутом разом з авторкою та усіма охочими ще раз.

325325919_723853589107911_801305447396259127_n

“Робота над аудіопрогулянкою  — це можливість дозволити собі розкіш з роду читати повільно книжки, чи гуляти не маючи обмежень, коли й куди треба дійти й повернутися. Я багато разів різними шляхами пройшла маршрут, про який хотілося б розповісти історію, щоразу помічаючи нове непримітне, на вже відходжених доріжках” – ділиться Інга.

Під час створення прогулянки використані фрагменти тексту Тасі Шпіль. Вартість квитка — 100 гривень. Придбати можна за посиланням. Усі гроші перекажемо для радіорозвідки 93-ї бригади “Холодний Яр. 

20221203_131003
“Це допомогло мені нарешті впорядкувати фрагменти інформації яку я мала про історію частини моєї сім’ї. І ці паралелі досвідів військового міста зробили мене ближче до історії й своєї родини й Києва” – додає Інга.

Авторка “Блакитної прогулянки” Марія Майор нагадала нам, що в Києві під асфальтом сховано цілу систему малих річок, які бережуть місто. Прем’єра аудіопрогулянки відбулася 26, 27 листопада 2022-го року, ми прогулялися берегами річок за течією і проти, відчули рельєф міста. Ви теж можете прогулятися цим маршрутом, лінк на аудіо ось тут.

IMG_9178 (1)

“Це перша моя аудіопрогулянка і було цікаво спостерігати за процесом створення, за тим як щоразу міняється місто. Здавалося б статичні об’єкти — зникають, а такі непостійні, як, наприклад велика калюжа — залишається упродовж усіх трьох місяців, які тривав курс. Дякую усім, хто прийшов прогулятися, дізнатись більше про сховані у підземелля київські води й відчути місто по новому” – каже Марія Майор.

20221126_135340

Побачимося на прогулянках! Слідкуйте за новинами сторінок Театру змін та  Міського театру.  У травні 2022-го року Міський театр, Театр змін та Vidlik projects спільно реалізували онлайн-курс зі створення аудіопрогулянок для підлітків Teenagers’ Walk. Ми відібрали 10 учасників та учасниць, які створили роботи про їхні українські міста, де вони живуть, які покинули або з яких переїхали після 24 лютого. Презентація аудіопрогулянок за посиланням.

Більше прогулянок від Міського театру тут.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Літня Українська Миротворча Школа 2024

Для українців у Польщі запустили онлайн-курси з вивчення польської: як приєднатися до навчання

Протидія гендерно-зумовленому насильству: тренінг для поліцейських сектору освітньої безпеки Чернігівщини

Стресостійкість учасниць зросла на 49%. Підсумки програми «ReStart Свідомості» та гайд на Дія.Освіта

Чи впливає на податки та дохід отримана гуманітарна допомога від Благодійного фонду «ССС»?

У Підволочиській громаді відкрили молодіжний простір «Знайди себе»