Активісти оприлюдлили фрагменти відео алібі Миколи Карпюка

Кампанія LetMyPeopleGo оприлюднила окремі фрагменти відеосвідчень, які були зібрані з наміром представити їх у верховному Суді Чеченської Республіки під час слухань у т.з. "чеченській справі". На ...

Карпюк Микола
Активісти оприлюдлили фрагменти відео алібі Миколи Карпюка

Кампанія LetMyPeopleGo оприлюднила окремі фрагменти відеосвідчень, які були зібрані з наміром представити їх у верховному Суді Чеченської Республіки під час слухань у т.з. “чеченській справі”. На відео соратники, односельчани та родичі Миколи Карпюка говорять про те, де він перебував у кінці 1994 – на початку 1995 років і чи міг він брати участь у бойових діях у Чечні.

У долученні відео до матеріалів справи грозненський суд відмовив, тому невеликі фрагменти записів спеціально було оприлюднене на російському ліберальному ресурсі Грані.ру – аби його побачила якомога більша кількість росіян. Правозахисники сподіваються, що воно дійде і до представників суду присяжних, які беруть участь у процесі над громадянами України – Миколою Карпюком та Станілславом Клихом, і допоможе їм винести справедливе рішення.

У процесі пошуку свідків захисту для Миколи Карпюка активістам вдалося натрапити на кілька десятків людей, які погодилися дати свідчення українським слідчим органам для подальшої передачі їх в Генпрокуратуру Росії. Поїхати і виступити на суді особисто ніхто крім родичів не наважився – передусім, через питання безпеки. У надії донести голос цих людей до суду присяжних і були записані ці відеосвідчення. 

Ролики записувалися 21 березня в Народному домі міста Рівне, в одному з міських кафе, а також в рідному селі Миколи Карпюка – Великому Житині Рівненської області. Всього вдалося записати близько двох десятків свідків.

Відео також доступне за посиланням.

Джерело: Євромайдан СОС


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Виклики та шляхи до доброї освіти у оновленій Березанській ОТГ

Як допомогти незахищеним верствам населення знайти правду без коштовних судових тяжб

Про бюджет людською мовою: Громадське партнерство "За прозорі місцеві бюджети!" підготувало посібник для громад

AFEW-Україна та EdEra запускають онлайн-курс «Усе, що треба знати для забезпечення прав підлітків в Україні»

Молодіжний рух на Харківщині набирає обертів

Трудове законодавство та ОГС: відбувся онлайн-семінар для представників громсектору