Активісти оприлюдлили фрагменти відео алібі Миколи Карпюка

Кампанія LetMyPeopleGo оприлюднила окремі фрагменти відеосвідчень, які були зібрані з наміром представити їх у верховному Суді Чеченської Республіки під час слухань у т.з. "чеченській справі". На ...

Карпюк Микола
Активісти оприлюдлили фрагменти відео алібі Миколи Карпюка

Кампанія LetMyPeopleGo оприлюднила окремі фрагменти відеосвідчень, які були зібрані з наміром представити їх у верховному Суді Чеченської Республіки під час слухань у т.з. “чеченській справі”. На відео соратники, односельчани та родичі Миколи Карпюка говорять про те, де він перебував у кінці 1994 – на початку 1995 років і чи міг він брати участь у бойових діях у Чечні.

У долученні відео до матеріалів справи грозненський суд відмовив, тому невеликі фрагменти записів спеціально було оприлюднене на російському ліберальному ресурсі Грані.ру – аби його побачила якомога більша кількість росіян. Правозахисники сподіваються, що воно дійде і до представників суду присяжних, які беруть участь у процесі над громадянами України – Миколою Карпюком та Станілславом Клихом, і допоможе їм винести справедливе рішення.

У процесі пошуку свідків захисту для Миколи Карпюка активістам вдалося натрапити на кілька десятків людей, які погодилися дати свідчення українським слідчим органам для подальшої передачі їх в Генпрокуратуру Росії. Поїхати і виступити на суді особисто ніхто крім родичів не наважився – передусім, через питання безпеки. У надії донести голос цих людей до суду присяжних і були записані ці відеосвідчення. 

Ролики записувалися 21 березня в Народному домі міста Рівне, в одному з міських кафе, а також в рідному селі Миколи Карпюка – Великому Житині Рівненської області. Всього вдалося записати близько двох десятків свідків.

Відео також доступне за посиланням.

Джерело: Євромайдан СОС


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Мережа правового розвитку — 2024: інновації інструментів доступу до правосуддя та відповідальне членство

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Хмельницькому

Український молодіжний фонд уклав Меморандум з ЮНІСЕФ

Покращення відчуття безпеки в громадах або Нові змісти «Правоспроможної громади»

У Києві презентували робочу групу, яка опікуватиметься цивільними заручниками, затриманими росією

Опитування щодо потреб та викликів серед ініціатив/організацій, що надають психологічну та юридичну допомогу