Аби жителі Харківщини скористалися можливістю змінити виборчу адресу

Задля цього виборчий омбудсмен ОПОРИ адресувався до низки державних та правоохоронних органів Харківської області.«Шановний пане громадський омбудсмене!Інформацію з листа від 01.09.2020 №84 доведено ...

Додано:
kobzar

ХНУВС
Аби жителі Харківщини скористалися можливістю змінити виборчу адресу

Задля цього виборчий омбудсмен ОПОРИ адресувався до низки державних та правоохоронних органів Харківської області.

«Шановний пане громадський омбудсмене!

Інформацію з листа від 01.09.2020 №84 доведено до викладачів, курсантів, студентів, слухачів магістратури та ад’юнктури, висвітлено на офіційному сайті університету. Плакат «Бажаєш голосувати на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року не за місцем реєстрації» розміщено на дошках оголошень кожного факультету. Заходи проведені задля сприяння забезпеченню конституційного права голосу кожного члена колективу університету»

З повагою, ректор Дмитро Швець».

Таку відповідь отримав громадський омбудсмен із захисту виборчих прав у Харківській області Юрій Чумак на своє звернення до керівництва Харківського національного університету внутрішніх справ з проханням проінформувати всіх підпорядкованих осіб про можливість зміни виборчої адреси до 10 вересня 2020 року. 

Подібні листи громадський омбудсмен написав і до ГУНП в Харківській області, обласного Управління патрульної поліції, Східного територіального управління Національної гвардії України, Національної академії Національної гвардії України (що розташована в Харкові), а також до Харківської обласної державної адміністрації та Департаменту науки і освіти ХОДА.

У цих зверненнях зазначалося:

«Серед громадян України, які мешкають у Харківській області, є, як місцеві жителі, так і ті, що переїхали з різних міст і містечок України. Більшість із них зареєструвалися за новим місцем проживання, але декотрі, з різних причин, зосталися зареєстровані за старими адресами.

Але й ті, що залишилися «прописаними» в інших місцевостях, живуть, працюють та сплачують податки тут. І мають право обирати представницькі органи місцевого самоврядування на Харківщині. За умови зміни виборчої адреси на місце свого фактичного проживання.

Відповідно до постанов Центральної виборчої комісії від 18 травня 2020 року №88 «Про Порядок розгляду звернення виборця щодо зміни виборчої адреси відповідно до частини третьої статті 8 Закону України «Про Державний реєстр виборців» та від 11 червня 2020 року №103 «Про Порядок визначення виборчої адреси виборця, який не має зареєстрованого місця проживання» (зі змінами, внесеними постановою Центральної виборчої комісії від 24 липня 2020 року №145), кожен громадянин України, який має право голосу, але постійно проживає не за місцем своєї реєстрації або реєстрація місця проживання у якого відсутня згідно з паспортними даними (внутрішньо переміщена особа, трудовий мігрант тощо), може змінити свою виборчу адресу у Державному реєстрі виборців та взяти участь у місцевих виборах 25 жовтня 2020 року за місцем фактичного проживання на території України.

Для цього необхідно подати заяву на зміну виборчої адреси. Це можна зробити, прийшовши до місцевого відділу ведення Державного реєстру виборців, повноваження якого поширюються на територію, до якої віднесено адресу, на яку змінюватиметься поточна виборча адреса виборця, або в режимі онлайн за допомогою «Кабінету виборця» на сайті www.drv.gov.ua.

Слід лише вказати адресу житла, за якою особа фактично проживає та яку просить визначити виборчою адресою. Для цього не потрібні підтверджуючі документи, лише заява і паспорт. А в онлайн «Кабінеті виборця», відповідно – електронний підпис.

Згідно з ч. 3 ст. 20 ЗУ «Про Державний реєстр виборців», звернення щодо зміни виборчої адреси може бути подане виборцем до органу ведення Реєстру, не пізніше ніж на п’ятий день з дня початку виборчого процесу.

Через те, що виборчий процес місцевих виборів 2020 року розпочинається 5 вересня, бажаючі звернутися щодо зміни виборчої адреси через органи ведення Державного реєстру виборців мають це зробити до 10 вересня 2020 року!».

З огляду на вищевказане, виборчий омбудсмен ОПОРИ просив у найкоротші терміни довести дану інформацію до районних державних адміністрацій Харківської області, виконавчих комітетів міст обласного значення та керівництва об’єднаних територіальних громад Харківщини, а також до правоохоронців, викладачів, курсантів та студентів.

І першим відгукнувся саме Харківський національний університет внутрішніх справ. Адже в цій кузні кадрів для ПРАВОохоронних органів дійсно приділяють належну увагу питанню дотримання ПРАВ людини!


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку