90 жителів Татарбунарщини за останній місяць отримали безоплатну правову допомогу

Протягом лютого 2018 року фахівці Татарбунарського офісу Мережі правового розвитку спільно з партнерськими організаціями, надали безоплатну правову допомогу 90 жителям міста та району.Найбільше ...

8a397cb2a46d6f51d7481ce0eda2d870
90 жителів Татарбунарщини за останній місяць отримали безоплатну правову допомогу

Протягом лютого 2018 року фахівці Татарбунарського офісу Мережі правового розвитку спільно з партнерськими організаціями, надали безоплатну правову допомогу 90 жителям міста та району.

Найбільше клієнтів цікавили земельні та трудові відносини, пенсійне забезпечення, різні сімейні та спадкові питання. Для представників органів місцевого самоврядування відбулось традиційне щомісячне навчання, а для місцевих мешканців пройшла низка просвітницьких та інформаційних заходів. 

В рамках навчально-комунікаційної програми «Школа секретарів місцевих рад» 16 лютого 2018 року у читальній залі Татарбунарської районної бібліотеки в черговий раз зібралися секретарі сільських рад району та спеціалісти місцевих органів виконавчої влади. В ході навчання вивчалися питання електронного декларування, підготовки та затвердження зведеної номенклатури справ, питання визнання громадянства України та порядку отримання першого паспорту громадянина України, співпраці місцевого самоврядування та органів реєстрації актів цивільного стану.

Розглядаючи питання подачі посадовими особами органів місцевого самоврядування та депутатами місцевих рад електронних декларацій, юрист Павло Головатий звернув увагу учасників семінару на найбільш проблемні процедурні питання, а також закликав активно долучитися до інформування та допомоги з питань електронного декларування на місцях. Важливим питанням навчання стало підтвердження громадянства особами, які отримують перший паспорт громадянина України; порядок отримання першого паспорту громадянина України; отримання ІД картки взамін втраченої. Вказані питання були спільно розглянуті керівником Татарбунарського сектору ГУ ДМС України в Одеській області Михайлом Вєтрогоном та керівником Офісу Леонідом Семененко. Під час  висвітлення питання взаємодії місцевого самоврядування з органами державної реєстрації актів цивільного стану, керівниця районного відділу ДРАЦСу Тетяна Шульга зупинилася на питаннях підготовки документів для отримання свідоцтв про народження та реєстрації місця проживання новонароджених дітей. 

У лютому 2018 року Татарбунарський офіс Мережі правового розвитку продовжив ефективну практику надання правових консультацій на виїздах, до яких долучилися фахівці Татарбунарського бюро правової допомоги, спеціалісти місцевих органів виконавчої влади, нотаріус та адвокат. Зокрема, 20 лютого 2018 року було проведено спільний  виїзний  прийом з надання безоплатних правових консультації у приміщенні виконавчого комітету Рибальської сільської ради Татарбунарського району. Правові консультації місцевим мешканцям надавали керівник Татарбунарського Офісу Мережі правового розвитку Леонід Семененко, спеціаліст Бюро надання правової допомоги Тетяна Райлян, головний спеціаліст відділу з питань призначення, перерахування та виплати пенсій представництва Пенсійного фонду в Татарбунарському районі Катерина Время, спеціаліст районного центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді Катерина Кирган-Мангул, адвокат Олександр Ковпак. До надання консультацій також долучилася секретар Рибальської сільської ради Світлана Коломієць та приватний нотаріус Татарбунарського нотаріального округу Олександр Монастирліу (в онлайн режимі).

За правовою допомогою до правників звернулися 10 мешканців населених пунктів Рибальської сільської ради. Основними питаннями, які турбували людей, був перерахунок пенсій, оформлення документів для реєстрації права власності на земельні ділянки та питання розділу земельних ділянок, які надані для ведення особистого селянського господарства. Турбувало селян  і питання неприйняття заходів реагування компетентними органами по відношенню осіб, які скоїли домашнє насилля. Зокрема, пана Володимира цікавило питання можливості поділу земельної ділянки, яку він отримав для ведення селянського фермерського господарства. Пан Олексій звернувся з питанням перерахунку пенсії, яку він отримав як тракторист. Пані Лідію цікавило питання виплати пенсії по втраті годувальника, а її сусідку пані Ганну – перерахунок призначеної за віком пенсії. Пан Василь звернувся з приводу порядку укладання договору оренди житлового приміщення та його реєстрації. Окремо слід відмітити звернення, яким надалі опікуватиметься адвокат Олександр Ковпак. Справа в тому, що донька пані Олесі померла при невстановлених обставинах. Заявниця повідомила про те, що ні її, ні чоловіка працівники поліції з цього приводу не опитували, і результатів розслідування загадкової смерті своєї дитини вони не знають.  

23 лютого 2018 року, виїзний прийом було організовано спільно Татарбунарським офісом Мережі правового розвитку та Бюро правової допомоги на базі Татарбунарського районного Центру зайнятості населення. Безоплатні правові консультації надавали керівник Татарбунарського Офісу Мережі правового розвитку Леонід Семененко, керівниця Бюро правової допомоги Катерина Стратюк та фахівець бюро Тетяна Райлян. Активну участь у консультуванні приймала юрисконсульт Центру зайнятості Світлана Балик. 

Основними питаннями, які цікавили клієнтів, було укладання договорів оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення, отримання доручення на проведення відповідних дій та його нотаріального посвідчення, укладання договору дарування. Наприклад, під час здійснення прийому за допомогою звернувся мешканець міста Татарбунари Анатолій, якого цікавило питання підготовки та укладання договору оренди земельної ділянки сільськогосподарського призначення, яка належить його матері. Справа в тому, що жінці виповнилось 82 роки, вона самостійно рухатися не може. Мешкає в одному з населених пунктів району. Пан Анатолій занепокоєний тим, що її можуть ошукати ті, хто буде укладати з нею договір оренди. Правники запропонували пану Анатолію взяти ситуацію під особистий контроль, отримати від матері довіреність та провести процедуру укладання договору з його нотаріальним посвідченням. Також під час виїзного прийому правники провели групові консультації з клієнтами та надали рекомендації щодо порядку підготовки документів та їх подання до ЦНАПу для проведення державної реєстрації права власності на житлові будинки і земельні ділянки. 

Татарбунарський офіс Мережі правового розвитку Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України»здійснює свою діяльність за підтримки МФ «Відродження» та співпрацює з Татарбунарською районною та міською радою, Татарбунарською районною державною адміністрацією.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку