20% виборців Маріуполя не можуть голосувати на місцевих виборах

Близько 20% виборців, які вже четвертий рік проживають в Маріуполі, не можуть реалізувати свої виборчі права при обранні органів місцевого самоврядування та в одномандатних округах на парламентських ...

Додано:
Rcentre 2.0

001a
20% виборців Маріуполя не можуть голосувати на місцевих виборах

Близько 20% виборців, які вже четвертий рік проживають в Маріуполі, не можуть реалізувати свої виборчі права при обранні органів місцевого самоврядування та в одномандатних округах на парламентських виборах. Мова йде про майже 68 000 внутрішньо переміщених осіб, які змушені були покинути власні домівки внаслідок російської агресії та обрали Маріуполь своєю новою громадою.

Про це говорили 28 березня в Маріуполі. Тут правозахисники, громадські активісти, представники місцевої влади та переселенці провели у Вільному просторі «Халабуда» публічну дискусію «НЕВИДИМІ ВИБОРЦІ», щоб актуалізувати проблеми участі внутрішньо переміщених осіб та трудових мігрантів у місцевій демократії, а також – обговорити основні аспекти законопроекту №6240 «Про забезпечення доступу до виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян». 

Учасники дискусії підписали звернення до голови Верховної Ради України Андрія Парубія, щоб нагадати про законодавчу ініціативу №6240, яка вже рік лежить без розгляду в парламенті:

«27 березня 2017 року у Верховній Раді був зареєстрований законопроект №6240. Законодавчі зміни були розроблені та запропоновані народним депутатам експертами громадських організацій, які займаються питаннями реформування виборчого законодавства, а також тими, що опікуються правами внутрішньо переміщених осіб (ВПО)*. Попри актуальність, законопроект щодо забезпечення виборчими правами внутрішньо переміщених осіб та трудових мігрантів досі не винесений на розгляд та, не зважаючи на регламент, не розглянутий Комітетом з питань правової політики та правосуддя. Просимо Вас винести на розгляд в парламенті законопроект №6240», – говориться в зверненні.

 «Четвертий рік люди живуть в нових громадах, не маючи можливості повноцінно реалізувати своє виборче право. Ми закликаємо народних депутатів розпочати дискусію в парламенті про виборчі права мобільних категорій громадян, провести комітетські слухання щодо виборчих прав ВПО та нарешті розглянути законопроект №6240.  Час «витягнути голову з піску» та побачити серед 1,5 млн внутрішньо переміщених осіб громадян України та виборців», – сказала під час заходу Тетяна Дурнєва, виконавча директорка ГО «Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ». 

002a

«Ми хотіли б нагадати народним депутатам про необхідність визначитися, ким ми є для них  – лише платники податків, чи все ж таки повноправні громадяни та виборці», – додала Ірина Святченко, переселенка та учасниця флеш-мобу «12 Днів Вистачить».

Подібні публічні заходи проходять зараз у різних регіонах України – від Ужгороду до Запоріжжя та Маріуполя. Внутрішньо переміщені особи для депутатів це – «невидимі виборці», – вважають активісти. Тільки в Маріуполі проживає майже 68 тисяч внутрішньо переміщених осіб, що становить близько 20% від усіх виборців міста.

Організатором публічної дискусії  виступила громадська організація «Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ», яка проводить адвокаційну кампанію на захист політичних прав мобільних категорій громадян, спільно з БФ «Право на захист» та Програмою «Радник з питань ВПО» (SSS).

Докладніше про адвокаційну кампанію, про конкретних людей, позбавлених права голосу на місцевих виборах, можна дізнатися на фейсбук-сторінці Громадського холдингу «ГРУПА ВПЛИВУ».

* Законопроект розробили експерти ВГО «Громадянська мережа ОПОРА», ГО «Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ», Міжнародної фундації виборчих систем (IFES), народні депутати України. Також були залучені представники громадських організацій «Донбасс SOS», Центр інформації про права людини, «Крим SOS», благодійних організацій «Благодійний Фонд «Право на Захист» та «Благодійний фонд «Восток SOS». До обговорення проекту Закону долучалися члени міжвідомчої Робочої групи з удосконалення законодавства у сфері прав людини ВПО при Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та ВПО (включаючи представників Агентства ООН у справах біженців та Ради Європи).

Захід організований в коаліції з громадською організацією «Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ» в рамках проекту «Зміцнення законодавчих та виборчих процесів шляхом посилення громадської участі та надання технічної допомоги», який здійснюється Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) за підтримки Британської допомоги від уряду Великої Британії.  Це – складова постійної спільної роботи зі зміцнення демократичного прогресу в Україні, яка підтримується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерством міжнародних справ Канади та урядом Великої Британії.


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

Що думаєте про тему деінституціалізації?

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Чернівцях

У Сумах хаб ІМІ надає медійникам техніку та захисне спорядження

Юридичне\Волонтерське для ГО, волонтерів та активістів

Відбувся круглий стіл “Наш Південь: ідентичності в умовах війни”

В польському Гданську обговорили гібридні методи Росії з розгортання збройних конфліктів на прикладі першого окупованого міста Донбасу