11 жовтня Міжнародний день дівчаток (International Day of the Girl Child)

11 жовтня Міжнародний день дівчаток (International Day of the Girl Child). Цю дату проголосила Генеральна Асамблея ООН на знак визнання прав дівчаток і проблем, з якими їм доводиться стикатися у ...

nternationalgirlsday
11 жовтня Міжнародний день дівчаток (International Day of the Girl Child)

11 жовтня Міжнародний день дівчаток (International Day of the Girl Child). Цю дату проголосила Генеральна Асамблея ООН на знак визнання прав дівчаток і проблем, з якими їм доводиться стикатися у всьому світі.

Цього року тема Дня звучить, як «Досягнення цілей у сфері захисту прав дівчаток = досягнення глобальних цілей». Визнаючи важливість досягнення цілей в галузі сталого розвитку та їхню роль в реалізації потенціалу дівчаток, а також спільнот, в яких вони живуть, необхідно визнати, що прогалини при зборі інформації, відсутність достовірних даних або їх нерегулярний аналіз ускладнюють спостереження за прогресом і добробутом майже половини населення планети.

Сьогодні у світі проживає 1,1 мільярд дівчаток. Всі вони мають величезний потенціал щодо перетворення нашого майбутнього. Однак щодня в будь-якому куточку світу вони стикаються з дискримінацією і утисками. Для обліку чинників, що впливають на становище дівчаток у всьому світі, необхідний збір інформації. Це дозволить визначити шляхи вирішення проблем, з якими стикаються дівчатка, а також допоможе при розробці відповідних стратегій і програм.

Необхідні ефективні заходи, спрямовані на використання статистичних даних при розробці відповідних стратегій і програм з підтримки дівчаток. Фінансування проектів у сфері здоров’я, безпеки, освіти та забезпечення прав дівчаток в мирний час і в ході конфліктів допоможе в зміцненні їхнього потенціалу та майбутньої ролі в суспільстві. Реалізація таких програм повинна супроводжуватися збором відповідних відомостей та інформації, що допоможе в зміцненні підзвітності у сферах, безпосередньо пов’язаних з правами дівчаток.

Вперше день дівчаток відзначався в 2012 році і був присвячений актуальній для багатьох країн світу проблемі – дитячих шлюбів. Як свідчить статистика, майже кожна третя жінка у світі у віці від 20 до 24 років вперше вийшла заміж до досягнення 18-річчя. Третина з них вступили в шлюб раніше, ніж їм виповнилося 15 років. Особливо лякає ця тенденція в країнах, що розвиваються: 90 відсотків дітей, які народжуються в 15-19-річних підлітків, – це діти одружених дівчаток. Дитячі шлюби – порушення основних прав людини і негативно впливають на всі аспекти життя дівчаток. Ранні шлюби позбавляють дівчаток дитинства. Їх насильно змушують переривати освіту, можливості таких дівчаток сильно обмежені, а небезпека бути підданими насильству і домаганням зростає в кілька разів.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи