100 днів вінницький політикум живе «під контролем» Всеукраїнського руху проти політичної корупції

Антикорупційна реформа – одна із найбільш потрібних, на думку українців. Незважаючи на значну протидію влади та чиновників різних рівнів, громадські активісти надалі продовжують тиснути і не ...

Додано:
cpa_result

5
100 днів вінницький політикум живе «під контролем» Всеукраїнського руху проти політичної корупції

Антикорупційна реформа – одна із найбільш потрібних, на думку українців. Незважаючи на значну протидію влади та чиновників різних рівнів, громадські активісти надалі продовжують тиснути і не втомлюються шукати нові ефективні шляхи подолання корупційних схем, що вкоренились в українському суспільстві. 12 травня 2016 року стартувала робота Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем» – об’єднання регіональних громадських організацій, які послідовно протягом останніх років боряться із корупцією у своїх регіонах. Наразі у коаліцію входять близько 80 громадських організацій з усіх регіонів України, в тому числі і з Вінниччини. Головне завдання Всеукраїнського руху «Під контролем» — систематизація та виявлення ознак корупції в діяльності місцевих депутатів, мерів міст і посадових осіб державних органів влади та передача виявлених фактів у відповідні контролюючі органи. Як запевнила директор Департаменту моніторингу дотримання законодавства про конфлікт інтересів та інших обмежень щодо запобігання корупції  НАЗК Ірина Мостова: «Факти порушення закону з боку депутатів місцевих рад, які виявлять представники Руху «Під контролем» та інші громадські організації, будуть вивчатися в НАЗК, і Комісія буде ухвалювати відповідне рішення».

За результатами 100 днів діяльності Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем» до НАЗК було подано понад  сотню скарг, що стосуються надання недостовірної інформації у деклараціях місцевих чиновників та депутатів місцевих рад. Щодо цих фактів розпочались розслідування місцевими прокуратурами. Так в поле уваги громадських активістів на Вінниччині потрапив секретар Могилів-Подільської міськради, в.о. першого заступника мера міста, депутат від партії «Наш край» Микола Гоцуляк. У своїй декларації він не вказав усієї своєї власності: будівлі кафе, житлового будинку та земельних ділянок під ними. Відповідальність за неправдиві чи неповні відомості, вказані в декларації, передбачені ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Також протягом 100 днів діяльності Руху активісти моніторили закупівлі Департаменту житлового господарства Вінницької міської ради за 2015 рік. Самим цікавим періодом для аналізу використання бюджетних коштів Департаментом виявилась остання декада грудня. Найдивніші договори укладали в цей період без проведення тендерів. Ось, наприклад, СПД Дуржинський Віктор Тадеушевич, який уклав договір на капітальний ремонт стиків панелей ж\б на вулиці Порика  від 21 грудня 2015 року на суму 528 394 грн. І в той же день блискавично зробив зазначені роботи, про що свідчить акт виконаних робіт! Всього цей підприємець освоїв трохи більше 950 тис. грн за останніх десять днів року!

Протягом липня-серпня активісти Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем» досліджували діяльність органів місцевої влади у сфері освіти. Найбільшу стурбованість у активістів Вінниці викликали закупівлі, які стосувалися  харчування дітей в школах. Так у Вінниці харчування дітей у школах здійснюють лише два комунальних підприємства з дуже сумнівними ресурсами для виконання завдання по харчуванню школярів. «За результатами моніторингу офіційного сайту міської ради ми виявили, що в КП «Школяр» працює 18 кондитерів-бригадирів і жодного кухаря, а його очільник Олексюк Сергій Якович одночасно керує і комерційним підприємством, що займається роздрібною торгівлею продуктами харчування «Престиж». Це є прямим  конфліктом інтересів. А доступу до інформації про ціни, за якими закуповуються продукти, немає. Цим часом містом ширяться чутки про «золоті батони» в школах по 20 грн. Пропонуємо оприлюднити інформацію про ціни закупівель, аби батьки і вчителі бачили адекватність цін» – запропонувала Юлія Грига, звертаючись до директора департаменту освіти Вінницької міської ради Володимира Буняка.

Ще активісти Руху хочуть відмітити особливу роботу у сфері освіти фізичної особи-підприємця Мартиненка Євгенія Івановича. Всі школи, діяльність яких була проаналізована, закупили у Мартиненка Є.І. комп’ютерну техніку. Так, школа  № 23 протягом квітня-червня ц.р. придбала комп’ютерів на 92 632 грн, школа №  31– на 48 520 грн, школи № 1 и № 2 – по 48 600 грн кожна, школа

№  35– 83 024 грн. Звісно, це чудово, що наші школи за бюджетні кошти забезпечуються комп’ютерами, але питання, яким дивним чином це робить один ФОП – риторичне.

Зрозуміло, що не на всі питання активісти можуть знайти відповіді самотужки. Тому, маючи на меті зменшити корупційну складову у сфері використання бюджетних коштів, представники Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем» планують привернути до корупціонерів увагу правоохоронних та інших компетентних органів.

Джерело:
Всеукраїнський рух проти політичної корупції «Під контролем»
fs.edukit.vn.ua
www.ngo-result.com.ua


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи