007 презентує черговий модуль громадського контролю за фінансовою прозорістю державного сектору

Нові можливості сервісу 007, які допоможуть  здійснювати моніторинг своєчасного оприлюднення фінансової інформації державними установами, уже сьогодні можуть стати добрим помічником для громадянина у ...

007
007 презентує черговий модуль громадського контролю за фінансовою прозорістю державного сектору

Нові можливості сервісу 007, які допоможуть  здійснювати моніторинг своєчасного оприлюднення фінансової інформації державними установами, уже сьогодні можуть стати добрим помічником для громадянина у здійснені контролю за владою: дізнатися чи дотримується та чи інша установа  норм закону про відкритість використання публічних коштів чи створено кабінет на поталі «Є-data», чи наповнюється він, чи оприлюднена звітність.

Керівник проекту 007 Наталя Кравченко зазначає: «Ми зібрали відомості про те, як інтенсивно держпідприємства та інші розпорядники бюджетних коштів відкривають свою звітність на офіційному порталі публічних фінансів України «Є-data» та візуально зобразили відсоток зареєстрованих та незареєстрованих кабінетів розпорядників та держпідприємств».

Дані представлені на чотирьох рівнях деталізації: по Україні в цілому, по областях, по районах областей та по кожній окремо юридичній особі. Програма пропонує проглянути індивідуальні платіжні трансакції розпорядника, натиснувши «знайти трансакції» та формує перелік платежів за останній календарний місяць.

Розробники надають можливість автоматичного подання звернення до державної установи або до керівної установи, або до Уповноваженого з прав людини у разі виявлення факту порушення державною установою виконання Закону України «Про відкритість використання публічних коштів».

«На превеликий жаль, чинним законодавством України, не передбачено, жодного органу державної влади, на якого покладено обов’язок здійснювати перевірку оприлюднення інформації відповідно до Закону, не визначено, ні критеріїв таких перевірок, ні їх частота. Протоколи у справах про порушення вимог, мають право складати уповноважені особи та представники секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Після чого, справа передається до суду. Тому ми передбачаємо можливість подачі електронних звернень до відповідних органів на порталі 007,» – каже юрист Артем Боримський.

Модуль «Моніторинг» створено в рамках програми «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), що фінансується Швейцарською Конфедерацією та виконується Фондом Східна Європа та партнерами.

Віктор Лях, президент ФСЄ, наголосив: «Фонд Східна Європа, який є одним з виконавців Програми EGAP, у всіх своїх програмах намагається підтримувати інновації та надавати громадянському суспільству інструменти, які б допомагали робити реальні зміни. Відкриті дані – це ще один корок до прозорості діяльності влади, наше завдання – навчити громадянське суспільство правильно використовувати нові інструменти та можливості. Впевнений, що команда проекту впорається з надскладним завданнями, які вони перед собою поставили, бо вже на сьогодні вони здійснили революційні кроки».

Організатори порталу  007 переконані, що неможливо говорити про прозорість, допоки о звітність розпорядників буде залишатися в тіні.

Пошуково-аналітична система 007 – це веб-сервіс на основі відкритих даних про публічні фінанси. На порталі www.007.org.ua журналісти та  громадськість мають можливість активно долучатися до контролю за публічними коштами через доступний та зрозумілий сервіс, аналізувати витрати розпорядників бюджетних коштів на всіх рівнях, в територіальному розрізі, і в контексті витрат, а також здійснювати контроль державних закупівель через інтеграцію тендерних закупівель з системи «Prozorro» з трансакціями, що відбулися у Державній Казначейській службі України. Сервіс використовує інформацію з різних джерел: портал Є-data, Data.gov.ua, сайт дежстату, система Прозорро.

Більше про пошуково-аналітичну систему 007

www.facebook.com/pointOOSeven

www.007.org.ua

[email protected]

067 67 222 88

 

 

 

 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку