Сергій Милейко: “Робити добрі справи не так вже і важко, а під час війни просто необхідно”

Сьогодні ми поговоримо про волонтерство на Менщині, яке рятувало переселенців та багатьох жителів під час окупації і робить це і досі. З нами поділився своїм досвідом багатодітній батько, який вже ...

офіс тренінг семінар онлайн вебінар

Дар'я Лавська

Сьогодні ми поговоримо про волонтерство на Менщині, яке рятувало переселенців та багатьох жителів під час окупації і робить це і досі. З нами поділився своїм досвідом багатодітній батько, який вже тривалий період допомагає ВПО із забезпеченням всім необхідним – Сергій Милейко.

FB_IMG_1700823120811

“Ще задовго до війни я планував в Мені відкрити простір, де люди зможуть приносити речі, які їм вже не потрібні, а ті, хто потребує можуть безкоштовно взяти собі все підходяще. Але коли в лютому область опинилась під окупацією і почали їхати до нас переселенці, то я відчув гостру потребу в появі такого проєкту. І ми відкрились майже з перших днів окупації” – говорить Сергій Милейко.

“Цю соціальну хвилю в Мені ми реалізували спільно із громадською організацією “ДякуЮ”. Зараз цей соціальний проєкт має вигляд магазину в Мені на базарі і до нас постійно йдуть люди. Одні залишають там щось, а інші беруть. Приносять і потребують все: одяг на різні вікові категорії, побутові речі, меьлі. У мене в родині 11 дітей, то я знаю як це, коли потрібна допомога, того і зважився на такий волонтерський шлях, не дивлячись на всю складність цієї роботи.

Зараз в Мену їдуть ВПО переважно із прикордоння Чернігівщини. Будинки їм надають люди, міськрада, в селах старостинські округи, а вже я разом із друзями-волонтерами забезпечуємо всім необхідним. Завдяки закордонним друзям (Чехія, Іспанія, Польща) ми маємо змогу людям надати засоби гігієни, меблі, постільну білизну, матраци, засоби реабілітації для людей з обмеженими можливостями, одяг, раніше були і продуктові набори як ми за сотні кілометрів розвозили по селах.

Також ми співпрацюємо із громадськими організаціями “Балсанка”, “Бекет/Бекет”, благодійною організацією “Паляниця”. Всі відгукуються та простягають руку допомоги в цей непростий час.

На весні та влітку 2022 року ми видавали дитячі підгузки для всіх, хто звертався і це були не обов’язково ВПО, вологі серветки, одноразові пелюшки. Зараз вже з такими гуманітарними засобами складно, бо вже все є в магазинах, область, дякувати Богу, не в окупації, того вищевказаних елементів майже не передають для роздачі людям.

На сьогоднішній день можу сказати, що Чернігівщина отримує значно менше гуманітарної допомоги, але вона все одно потрібна, бо є переселенці, які втратили все і їм необхідна така допомога.

Більшість людей, яким ми надавали допомогу сприймала її із великою вдячністю, дехто навіть плакав від щирості, а деякі люди приймали все як належне.
Всі різні, намагаюсь до всіх ставитися із розумінням.

Наша допомога не обмежується лише Менською громадою, ми їздимо також і в сусідню Сосницю, в віддалені села цієї громади, адже там теж є ті, хто чекає та шукає допомогу.

Розвожу все переважно своєю машиною, іноді використовую свій причеп.

Я дуже вдячний, що мене підтримує моя родина в цій справі, дружина і діти всі задіяні. Ми всі виховані в любові та прагненні допомогти тим, хто цього потребує. А війна – час, коли треба всім діяти і лише так можлива перемога”.

 

На фото доставка гуманітарної допомоги ВПО Сергієм Милейко.

 

Матеріал опубліковано в рамках діяльності проекту «Місцева демократія та самоорганізація для сталої інтеграції ВПО», який реалізує ГО «Центр Доброчин» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України».

Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу чи Міжнародного фонду «Відродження».

received_1743898789422740


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

На невидимому фронті у Дніпрі: як діє ГО «Кризова психологічна допомога в м. Дніпро та області»

Культурні фестивалі для ОГС: ігнорувати не можна долучатися

Розширення 2004: політика згуртованості через 20 років

Пільги на житлово-комунальні послуги для військовослужбовців та членів їхніх сімей

БУР: створюючи простори відбудови, руйнуючи межі

Порятунок «хранителів» коду нації або як під обстрілами вивозили музей Шаповала