Посібник “Доступ до води в умовах збройного конфлікту”

Ініціативною групою міні-проекту «Активізація місцевих громад до здійснення громадського контролю за забезпеченням органами влади функціонування систем водопостачання (у тому числі резервних) на ...

вода

Громадський Простір

Ініціативною групою міні-проекту «Активізація місцевих громад до здійснення громадського контролю за забезпеченням органами влади функціонування систем водопостачання (у тому числі резервних) на випадок збройного конфлікту» підготовлено та видано посібник “Доступ до води в умовах збройного конфлікту: правовий, господарський та громадський аспекти”.

Громадська ініціатива є частиною проекту «Громадські дії на підтримку Криму та сходу України», що реалізує Громадська спілка «Освітній дім прав людини в Чернігові» за сприяння Національного фонду на підтримку демократії (NED). Проект є частиною плану дій Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини».

Посібник висвітлює проблему доступу до води в умовах збройного конфлікту. В ньому розглядаються питання права на воду з точки зору міжнародного гуманітарного права, основні принципи роботи систем водопостачання та можливі шляхи організації резервного водопостачання на випадок виникнення надзвичайної ситуації. Окрема увага приділяється загальним механізмам громадського контролю за діяльністю органів, які відповідають за доступ населення до води.

Передбачається, що посібник буде корисним громадським активістам, неурядовим організаціям, а також всім, хто цікавиться питаннями забезпечення міст та селищ водою на випадок надзвичайної ситуації, зокрема на випадок збройного конфлікту.

На даний час посібник розповсюджено серед ряду громадських активістів Донецької та Луганської, місцевих органів влади та органів місцевого самоврядування.

Автор : Андрій Остапенко

Додатки : Посібник ““Доступ до води в умовах збройного конфлікту: правовий, господарський та громадський аспекти” ( water_book_gray_ (1).pdf, 6416 Kb )


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Як розвивати громадянське суспільство під час війни

Виклики і можливості розвитку сфери культури та соціальної згуртованості у Тернопільській області

Об’єднання задля відновлення: як ОГС можуть працювати разом для спільного впливу на процеси?

Що потрібно зробити, щоб комфортно жити в громаді?

Які компетенції нам потрібні для відновлення?

У Кривому Розі волонтерки шиють білизну для лікарень та ВПО