Передача земель з державної власності у комунальну – практичний посібник від АМУ

В Україні продовжується реформа місцевого самоврядування та децентралізація влади. Громади отримують більше ресурсів і повноважень. Надважливим ресурсом для громад є земля - це і розвиток, і ...

передача_земель

Громадський Простір

В Україні продовжується реформа місцевого самоврядування та децентралізація влади. Громади отримують більше ресурсів і повноважень. 

Надважливим ресурсом для громад є земля – це і розвиток, і економіка, і наповнення місцевих бюджетів і, відповідно, благополуччя жителів. 

Щоб допомогти громадам пройти шлях передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність, Асоціація міст України спільно з Держгеокадастром розробила Практичний посібник з питань передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність Практичний посібник з питань передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність.

“Асоціація міст України брала активну участь у підготовці законопроєкту №2194, реалізація якого вирішить низку проблем у сфері земельних відносин. За розрахунками АМУ, до кінця поточного року, в крайньому випадку на початку наступного року, механізм передачі земель сільськогосподарського призначення з державної у комунальну власність має бути повністю реалізований, – сказав під час презентації посібника в Українському кризовому медіа центрі Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.

Також Виконоавчий директор АМУ нагадав, що нещодавно Верховна Рада прийняла важливі для органів місцевого самоврядування законопроєкти, а саме: №3614, розроблений Асоціацією міст України спільно з групою народних депутатів, та №3651-д.

Нагадаємо, раніше Президент підписав Указ про передачу сільгоспземель громадам, а Уряд прийняв постанову, яка запускає механізм повноцінної передачі з державної у комунальну власність земель сільськогосппризначення всім без виключення територіальним громадам.

 

Джерело: decentralization.gov.ua.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Посібник «Огляд програм ЄС, доступних для заявників з України»

Чому місцева влада повинна підтримувати сільський розвиток: законодавство та практики Євросоюзу

Не петицією єдиною! Розбираємо найкращі варіанти для допомоги громадським активістам

Для чого потрібно впроваджувати і як впроваджувати політики та процедури в неприбутковій організації?

Комунальне майно: як тягар утримання перетворити на дохід для бюджету громади?

Дослідження про участь жінок з інвалідністю та матерів дітей з інвалідністю в ініціативах громадянського суспільства в умовах широкомасштабної війни в Україні