Місцеве самоврядування в умовах децентралізації

Навчальний посібник підготовлено як текстову версію до навчальної дисципліни «Децентралізація та розвиток місцевого самоврядування» і апробовано у Національній академії державного управління при ...

Місцеве самоврядування в умовах децентралізації

Громадський Простір

Навчальний посібник підготовлено як текстову версію до навчальної дисципліни «Децентралізація та розвиток місцевого самоврядування» і апробовано у Національній академії державного управління при Президентові України та на тренінгах, які проводить ГО «Інститут громадянського суспільства» для посадових осіб місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад та активістів об’єдна- них територіальних громад.

У виданні розглянуто теоретичні та прикладні питання сучасного розуміння децентралізації в Україні, аналізуються основні тенденції реалізації децентралізаційних реформ у світі. На основі опрацьованого матеріалу пропонуються концептуальні і правові засади реформування місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою в умовах децентралізації повноважень в Україні. Обґрунтовано доцільність змін у системі місцевого самоврядування, які сьогодні впроваджуються та передбачають реалізацію принципів субсидіарності, повсюдності місцевого самоврядування, фінансової самодостатності територіальних громад, широке застосування механізмів демократії. Визначені стратегічні орієнтири приведення місцевого самоврядування та територіальної організації влади у відповідність до європейських стандартів і виконання взятих державою міжнародних зобов’язань у цій сфері згідно Європейської хартії місцевого самоврядування. У виданні використано матеріали ГО «Інститут громадянського суспільства».

Розраховано на широке коло читачів.

Читати тут.

Джерело: Децентралізаці Влади.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Промотувати українську спадщину: які ідеї представили фахівці культурного сектору

«Розширення можливостей жінок у бізнесі»: історія Марії Дворської

Впровадження гендерних підходів на робочому місці дозволяє жінкам впливати на розвиток компанії

Як розвивати громадянське суспільство під час війни

Виклики і можливості розвитку сфери культури та соціальної згуртованості у Тернопільській області

Об’єднання задля відновлення: як ОГС можуть працювати разом для спільного впливу на процеси?