Дослідження «Повоєнне відновлення ринку праці в Україні: тенденції та загрози»

Аналітичне дослідження «Повоєнне відновлення ринку праці в Україні: тенденції та загрози» аналізує сучасний стан ринку праці в Україні, вплив війни на його функціонування, а також надає рекомендації ...

Додано:
TradeUnion

1

TradeUnion

Аналітичне дослідження «Повоєнне відновлення ринку праці в Україні: тенденції та загрози» аналізує сучасний стан ринку праці в Україні, вплив війни на його функціонування, а також надає рекомендації повоєнного відновлення ринку праці в Україні.

В роботі показано, що ринок праці в Україні змінився. Маємо нові виклики, які постали перед усіма учасниками ринку праці. Вже сьогодні, аналізуючи виклики ринку праці в Україні, що постали чи постануть у найближчому майбутньому перед українцями, ми можемо на них реагувати завчасно і зменшувати їхній негативний вплив у майбутньому. За умови вірних акцентів та виваженої політики як держави так і бізнесу, а також обізнаності і реагування на них працівників та профспілок, це сприятиме стабілізації ринку праці. За протилежного сценарію, ці виклики переростуть у загрози, що можуть спричинити негативний та дестабілізаційний вплив на ринок праці та економічну ситуацію в Україні в цілому.

Відповідно до прогнозу Міжнародної організації праці (МОП), протягом наступних 10 років дефіцит на ринку праці України становитиме 8,6 млн людей. Мінекономіки називає цифру 4,5 млн людей.

Що ми можемо зробити для зменшення негативного впливу війни на ринок праці?

Де взяти ці 4-8 мільйони робітників?

Наскільки значними є зміни, чи повернеться ринок праці до довоєнного рівня та чи можна у даних змінах найти конструктив для розвитку суспільства?

Відповіді на ці питання ми намагаємось знайти в рамках аналітичного документу «Повоєнне відновлення ринку праці в України: тенденції та загрози».

Переглянути відеозапис презентації результатів дослідження: тут.

«Повоєнне відновлення ринку праці в Україні: тенденції та загрози»

Post-War Recovery of the Labor Market in Ukraine Trends and Threats (Annotation).pdf

Дослідження здійснене Федерацією професійних спілок працівників малого та середнього підприємництва України та Харківською обласною організацією професійної спілки підприємців в рамках проєкту «Підтримка діяльності Української національної платформи ФГС СхП у 2024 р.», який реалізує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за фінансової підтримки Європейського Союзу.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

STEM-освіта у Нововолинську. Як ГО «Молодіжні вітрила» створює можливості для молоді у сфері науки

Цифрова модель розвитку громади через платформу CLS

Історія успіху ai baby tales або інновації для найменших

Місцева ініціатива для глобальних змін

«Зелений подих» — новий приклад соціального бізнесу

Соціальна майстерня «Drevko»: простір для нових можливостей