Старший/а радник/ця з питань культури/ Senior Advisor on Culture
Загальна інформація
Фонд «Партнерство за сильну Україну» – Фаза 2 (ФПСУ-2) є багаторічною спільною донорською програмою, що реалізується компанією Кімонікс Інтернешнл під управлінням Міністерства закордонних справ і справ Співдружності націй та розвитку Великої Британії (МЗС Великої Британії) та урядом України. Метою ФПСУ є підтримка України у створенні кращих умов для української держави у сфері керування інклюзивним відновленням і відродженням України у партнерстві з громадянським суспільством і приватним сектором в умовах російської агресії.
Опис: Позиція Старшого радника з питань культури
Цей опис окреслює вимоги до найму Старшого/ї радника/ці з питань культури (довгостроковий контракт, тільки для громадян) для підтримки Фонду партнерства за стійку Україну (PFRU-2), зокрема проєкт «Культура та ідентичність».
Контекст:
Проєкт «Культура та ідентичність» PFRU-2 має на меті зміцнити українську культуру та сприяти різноманітній, але об’єднаній українській ідентичності як центральним складникам національної стійкості в умовах війни. PFRU-2 шукає Старшого/у радника/цю з питань культури, який надаватиме технічну підтримку команді проєкту, зокрема директору проєкту, працюватиме зі зацікавленими сторонами, такими як уряд України (центральний, регіональний та місцевий), НУО та культурні діячі різних рівнів.
Старший(а) радник(ця) надаватиме стратегічні поради та консультації щодо загального дизайну проєкту та чотирьох стовпів проєкту «Культура та ідентичність». Зокрема, у чотирьох ключових напрямках проєкту: розробка політик щодо культури та ідентичності базованих на дослідженнях, підтримка та збереження культурної спадщини, людський капітал (підтримка місцевих культурних діячів у реалізації їх цілей) та робота з ідентичністю (просування різноманітної, проте обʼєднаної української ідентичності).
Старший(а) радник(ця) буде керувати дизайном програми «Room for Heritage», залученням експертів та наставництвом місцевих культурних діячів для сприяння змінам у місцевому культурному ландшафті. Його(її) професійний досвід та розуміння місцевих потреб будуть основою для пропозицій щодо стратегій місцевих культурних для дієвців та участі у розробці готових до використання на локальному рівні культурних продуктів. Проактивне залучення потенційних партнерів буде частиною посадових відповідальностей і має призвести до розробки дизайну та методології програми «Room for Heritage».
Старший(а) радник(ця) також сприятиме зусиллям PFRU-2 щодо цифровізації української культурної спадщини та розробки планів евакуації з місцевими органами влади. Адвокація щодо створення національного реєстру культурних об’єктів та допомога у синхронізації з місцевими культурними дієвцями буде частиною обов’язків радника(ці). Старший(а) радник(ця) також може бути залучений(ою) до розробки комунікаційних кампаній для просування евакуації та збереження культурної спадщини. Очікується, що старший(а) радник(ця) надаватиме рекомендації щодо дій для збереження культурної спадщини, таких як цифровізація культурних артефактів, евакуація культурної спадщини з передової та проведення оцінки пошкоджень артефактів, які були викрадені Російською Федерацією.
З огляду на важливість цієї ініціативи, експертиза консультантів у співпраці з державними органами, адвокація на міжнародних заходах та глибокі знання тем української спадщини будуть важливими. Крім того, результати роботи залученого експерта відіграватимуть ключову роль у інформуванні ширших заходів PFRU-2, пов’язаних з культурним впливом на зусилля з відновлення громад.
Опис рекрутингу:
Процес найму старших радників триває менше трьох місяців має завершитися після залучення кандидата на умовах повної зайнятості. Кваліфікований Старший(а) радник(ця) у сфері культурної спадщини буде залучений(а) для надання технічної підтримки проєктної команди. Цей(ця) радник(ця) буде тісно співпрацювати з зацікавленими сторонами, включно з Міністерствами та НУО, для здійснення термінових заходів щодо збереження культурної спадщини. Ці заходи включають цифровізацію культурної спадщини, евакуацію об’єктів спадщини з прифронтових регіонів та оцінку пошкоджень артефактів, які були викрадені Росією, як зазначено в технічному завданні (ToR).
Обсяг роботи:
- Надання технічної підтримки та експертизи у сфері роботи з культурою та ідентичністю для команди проєкту PFRU-2.
- Надання стратегічних рекомендацій щодо розробки та впровадження проєктних заходів, підтримання адаптації до швидкозмінного контексту під час реалізації, а також сприяння моніторингу прогресу в досягненні результатів.
- Координація з державними та недержавними зацікавленими сторонами з програмних питань команди «Культура та ідентичність», включаючи, але не обмежуючись Міністерством культури та стратегічної комунікації, Офісом Генерального Прокурора та Українським культурним фондом.
- Стратегічна підтримка місцевих українських прифронтових громад через програму наставництва «Room for Heritage» для підтримки місцевих дієвців культури і підтримка їх у локальному відновленні.
- Дизайнування та розробка методології програми для підтримки культурних дієвців у локальних громадах «Room for Heritage» шляхом визначення фокусних тем, окреслення експертів та координації наставників для учасників проєкту.
- Проактивне залучення культурних діячів та місцевих культурних дієвців для оцінки їхніх потреб та пропозиції способів підтримки їх через програмні заходи команди «Культура та ідентичність» проєкту PFRU-2.
- Підготовка ретельної документації процесу обговорення дизайну та розробки, а також надання детальних звітів про результати підтримки для PFRU-2, включаючи подальші дії та їхні відчутні результати.
Результати:
- Методологія програми «Room for Heritage»: детальні концепції фокусних тем програми «Room for Heritage», включаючи список рекомендованих експертів та наставників, а також окреслення ключових знахідок.
- Долучення до розробки тренінгу з діджиталізації та евакуації культурної спадщини: концепція тренінгової програми, спрямованої на підвищення розуміння місцевих адміністрацій та культурних дієвців щодо діджиталізації нематеріальної цінності культурної спадщини, а також стратегії евакуації культурної спадщини.
- Рекомендації для громад: на основі попереднього спілкування з міжнародними представниками, організаціями та бізнесами, а також наставництва під час програми «Room for Heritage», надання відчутних та дієвих рекомендацій, орієнтованих на потреби конкретної громади.
- Технічна експертиза: Періодичні брифінги (наприклад, щоквартальні) щодо того, як змінюються соціально-політичні, культурні або безпекові динаміки впливають на культурні/ідентичні цілі проєкту. Практичні рекомендації для адаптивного програмування.
- Пропозиції щодо інструментів моніторингу, оцінки та навчання (MEL), інтерпретація даних та участь у звітуванні про результати та навчання.
- Ідентифікація потенційних партнерів, ключових осіб та впливових осіб у культурній сфері.
- Створення наративної рамки і комунікаційних гайдів: надання рекомендацій щодо основних повідомлень, стратегій формування та наративів, що базуються на цінностях та враховують конфліктну чутливість, які відповідають ідентичним цілям проєкту. Огляд публічних продуктів (виставок, публікацій, усних історій, цифрових архівів тощо) для забезпечення культурної чутливості, історичної точності та узгодженості з цінностями проєкту.
Кваліфікації та досвід
- Щонайменше 10 років досвіду в галузі культурної політики, культурної спадщини, мистецтва, соціальних досліджень, культурної дипломатії, створення культурних проєктів або суміжних галузях — бажано повʼязаних з правосуддям перехідного періоду або ініціативи сприяння стійкості.
- Глибоке розуміння українського культурного та соціального ландшафту, а також його перетину з ідентичністю, управлінням та впливом збройного конфлікту на сферу ідентичності.
- Досвід консультування або роботи в державних установах, багатосторонніх організаціях або громадських організаціях з питань культурної або соціальної політики. Підтверджений досвід взаємодії та ефективної роботи як з центральними урядовими, так і з місцевими державними установами буде перевагою.
- Сильні навички розробки стратегій, аналізу політики та запуску складних проєктів. Досвід роботи з проєктами Міністерства закордонних справ Великої Британії буде перевагою.
- Доведений досвід у соціальних дослідженнях, культурології, академічній сфері у суміжних галузях. Академічні або медійні публікації на відповідні теми будуть перевагою. Досвід публічних виступів, презентацій на професійних заходах, наявність високого профілю в професійній спільноті є бажаними.
- Досвід залучення зацікавлених сторін, побудови професійної мережі культурних діячів. Широка мережа ключових зацікавлених сторін у сфері культури. Наявність надійних робочих відносин з точками входу в професійну культурну спільноту, зв’язків з центральною і місцевою владою. Продемонстрована здатність перетворювати складні ідеї на практичні рекомендації.
- Продемонстрований досвід інтеграції гендерної рівності, справедливості та соціальної інклюзії в проєкти.
- Сильні навички комунікації і презентації.
- Вільне володіння англійською та українською мовами є обов’язковим.
Звітує: Директору проєкту субпроєкту «Культура та ідентичність».
Тип зайнятості: повна зайнятість.
LoE: 220 робочих днів протягом 12 місяців, з червня 2025 року по червень 2026 року.
Місце виконання завдання: Київ, Україна з відрядженнями до географічних регіонів PFRU-2, інших частин України та за кордон, якщо необхідно.
Деталі подання заявки
Подайте заявку за наступним посиланням до 6 травня. Для ролей, що вимагають знання англійської мови, англомовні резюме є бажаними (але не обов’язковими). Ми заохочуємо подавати заявки людей з інвалідністю. Заявки будуть розглядатися на постійній основі. Будь ласка, не телефонуйте. Chemonics зв’яжеться з фіналістами.
PFRU-2 Recruitment – Candidate Application
Background
The Partnership Fund for a Resilient Ukraine – Phase 2 (PFRU-2) is a multi-year, multi-donor funded program managed by the UK’s Foreign, Commonwealth and Development Office (FCDO) and governed in collaboration with the Government of Ukraine. PFRU’s aim is to set improved conditions for the Ukrainian state, in partnership with civil society and the private sector, to lead on inclusive national recovery and revitalisation in the context of Russia’s aggression.
Description: hiring of Senior Advisor on Culture.
This memo outlines the proposed approach for hiring a Senior Advisor on Culture (Long Term, national) to support the Partnership Fund for a Resilient Ukraine (PFRU-2), specifically within the framework of the Culture and Identity project.
Background
The PFRU-2 Culture and Identity project aims to bolster Ukrainian culture and promote a diverse yet unified Ukrainian identity as central pillars of national resilience amid the ongoing war. The PFRU-2 seeks a Senior Advisor on Culture who will provide technical support to the project team, in particular Project Director, work with stakeholders, such as Government of Ukraine (cental, regional and local), NGOs, and cultural actors across different levels.
The Senior Advisor will provide strategic advice and consultations on overall project design regarding four pillars of Culture and Identity project. Across four workstreams of the project: development of evidence-based policies related to culture and identity, support and preserve cultural heritage, human capital (support local cultural actors to fulfil their role) and identity work (promote diverse yet unified Ukrainian identity).
Senior Advisor will oversee the Room for Heritage programme and activities design, experts’ engagement, and leading mentors for the local cultural actors to provide meaningful change to the local cultural landscape. Their professional experience and understanding of local needs will shape the proposals for strategies for local cultural actors and participation in the development of ready-for-use local cultural packages. Proactive engagement to reach out to potential partners will be a part of the position and is expected to result in the development of the actionable design and methodology for the Room for Heritage and other capacity building programmes.
The Senior Advisor will also contribute to PFRU-2 efforts to digitise Ukrainian cultural heritage and develop plans for evacuation with local authorities. Advocating to set the national register of cultural pieces and assisting with synchronisation with local cultural actors will be a part of the Adviser’s scope. Senior Advisor could also be engaged in drafting scope of work for a communication campaigns to promote evacuation and preserve cultural heritage. Expected that Senior Advisor will advise on plans and actions to preserve cultural heritage, such as digitizing cultural artefacts, evacuating cultural heritage from the frontlines and conducting a damage assessment of artefacts that the Russian Federation has stolen.
Given the importance of this initiative, the consultants’ expertise in cooperation with state bodies, advocacy at international events and profound knowledge of Ukrainian heritage topics will be crucial. Additionally, the outputs of the involved expert’s work will play a key role in informing broader PFRU activities related to cultural impact on community restoration efforts.
Proposed solution
The recruitment process for senior Advisors lasts less than three months and leads to full-time positions. A qualified Senior Adviser with a focus on cultural heritage will be brought on board to provide technical support to the project team. This Advisor will work closely with stakeholders, including government ministries and NGOs, to carry out urgent actions to preserve cultural heritage. These actions include digitising cultural heritage, evacuating heritage items from frontline regions, and assessing damage to artefacts that have been stolen by Russia, as detailed in the Terms of Reference (ToR).
Scope of work:
- Provide technical support and contribute by expertise in the area of culture and identity work for the project team of the PFRU-2.
- Provide strategic advice on the design and development of project activities, support adaptation to changing contexts during implementation, and contribute to monitoring progress toward achieving the results framework.
- Coordinate with state and non-governmental stakeholders on the issues related to the Culture and Identity team programming, including but not limited to the Ministry of Culture and Strategic Communication, Office of Prosecutor General’s and the Ukrainian Cultural Fund.
- Strategic support of the local Ukrainian frontline communities through the Room Heritage mentorship programme to support local actors of heritage and assist them for local revitalisation.
- Design and develop the methodology of the Room for Heritage programme, programmes for support of cultural actors in local communities, by determining focus topics, engaging experts, leading and coordinating mentors for the project’s participants.
- Proactively engage with cultural actors and local cultural actors to assess their needs and propose ways to support them through the programme activities of the Culture and Identity team PFRU-2 project.
- Prepare thorough documentation of the discussion design and development process, and provide detailed reports on the outcomes of the support for PFRU-2, including follow-up and its tangible results.
Deliverables:
- Room for Heritage programme design: Detailed concepts for focus topics of the Room for Heritage programme, including a list of recommended experts and mentors, as well as outlining key learned lessons.
- Contributing to design of programming on digitisation and evacuation of the cultural heritage: The concept of a training programme aimed to bolster the understanding of the local administrations and cultural actors on digitisation of the intangible cultural heritage, as well as a strategy for cultural heritage evacuation.
- Recommendations for hromadas: Based on previous communication with international representatives, organisations and businesses, as well as mentorship during programme Room for Heritage, provide tangible and actionable recommendations focused on the needs of specific hromada.
- Technical Input: Periodic briefings (e.g. quarterly) on how evolving socio-political, cultural, or security dynamics affect the project’s cultural/identity-related objectives. Actionable recommendations for adaptive programming.
- Input into MEL tools, data interpretation, and contribution to reporting on results and learning.
- Identification of potential partners, gatekeepers, and influencers in the cultural field.
- Narrative Framework and Messaging Guidance: providing input on core messages, framing strategies, and values-based and conflict-sensitive narratives that align with the project’s identity goals. Review of public products (exhibitions, publications, oral histories, digital archives, etc.) to ensure cultural sensitivity, historical accuracy, and coherence with project values.
Qualifications & Experience
- At least 10 years of experience in cultural policy, cultural heritage, art, social research, cultural diplomacy, cultural programming, or related fields—preferably in post-conflict, or resilience-building contexts.
- Deep understanding of the Ukrainian cultural and social landscape, and its intersection with identity, governance, and armed conflict impact to the field of identity.
- Experience advising to or working in government institutions, multilateral organisations, or civil society actors on cultural or social policy. Proven experience in engaging and effectively working with both central government and community level state institutions will be an advantage.
- Strong skills in strategy development, policy analysis, and lunching of complex projects. Experience in working with FCDO-funded projects will be an advantage.
- Proven record in social research, cultural studies, academia in related field. Academic or media publications on the related topics will be an advantage. Experience of public speaking, presenting on professional events, having a high-profile in the professional community is desirable.
- Experience in stakeholder engagement, building professional cultural actors’ network. Vast network of key stakeholders in the sphere of culture. Having trustable working relationship with entry points in cultural professional community, central and local government. Proven ability to translate complex ideas into practical recommendations.
- Demonstrated experience in mainstreaming gender, equity and social inclusion in existing projects;
- Strong communication and presentation skills.
- Fluency in English and Ukrainian is required.
Reports to: Project Director on sub-project “Culture and Identity”.
Type of Assignment: full-time.
LoE: 220 working days within 12 months period, between June 2025-June 2026.
Location of Assignment: Kyiv, Ukraine with business trips to PFRU geographical regions, other part of Ukraine and abroad if necessary.
Application Details:
Apply using the following link by May 6. For roles requiring English language skills, English language CVs are preferred (but not required). We encourage to apply people with disabilities. Applications will be considered on a rolling basis. No telephone inquiries, please. Chemonics will contact finalists.
PFRU-2 Recruitment – Candidate Application