Проєкт «Рука допомоги Україні: програма психологічної підтримки»

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


Додано:
hopewwukraine

конкурс
Проєкт «Рука допомоги Україні: програма психологічної підтримки»

БФ «Надія по всьому світові» розпочав реалізацію проєкту для психологів, соціальних працівників, педагогів та волонтерів, які працюють у Донецькій та Луганській областях – «Рука допомоги Україні: програма психологічної підтримки», який залучить до навчання і практики 54 учасника та учасниці з березня по вересень 2021 року.

Метою проєкту «Рука допомоги Україні: програма психологічної підтримки» є сприяння покращенню ментального здоров’я та якості реабілітаційних послуг, які надаються дітям, травмованим війною, у Донецькій та Луганській областях шляхом знайомства на навчання програми психологічної підтримки для психологів, соціальних працівників, педагогів та волонтерів. Ми прагнемо посилити компетенції спеціалістів у сфері ментального здоров’я та надання реабілітаційних послуги дітям, а також підвищити рівень доступу до можливостей розвитку у цій сфері для спеціалістів в Донецькій та Луганській областях. Проєкт фінансується в рамках Програми розвитку співпраці та сприяння демократії Міністерства закордонних справ Литовської Республіки.

Проєкт є продовженням попередніх ініціатив ФБ «Надія по всьому світові», які включали реалізацію проєкту «Рука допомоги Україні» проведення тренінгів «Діти і війна. Навчання технік зцілення» та надання супервізії для фахівців, які працюють з внутрішньо переселеними особами з Криму, Донецької та Луганської областей, проведення терапевтичних занять для дітей, травмованих війною. Протягом 2016-2018 років ми провели навчання за методикою «Діти і війна» у 24 областях України; у 2019-2020 роках сфокусували свої зусилля і працювали з тими, хто проживає і працює у «червоній» зоні воєнних дій у Донецькій та Луганській областях.

Серед донорів проєкту «Рука допомоги Україні» у 2016-2020 роках – благодійні організації HOPE worldwide (США), HOPE worldwide Canada (Канада), Ukrainian Credit Union (Канада), HOPE worldwide Switzerland (Швейцарія). Постійний партнер проєкту – Український інститут когнітивно-поведінкової терапії (УІКПТ, Львів).

В рамках Проекту заплановано:

  • Три триденні тренінги «Діти і війна. Навчання технік зцілення» у Краматорську (15-17 березня), Лисичанську (03-05 квітня), Слов’янську (06-08 квітня),
  • Сім онлайн-зустрічей супервізії для учасників, які після навчання проводять практичні заняття з дітьми та батьками (супервізія проводиться в малих групах від 2 до 6 осіб) у квітні-вересні,
  • Одна триденна підсумкова конференція «Долання травми війни. Ментальне здоров’я та реабілітаційні послуги» для всіх учасників в Карпатах у серпні 2021 року.

 06 07

Кожен учасник/учасниця проєкту «Рука допомоги Україні: програма психологічної підтримки» візьме участь у одному 3-денному тренінгу, 7 супервізійних зустрічах та заключній конференції.

Партнер проєкту в рамках проведення тренінгів «Діти і війна. Навчання технік зцілення» – Донбаський державний педагогічний університет (Слов’янськ, Україна).

Набір учасників на тренінги у Лисичанську та Слов’янську триває, зареєструватися можна до 28 березня 2021 року за посиланням внизу:

Зареєструватися на тренінг у Лисичанську, 03-05 квітня 2021 року

Зареєструватися на тренінг у Слов’янську, 06-08 квітня 2021 року 

Контакти: [email protected]

Методологія проєкту

Опис програми «Діти і війна. Навчання технік зцілення»

Програма «Діти і війна. Навчання технік зцілення» розроблена в рамках Інституту психіатрії, (Лондон, Велика Британія) та Центру кризової психології (Берген, Норвегія), перекладена та адаптована Інститутом когнітивно–поведінкової терапії у Львові. Більше інформації можна дізнатися тут. Під час програми «Діти і війна. Навчання технік зцілення» діти навчаються певним навичкам, щоб позбутися психологічних проблем, які виникли внаслідок війни та насилля. Але як показала практика, іноді діти отримують психологічну травму не на війні, а саме у мирному житті – фільми жахів, жорстоке поводження з дітьми в сім‘ї, серед однолітків. Програма  є ефективною і для таких ситуацій, а також профілактичною, тобто діти матимуть певні інструменти для допомоги собі у майбутньому дорослому житті, не позбавленому стресів.

Паралельно з дітьми навчаються і батьки, аби ознайомитись з пост-стресовими реакціями дітей та навчитись володіти методами самодопомоги для себе та своїх дітей, бути психотерапевтом перш за все для себе і для своєї дитини.

Програма розрахована на вік дітей: з 8 до 18 років

Заняття відбуваються у групах, кількість дітей (або батьків) в групі: від 10 до 15; кількість занять: 7

На перших трьох заняттях розглядаються нав’язливі думки та почуття: такі проблеми як погані спогади, порушення сну та прокручування в пам’яті того що сталося. Діти навчаються більш розуміти себе та технікам самодопомоги. На четвертому та п’ятому занятті – розглядається дитяча збудженість, неможливість розслабитися й сконцентруватися та безсоння. Діти навчаються технікам релаксації та відновленню сну. На шостому та сьомому занятті – розглядаються феномен уникання місць, людей та ситуацій, які нагадують про пережиті події; робота з дитячими страхами та труднощами сприйняття усього, що нагадує про події, пов‘язані з війною, переселенням та травмою. Діти навчаються не замовчувати свої переживання, ділитися один з одним та зі своїми батьками, надавати підтримку. Заняття відбуваються у цікавій для дітей ігровій формі.

 08 05

Тренери

Навчання проводитимуть фахівці (психотерапевти, тренери), які пройшли навчання і сертифікацію в авторів методу і мають безпосередній досвід роботи з програмою.

Наталія Подоляк, сімейний дитячий психолог, психотерапевт, директорка дитячого табору «Я ДаВінчі», тренерка програми «Діти і війна. Навчання технік зцілення».

Ірина Сухова, практикуючий психолог, психотерапевт по роботі з травмою, фахівець з проведення терапевтичних груп для дітей та підлітків, які пережили травму, тренерка програми «Діти і війна. Навчання технік зцілення».

Олена Божор, практикуючий психолог, арт-терапевт, викладачка в альтернативній школі, тренерка програми «Діти і війна. Навчання технік зцілення».

***

Хронологія проєкту «Рука допомоги Україні»

2016 – в рамках проєкту «Рука допомоги: реабілітаційна програма для ВПО зі сходу України» було проведено 12 тренінгів «Діти і війна. Навчання технік зцілення» і 9 терапевтичних курсів для внутрішньо переселених дітей та їхніх батьків у 7 областях України.

2017 – в рамках проєкту «Рука допомоги України: долання травми війни» було проведено 6 тренінгів «Діти і війна. Навчання технік зцілення», 77 терапевтичних курсів для внутрішньо переселених дітей та їхніх батьків у 4 областях України і два реабілітаційно-рекреаційні табори для дітей, травмованих війною.

2018 – в рамках проєкту «Рука допомоги України: долання травми війни» було проведено 6 тренінгів «Діти і війна. Навчання технік зцілення», 126 терапевтичних курсів для внутрішньо переселених дітей та їхніх батьків у 4 областях України і тих, хто проживає у «червоній» зоні воєнних дій в Донецькій та Луганській областях, і один реабілітаційно-рекреаційний табір для дітей, травмованих війною.

2019 – в рамках проєкту «Рука допомоги України» було проведено 4 тренінги «Діти і війна. Навчання технік зцілення», 62 терапевтичних курси для дітей та їхніх батьків, які проживають у «червоній» зоні воєнних дій в Донецькій та Луганській областях.

2020 – в рамках проєкту «Рука допомоги України» було проведено 2 тренінги «Діти і війна. Навчання технік зцілення», 40 терапевтичних курсів для дітей та їхніх батьків, які проживають у «червоній» зоні воєнних дій в Донецькій та Луганській областях.


Останні публікації цього розділу:

Тендерна пропозиція щодо постачання шин та інших автотоварів

Тендерна пропозиція щодо постачання товарів для забезпечення фізичної безпеки співробітників і надавачів послуг

Тендерна пропозиція на надання послуг друку інформаційних бюлетенів

Тендерна пропозиція щодо надання автотранспортних послуг з соціальних перевезень, евакуації населення

Навчальна програма DreamStart для осіб з інвалідністю

Конкурс на закупівлю портативних акумуляторів (повербанків)