Навчально-практичний курс з управління відходами Zero Waste Academy

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


IMG_20200904_102129_792
Навчально-практичний курс з управління відходами Zero Waste Academy

Навчально-практичний проєкт з управління відходами для представників муніципалітетів та ОТГ, який має на меті підготувати управлінців відходами за сучасними вимогами. 

Відповідно до закону “Про відходи” першочерговим в управлінні відходами є попередження їх утворення, що відповідає принципам “нуль відходів”, відомим у світі як zero waste hierarchy (ієрархія управління відходами).

Навчити основам екоменеджменту, надати рекомендації з управління ТПВ відповідно до Національної стратегії управління відходами в Україні до 2030 та нового законодавства, надати необхідні знання про принципи “нуль відходів” (уникнення, скорочення, перевикористання, компостування, сортування), ознайомити з практичними рекомендаціями з написання регіональних і місцевих планів управління відходами, підвищити рівень знань населення про сучасне управління відходами‍‍‍, альтернативи використання одноразовогоу пластику та пакованню.

  • Надати робочі інструменти успішної комунікації та залучення громади до реалізації екопроєктів на місцях: створення візуальних та відео- матеріалів, робота з соцмережами (SMM).
  • Розробити та реалізувати проєкти с фокусом на попередження утворення відходів, зменшення кількості неліквідного пластику та одноразового паковання, компостування, а також обрати оптимальні способи організації управління відходами (станцій сортування, екохаби, центри перевикористання, компостовні тощо).
  • Створити та випустити книгу “Про  Zero Waste просто” (робоча назва), до створення якої також можуть долучитися слухачі академії і в яку увійдуть їхні кращі історії реалізації екопроектів. 
  • Поширити книгу серед бібліотек країни та видати усім слухачам, які успішно закінчили академію.

Що отримають учасники курсу

  • Під час навчання у  Zero Waste Academy слухачі дізнаються про найкращі практики управління відходами (в Україні та за кордоном) з акцентом на попередження їх утворення, прийнятні для впровадження на місцях.
  • Буде надана інформація практичного характеру, яка дозволить студентам та студенткам розробити місцеві плани управління відходами, проаналізувати наявні на ринку України технології з управління ТПВ та обрати оптимальну модель для впровадження у себе на місці.
  • З метою успішного завершення навчання та реалізації проєктів на місцях,  які залежать від підтримки їх громадою, буде надана менторська підтримка протягом усього подальшого навчання в Академії та у період реалізації своїх проєктів.
  • Розвинуть творчі здібності та отримають лайфхаки з креативних відеозйомкам, ведення блогів та написання постів для соцмереж, технології пост моушн анімації.
  • Під час з однієї з лекцій буде можливість безпосередньо поспілкуватися з представниками переробних підприємств. 
  • Отримають знання з написання проєктів і залучення джерел фінансування на екологічні проєкти.
  • Дізнаються про особливості роботи з різними цільовими групами, їхньої мотивації та комунікації. 

Організація та формат навчання

Навчання в Академії складається з двох етапів:

Навчальний курс (онлайн): жовтень 2020 – січень 2021 (4 місяці)
Реалізація пілотних проєктів (на місцях): лютий – червень 2021 (5 місяців)

Навчальний курс – це 1 лекція на тиждень, яка супроводжується домашнім завданням, за підтримки ментора, що дасть можливість практично закріпити отримані знання. Будуть творчі завдання, тести, конкурси, зустрічі для запитань і зворотного зв’язку.

Протягом 1-го етапу будуть розроблятися пілотні проєкти, 4 кращих з яких будуть відібрані до реалізації на 2-му етапі за підтримки менторів (експертів в тематиці екології, досвідчених менеджерів і коучів).

Сертифікація та винагороди

Всі учасники, що успішно завершили навчання, отримають іменні сертифікати та примірники книги, автор чи авторка найкращого реалізованого проєкту отримає грошову винагороду 500 евро.

Церемонія вручення сертифікатів і нагород відбудеться у липні 2021 року під час звітної конференції у м. Харкові.

 

Проєкт реалізується “Центром громадських та медійних ініціатив” (Kharkiv Zero Waste) за підтримки посольства Фінляндії в України.
Партнери: Zero Waste Alliance Ukraine, International Solid Waste Association, видавництво “Ранок”
Медіапартнер: медіагрупа “Накипіло”

 

Контакти

Електронна пошта: [email protected] 
Тел. 050 698 66 13 – координаторка Zero Waste Academy Анна Прокаєва.
Реєстрація за формою

Кількість місць у програмі обмежена. Відбір буде проводитися на конкурсній основі.

ТЕРМІН ПОДАЧІ ЗАЯВКИ НА УЧАСТЬ: 30.09.2020 до 23:59

Участь БЕЗКОШТОВНА. 

Головне бажання та готовність міняти світ навколо себе, а команда однодумців вас підтримає на шляху до “нуль відходів”!

Деталі про менторів, тренерів та навчальний план дивіться на сторінках заходу @zw_academy (інстаграм) та https://www.facebook.com/ZERO-WASTE-Academy-107540664419958/


Останні публікації цього розділу:

Тендер на надання послуг з розміщення відеоролика в потягах Інтерсіті та в метро Києва і Харкова

Тендер на реалізацію міні-проєктів, що розроблені в межах КЗВ «Навчаємось жити у громаді»

Конкурс грантів у сфері відновлення житла/надання притулку та захисту ВПО та місцевого населення Харківської, Дніпропетровської та Полтавської областей від Helvetas Swiss Intercooperation

Тендер на закупівлю матеріалів для проведення ремонтних робіт

Конкурс на відбір консультантів-параюристів

Закупівля інтерактивних панелей з корекційними програмами для забезпечення Day care Centers та Family friendly spaces в Одеській та Миколаївській областях