Мистецька лабораторія “Невидимий означає безпечний?”

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


Додано:
Liudmyla Paraskiva

1111111111111111111
Мистецька лабораторія “Невидимий означає безпечний?”

Мета лабораторії – дослідити актуальність практики перформативної роботи у (з) міським середовищем в різних містах України для активістів_ток та митців_кинь.

В рамках підготовки третього Parade Fest у Харкові та роздумів над заявленою темою “Культура переходу” пропонуємо взяти участь у мистецькій лабораторії з обміну досвідом та осмислення підходів взаємодії у/з міським простором. Як запрошення до початку розмови, будемо спиратися на описану практику невидимого театру з партисипативної методики театру пригноблених,але не обмежуємося нею в дискусії.

Невидимий театр було винайдено у 60-х роках минулого сторіччя в Аргентині бразильським театральним режисером Аугусто Боалем. Практика передбачає розігрування у публічному просторі наперед підготовленої вистави проблемної ситуації, щоби спровокувати включитися перехожих, які не знають, що вони беруть участь в театрі. Мета невидимого театру схожа за своєю формою на графіті або політичну демонстрацію – показати пригноблення в щоденному житті через виставу, яка видається спонтанною, а насправді є добре спланованою. Вистава також допомагає дослідити абсолютно різні реакції відповідей перехожих на запропонований сценарій, в який актори/автори інтервенції вкладають своє розуміння певної проблеми/явища.

Чи відбувається перехід в Україні від самоцензури до відкритого діалогу? Чи є безпечний простір для отримання нового емоційного досвіду, який може трансформувати мої уявлення та стереотипи? Чи існує простір, який ставить питання “Де моя позиція?” до гострих соціальних явищ в суспільстві?

Запрошуємо долучитися першої 3-годинної модерованої дискусії в онлайні для обміну досвідом щодо таких питань:

  • про що мовчать люди у вашому місті і чому про ці теми небезпечно говорити публічно?
  • чи може бути актуальна практика прихованих перфомансів/невидимого театру у/з міськими простором для Вас і чому?
  • чи можливі обмеження в практиці НТ для перформерів/акторів у вашому місті через міркування безпеки?

Кожному та кожній учасниці буде надано простір, щоби (за бажанням) поділитися власним досвідом та думками на заявлені теми.

Реєстрація відбувається за посиланням до 30 липня включно. Якщо раптом ви побачили цю подію/анонс після вказаного строку, напишіть організаторам на [email protected] – щось придумаємо)

За результатами першої розмови буде визначено тему для другої зустрічі, яка відбудеться 20 серпня о 15.00.

Дискусії про культуру мовчання та безпеку різних міст буде задокументована у форматі скетчів художницею Алевтиною Кахідзе і згодом презентована публічно після погодження з учасни_цями.

Результати дискусії будуть також інтегровані в розробку вистави невидимого театру в місті Харків в рамках Parade Fest у вересні.

Автор_ками ідеї лабораторії є Вероніка Склярова, культурна менеджерка, театрознавчиня, Яна Салахова, правозахисниця та практикиня театру пригноблених, Аня На, перфомерка, документалістка, Пьотр Армяновський, перформер, режисер.


Останні публікації цього розділу:

Тендерна пропозиція щодо постачання шин та інших автотоварів

Тендерна пропозиція щодо постачання товарів для забезпечення фізичної безпеки співробітників і надавачів послуг

Тендерна пропозиція на надання послуг друку інформаційних бюлетенів

Тендерна пропозиція щодо надання автотранспортних послуг з соціальних перевезень, евакуації населення

Навчальна програма DreamStart для осіб з інвалідністю

Конкурс на закупівлю портативних акумуляторів (повербанків)