Mercy Corps шукає партнерів для підтримки аграрного сектору, що постраждав від наслідків війни

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


Додано:
avitkovska

MCbrand_Logo_Horizontal_WhiteOnRed
Mercy Corps шукає партнерів для підтримки аграрного сектору, що постраждав від наслідків війни

Mercy Corps – це організація, яка належить до світових лідерів гуманітарної сфери, рушійною силою якої є віра в те, що кращий світ можливий. Під час катастрофи, у скруті, у більш ніж 40 країнах по всьому світу ми співпрацюємо, щоб втілити у життя сміливі рішення, допомагаючи людям перемагати негаразди та будувати сильніші спільноти зсередини. Зараз та заради майбутнього. 

Про програму в цілому:

Сільське господарство відіграє вирішальну роль в економіці та суспільстві України. Майже третина українців до війни проживала в сільській місцевості і залежала від сільськогосподарського виробництва що забезпечувало роботою та податковими надходженнями, які в свою чергу підтримували надання основних соціальних послуг, включаючи навчання, охорону здоров’я та інфраструктуру. Ескалація конфлікту в Україні, яка почалася 24 лютого 2022 року, призвела до активних бойових дій на значній території країни. Це призвело до масових руйнувань цивільної інфраструктури, майна та людських жертв, змусивши людей залишити свої домівки в пошуках безпечного місця. Війна докорінно вплинула на сільськогосподарське виробництво у більшій частині країни, змушуючи фермерів рятувати врожай, знаходити нові шляхи продажу продукції та планувати майбутні посівні кампанії в умовах невизначеності та нестачі інформації. З іншого боку, поточна криза виявила низку системних вразливостей, так само як і можливостей, розгляд та вирішення яких, могли б надати сільськогосподарським системам України можливість протистояти поточній кризі та підвищити довгострокову конкурентоспроможність і продуктивність. 

Діяльність Mercy Corps спрямована на забезпечення екстреної допомоги постраждалому населенню, в першу чергу, шляхом надання багатоцільової грошової допомоги (MPCA), а також продовольчої та непродовольчої допомоги в натуральній формі. Mercy Corps розуміє, що поряд із поточними заходами в умовах надзвичайних ситуацій, важливо брати участь у програмах з підвищення стійкості, які допоможуть постраждалим від конфлікту підприємствам і фермерам відновити свою діяльність. Тому Mercy Corps планує запустити Програму підтримки сільського господарства України, яка має на меті підвищити економічну стабільність і самодостатність, а також сприяти якнайшвидшому відновленню дрібних фермерських господарств, малих і середніх сільськогосподарських підприємств у цільових регіонах України. 

Зокрема, Mercy Corps має намір працювати з дрібними фермерами (включаючи ВПО) і малими та середніми фермерськими підприємствами, які постраждали від війни та потребують зовнішньої допомоги. Підтримка, яку надає Mercy Corps, може включати заходи, спрямовані на вирішення фінансових потреб за допомогою грантів, вирішення проблем нестачі ресурсів, палива та обладнання, вдосконалення виробництв з доданою вартістю, складських і переробних потужностей, тощо. 

Програма спрямована на підвищення стійкості та розширення економічних можливостей для дрібних фермерських господарств у пріоритетних областях – Харківській, Запорізькій та Донецькій на сході країни, а також Миколаївській та Херсонській на півдні. Крім того, програма буде націлена на області з високими потребами у відновленні сільського господарства в інших частинах України, які або безпосередньо постраждали від конфлікту (наприклад, Чернігівська, Сумська, Київська області), або приймають велику кількість сільських домогосподарств ВПО (наприклад, Дніпропетровська, Полтавська, Черкаська області), релокованих зі східних та південних регіонів України. 

Інформація про запрошення 

Mercy Corps має на меті підтримати: 

 • дрібних фермерівякі займаються натуральним сільським господарством (сільські домогосподарства, що займаються фермерською діяльністю на власних присадибних ділянках з метою забезпечення власних потреб у їжі, та/або  отримання прибутку від продажу фермерської продукції), які постраждали внаслідок війни в Україні, для відновлення їх джерел доходу, у тому числі ВПО, які переселилися з окупованих територій і наразі проживають у сільській місцевості та мають доступ до невеликих сільськогосподарських ділянок, а також осіб, які проживають в областях, що постраждали від військових зіткнень та/або затоплення Каховської дамби. Кількість грантів, які будуть надані дрібним фермерам, становить не менше 1000. 
 • малі та середні сільськогосподарські підприємства, які постраждали внаслідок війни в Україніу цільових областях, з метою покращення ключових ринкових функцій, які є корисними для дрібних фермерів, наприклад, ремонт іригаційних систем, заміна пошкодженої техніки, інвестиції в перероблення і можливості виробництва, відновлення ринкових зв’язків і поліпшення складських приміщень. Така підтримка  повинна сприяти збільшенню обсягів виробництва сільськогосподарської продукції та харчових продуктів та підтримці економічного відновлення фермерів. Mercy Corps надаватиме пріоритет підприємствам, які можуть досягти значного економічного впливу, підтримуючи місцевих дрібних фермерів у відновленні (наприклад, надання безоплатного зберігання, транспортування, забезпечення можливості придбання сільськогогосподарських матеріалів та основних ресурсів на місцевих ринках, тощо). Mercy Corps також може підтримати механізовані фермерські господарства, які надають сільськогосподарські послуги іншим дрібним фермерам, таким чином покращуючи доступ до таких послуг для дрібних фермерів. Відібрані підприємства мають володіти не більш ніж 100 Га землі, та мають бути пов’язані та залучати до своєї бізнес-моделі в середньому до 100 дрібних фермерів. Кількість грантів, які будуть надані малим та середнім сільськогосподарським підприємствам, становить не менше 100. 

Mercy Corps використовуватиме конкурсний підхід для відбору претендентів на гранти. На початковому етапі, Mercy Corps разом із місцевими партнерами-виконавцями поширюватиме інформацію серед потенційних цільових груп та прийматиме заявки від зацікавлених сторін. Після цього відбудеться перевірка наданих ідей і планів підтримки сільського господарства технічною командою з використанням заздалегідь визначених критеріїв самодостатності та життєздатності, таким чином надаючи пріоритетність за факторами уразливості та залученості. Mercy Corps використовуватиме індивідуальний підхід до кожного заявника при визначенні розміру грантів, виходячи з реальних потреб кожного бізнесу. 

Модель реалізації проєкту передбачає залучення місцевої української партнерської організації, яка разом із командою Mercy Corps працюватиме з відібраними представниками сільськогосподарського сектору, відіграватиме фундаментальну роль у своєчасному та ефективному досягненні всіх цілей та завдань проекту та допомагатиме у подальшому розвитку та розширенні програми підтримки сільського господарства. Залучена партнерська організація повинна мати достатні навички, досвід та компетенцію у сфері підтримки сільського господарства в Україні та взаємодії з місцевими органами влади, неурядовими організаціями, бізнес-асоціаціями та іншими державними структурами, діяльність яких спрямована на підтримку фермерів. 

Підтримка дрібних, малих та середніх фермерів:

Основною метою цього конкурсу є визначення місцевої української партнерської організації, яка підтримуватиме процес надання сільськогосподарських грантів фермерам, які ведуть дрібну фермерську діяльність, а також малим і середнім фермерським підприємствам.

У співпраці з командою Mercy Corps місцевий партнер вестиме широку інформаційну кампанію, братиме участь у перевірці та первинній обробці заявок, надаватиме експертні консультації заявникам і братиме участь у прозорому процесі прийняття рішень під час надання грантів на сільське господарство найбільш конкурентоспроможним та успішним заявникам. 

Mercy Corps шукає організації, які працюють з фермерськими громадами, мають досвід підтримки сільського господарства та можуть використовувати ці знання для підтримки процесу прийняття рішень, моніторингу діяльності учасників проекту тощо.  

Бюджети, надані потенційними партнерськими організаціями, будуть використані для покриття всіх відповідних витрат, пов’язаних із діяльністю з підтримки сільського господарства, таких як витрати на персонал і зв’язок, транспорт, адміністрування, допоміжні витрати, а також будь-які додаткові витрати, необхідні для здійснення пов’язаної діяльності. 

Наступні організації можуть скористатись запрошенням до вираження зацікавленості у партнерстві: 

 • Організація має бути юридично зареєстрована в Україні як неприбуткова організація не менше 2 років і на даний момент повинна бути діючою; 
 • Організація повинна мати досвід підтримки сільського господарства в Україні, з фокусом на роботі з малими та середніми фермерами; 
 • Організація повинна мати досвід реалізації принаймні однієї програми вартістю 50 000 доларів США або більше; 
 • Члени команди організації повинні мати професійний досвід реалізації грантових проектів (надати інформацію про команду). Досвід у реалізації проектів для агробізнесу буде перевагою; 
 • Організація повинна мати різні канали взаємодії (соцмережі, веб-сторінки, канали в месенджерах) з цільовою аудиторією та українським агросектором, асоціаціями фермерів тощо; 
 • Організація повинна мати налагоджені комунікаційні та інформаційні зв’язки з місцевими органами влади, управліннями сільського господарства, центрами надання адміністративних послуг тощо; 
 • Мати необхідні засоби для поїздок до учасників проекту у визначених цільових областях; 
 • Організація повинна мати можливість продемонструвати принципи неупередженості, нейтральності та присутності без політичної приналежності. 

Критерії відбору: 

 • Відповідність проєкту фокусу програми, описаному у цьому Запрошенні до вираження зацікавленості у партнерстві; 
 • Продемонстрований попередній досвід реалізації проектів у визначеній тематичній сфері (підтримка сільського господарства в Україні); 
 • Продемонстрована співпраця, координація чи партнерство з українськими фермерськими об’єднаннями та відповідними державними органами; 
 • Значні організаційні можливості та доведена здатність реалізовувати проекти високої вартості, пов’язані з розвитком сільського господарства; 
 • Загальнонаціональне або широке географічне охоплення діяльності; 
 • Здатність ефективно використовувати ресурси та наявність кваліфікованого персоналу. 

Інструкції щодо подання заявок:

Процес прийняття заявок буде складатися з двох етапів. Перший етап полягає у наданні короткого опису проєкту (максимум 1 сторінка), який буде проаналізовано та розглянуто командою Mercy Corps. Якщо пропозиція проходить цей етап, організацію-учасника запросять надати всю необхідну документацію для офіційної подачі заявки, згідно до процедур Mercy Corps. 

 1. Обсяг робіт 

**** на першому етапі відбору необхідно надати лише короткий опис діяльності, що пропонуєтьсянаші спеціалісти проведуть перевірку на відповідність технічним критеріям. Якщо організація буде обрана для участі у другому етапі, необхідно буде надати більш детальний опис. **** 

(Прохання прикріпити ваші відповіді підтверджуючими документами або посиланнями на зовнішні ресурси, де це можливо) 

 • Короткий опис попередньої діяльності, проєктів, географії покриття, структури та бюджету організації, включаючи надання наступної інформації (максимум 1 сторінка): 

- Назва організації та код з ЄДРПОУ;
- Мета діяльності організації згідно Статуту;
- ПІБ та контакти керівника організації;
- Рік заснування;
- Кількість співробітників;
- Адреса офісу(-ів) та географія діяльності;
- Чи маєте досвід співпраці з Mercy Corps або іншою міжнародною організацією? (якщо так, прохання уточнити деталі);
Досвід реалізації проектів з підтримки сільського господарства в Україні, включаючи визначення цільових представників, стратегії моніторингу та оцінки впливу;
- Опис та/або посилання на реалізовані вами проєкти (тип проєкту та сектор, локація, тривалість, бюджет, донор);
- Сайт організації та сторінки у соц-мережах;
- Додайте, будь ласка, інформацію, яку вважаєте важливою.

 • Короткий опис бачення організації щодо найкращих стратегій підтримки дрібних, малих і середніх фермерів у поточних умовах в цільових областях (максимум 1/2 сторінки); 
 • Короткий опис запропонованого процесу діяльності з підтримки сільського господарства, включаючи визначення цільових груп, стратегій моніторингу та оцінки впливу (максимум 1 сторінка); 
 • Додаткові проекти, які можуть бути надані партнером, доповнюючи заходи підтримки сільського господарства, що стосуються інформації, захисту або юридичної підтримки (максимум 1/2 сторінки). 

2. Бюджет

**** на першому етапі відбору необхідно подати інформацію тільки щодо Обсягу робіт. Якщо організацію оберуть для участі у другому етапі, потенційні партнери повинні будуть надати бюджет та детальну інформацію про проект****

Подання заяви про зацікавленість:

Зацікавленість у співпраці українською та/або англійською мовами необхідно надіслати в електронному форматі на адресу [email protected] не пізніше 23:59 за київським часом 03 листопада 2023 року, звертаємо Вашу увагу, що термін подачі заявок може бути подовжено! Прохання тему листа вказувати - “Зацікавленість у партнерстві (Аграрний сектор) – Назва організації”. 

Якщо у потенційної партнерської організації виникнуть додаткові запитання – просимо звернутися на електронну адресу: [email protected]

Повні заявки, отримані до зазначеного вище терміну, будуть оцінені. З організаціями, які будуть відібрані, буде проведено комунікацію. 


Останні публікації цього розділу:

Закупівля гігієнічних наборів

Пакт шукає консультанта/ку для проведення тренінгу та розробки чеклістів та СОПів для мобільних бригад первинної медичної допомоги (інфекційний контроль) (оголошено повторно)

Запит на пропозицію REQ-KYV-23-0421 - Ремонт будівель та споруд пунктів пропуску в Чернівецькій області

Тендер на закупівлю непродовольчих наборів

Запит на отримання проектної пропозиції на послуги проведення дослідження, інтерв’ю та підготовки звітів

Продовження строку подання комерційних пропозицій на надання транспортних послуг