Конкурс вдячності

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


Додано:
Ihor Savchak

thank-you-3690116_1920-300x199
Конкурс вдячності

Чи вміємо ми бути вдячними, і чи є ми позитивно налаштованими? Наші останні спостереження говорять, що ні. Зокрема, це підтверджуються й проектними заявками, які поступають на оголошені Центром культурного менеджменту конкурси.

Хоч в умовах конкурсів ми чітко говоримо, що зацікавлені в позитивних і емоційно привабливих прикладах доброчесності й позакорупційності, – здебільшого, на жаль, нам пропонують проекти зорієнтовані на виявлення корупції. Її без сумніву є занадто багато, але зменшити корупцію неможливо лише прямими методами боротьби. Надмірна присутність корупційних скандалів в ЗМІ породжує страх, безнадію і бажання виїхати з країни. Одним з дієвих способів запобігання корупції є популяризація і відзначення доброчесності й культури законності. Власне, цього бракує як в роботі громадських активістів, так і в роботі українських медіа.

Дуже часто на різних конференціях і семінарах, на яких обговорюється роль громадянського суспільства в боротьбі з корупцією, громадським організаціям відводиться роль сторожового пса (watchdog), який повинен гавкати і кусатися, коли щось не так. Так робить переважна більшість громадських організацій і журналістів, які працюють з проблемою корупції. Насправді, цього уже замало – громадські активісти та організації, і зрештою ми усі, повинні стати творцями і носіями нової позакорупційної реальності. Ніхто, окрім нас самих, її нам не створить. І годі сподіватися, що цього можна досягти через заміну політиків. Такого не відбулося в жодній країні – не відбудеться ніколи і в нас. Народ є носієм змін, а не політики. Неможливо отримати некорумпованих політиків, яких обирає корумповане суспільство. А таким, на жаль, є українське суспільство, що підтверджується різними дослідженнями.

Гасло Революції Гідності «Разом і до кінця» абсолютно не втратило своєї актуальності. Об’єднавши нас у поваленні тодішнього диктаторського режиму, воно повинно об’єднати нас на створення позакорупційного майбутнього. Ми маємо разом творити його своїми діями, поведінкою, нормами, цінностями і новою культурою суспільних зв’язків.

Неправильно і несправедливо залишати поза належним визнанням і пошаною людей, які не втрачають людської подоби й гідності, навіть працюючи в часто корумпованих організаціях. Маємо виявляти вдячність людям, які з дня в день сумлінно і доброчесно виконують свої обов’язки, докладаючись до творення спільного суспільного добра. Дуже часто вони залишаються поза нашою увагою. Натомість значно більшої уваги уділяється тим, які, насправді, її не заслуговують. А якщо і заслуговують, то не нашої уваги, а уваги з боку відповідних державних органів.

А тому:

ми оголошуємо конкурс ініціатив, які допоможуть нам популяризувати культуру законності; виявити та прославити некорумпованих, доброчесних та гідних наслідування медиків, освітян, поліцейських, суддів, митників, службовців  державної влади та місцевого самоврядування.

Громадяни  України – виявіть вдячність людям, які з гідністю виконують свої професійні обов’язки, і навіть більше. Номінуйте їх на відзнаку “Доброчесність України”. Закликаємо припинити практику дякування грошима, бо це, насправді, не подяка, а хабар. Дякуймо з гідністю.

Журналісти – створюйте програми та публікації, серії інтерв’ю, репортажів, колонок або інших журналістських матеріалів про осіб, гідних відзнаки “Доброчесність України”. За потреби невеликого фінансування (до 15 000 грн.), подайте нам проектну пропозицію, і ми радо розглянемо її.

Громадські активісти – ініціюйте емоційно привабливі проекти з популяризації культури законності й доброчесності. За потреби невеликого фінансування (до 15 000 грн.), подайте нам проектну пропозицію, і ми радо розглянемо її.

Службовці – рівною мірою будьте вдячними усім громадянам України, з бюджетних відрахувань яких нараховується вам заробітна плата. Найкращою подякою для них є доброчесне виконання покладених на вас обов’язків.   

Українські політики й урядовці – будьте вдячні виборцям, які повірили вам, і не зловживайте їх довірою. Зменшення корупції залежить також від гідної оплати праці громадян України – це можливо лише за умов справедливого, прозорого і відповідального використання бюджетних коштів.


Останні публікації цього розділу:

Тендер на надання послуг з організації заходу

Консультант/ка з медіа-підтримки відеоролика

Запит цінових пропозицій на постачання ПЗ ArcGIS, ноутбуків та серверів / RFQ for the supply of ArcGIS, laptops and servers

Конкурс на послуги реклами в Meta (Instagram, Facebook)

Запит на надання цінових пропозицій на постачання обладнання для розширення сфери акредитації калібрувальної лабораторії

Тендерне оголошення про проведення відкритого тендеру із закупівлі робіт щодо ремонту приміщення для розміщення Закарпатського обласного центру психосоціальної підтримки населення, що постраждало від війни