Freedom House оголошує конкурс грантів для ініціатив з громадського контролю за силовими структурами

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


грант grant
Freedom House оголошує конкурс грантів для ініціатив з громадського контролю за силовими структурами

Freedom House оголошує конкурс для офіційно зареєстрованих громадських організацій з усіх регіонів України на отримання грантів для втілення проєктів щодо розвитку демократичного громадського контролю та співпраці з силовими структурами (МВС, СБУ, МОУ та іншими) для покращення ситуації з правами людини в Україні через цілеспрямовану роботу з цими структурами.

Проєктні пропозиції мають бути спрямовані на:

 • Посилення можливостей громадського контролю за діяльністю силових структур у регіонах України. Зокрема, ініціативи можуть включати: 

- розробку та адвокацію нових інструментів та механізмів для контролю за діяльністю силових структур;
- навчання громадських активістів принципам, основам та механізмам громадського контролю;
- адвокацію політик, спрямованих на підвищення прозорості та підзвітності діяльності силових структур на місцевому рівні;
- створення та посилення громадських рад при силових структурах тощо.

 • Становлення діалогу між громадянським суспільством та силовими структурами. Зокрема, ініціативи можуть бути спрямовані на:

- створення нових платформ для взаємодії між громадськими активістами та керівництвом силових органів;
- розробку інструментів для міжвідомчої взаємодії;
- дослідження дотримання прав людини безпековими органами на місцевому рівні, визначення основних проблем, розробку та адвокацію рішень;
- становлення шляхів взаємодії з силовими структурами, спрямованої на захист вразливих груп;
- популяризацію демократичного громадського контролю серед керівництва силових структур, громадянського суспільства, представників місцевої влади, медіа  та інших стейкхолдерів тощо.

Ініціативи НЕ МОЖУТЬ включати навчання представників безпекових та правоохоронних органів.

Перевага надаватиметься ініціативам регіонального та місцевого рівня.

Строки:

Проєктні пропозиції приймаються до 24 жовтня 2021 року на поштову скриньку [email protected]. В темі листа необхідно вказати «Громадський контроль, назва вашої організації, область та місто здійснення діяльності» (приклад: «Громадський контроль, Freedom House, Київська, Київ»).

Конкурсна комісія вивчить всі подані пропозиції та повідомить учасників про своє рішення до 30 листопада 2021 року. В окремих випадках конкурсна комісія може надавати індивідуальні рекомендації учасникам щодо посилення їхньої пропозиції, або ж звертатися з додатковими питаннями. 

Грантова інформація:

Freedom House підтримає до трьох ініціатив. Сума кожного гранту не має перевищувати 16 000 доларів США.

Орієнтовний початок проєктної діяльності – 1 січня 2022 року. Проєкти мають бути розраховані на термін від 8-ми до 12-ти місяців.

Проєктні пропозиції, незалежно від специфіки, завдань та активностей, мають бути сфокусовані на створенні та покращенні умов для залучення однієї або кількох українських силових структур (МВС, СБУ, МОУ, тощо) до співпраці з громадянським суспільством.

Пропозиції, які фокусуються ЛИШЕ на моніторингу та документуванні порушень, не будуть розглядатися, натомість пропозиції мають бути спрямовані на застосування комплексного підходу до розв’язання проблем.

В процесі реалізації проєкту, ініціативи, які отримають грантову підтримку, будуть координуватися партнером Freedom House – Українським інститутом з прав людини (УІПЛ). УІПЛ також надаватиме рекомендації та слідкуватиме за дотриманням вимог щодо методології роботи з силовими структурами відповідно до спільного бачення Freedom House та наших партнерів щодо такої діяльності в Україні.

Критерії відбору:

Будь-яка офіційно зареєстрована в Україні громадська організація, яка спеціалізується на захисті прав людини, роботі з силовими структурами та дотичній діяльності, може подавати свої проєкти для розгляду. Заявки оцінюватимуться з врахуванням таких критеріїв як:

 • Відповідність заявки умовам конкурсу
 • Аналіз проблеми, на вирішення якої буде спрямований проєкт, та націленість запропонованих активностей на розв’язання цієї проблеми
 • Рівень залученості силових структур та правоохоронних органів до запропонованої діяльності
 • Обґрунтованість та доцільність бюджету проєкту
 • Реалістичність досягнення цілей проєкту та реалізації запропонованих активностей
 • Досвід проведення успішних проєктів чи активностей у сфері громадського контролю, у тому числі підтверджений рекомендаційними листами.

Конкурсна комісія надасть перевагу тим заявкам, які міститимуть чіткий опис цілей, очікуваних результатів та алгоритму імплементації запропонованих активностей, а також детальний опис запропонованих статей бюджету.

Щоб мати можливість отримати підтримку запропонованої ініціативи, вам потрібно надати таку інформацію на поштову скриньку [email protected]:

 • Документи, які підтверджують офіційну реєстрацію вашої організації (Витяг, свідоцтво про реєстрацію в форматі PDF, одним файлом).
 • Підтвердження, що запропоновані активності підпадають під офіційну сферу діяльності організації (Статут в форматі PDF, одним файлом).
 • Підтвердження діяльності організації у вказаній сфері діяльності (історія втілення проєктів або власних активностей).
 • Щонайменше два листи підтримки від міжнародних неурядових організацій чи донорів, або ж рекомендації від інших українських організацій.
 • Детальну інформацію про організацію.
 • Заповнену Форму для подачі описової частини
 • Заповнену Форму опису бюджету та Форму для подачі бюджету.
 • Зареєстрований номер DUNS та реєстрацію в системі SAM. Процедура реєстрації детально описана на сайті посольства США в Україні. Зверніть увагу, що процес реєстрації займає певний час, тому його варто розпочати щонайшвидше.

Проєкти будуть реалізовані в рамках ініціативи «Діалог Безпеки», що впроваджується громадськими організаціями Експертний Центр з прав Людини, Український інститут з прав людини та Восток-SOS за підтримки Freedom House. Читайте більше про проєкт за посиланням.


Останні публікації цього розділу:

Інститут політико-правових та релігійних досліджень оголошує конкурс на здобуття Всеукраїнської літературно-мистецької премії «Київська книга року» - 2024

Консультантка_ант з надання параюридичної допомоги в м. Львів, ПК GF135

Програма UPSHIFT: можливість для реалізації власного проєкту

Конкурс пропозицій на постачання фірмового одягу для персоналу CFS та MT

Львівський медіафорум відкрив набір на серію онлайн-тренінгів для медійників

Ґранти від Urban Space 100. Не чекайте на зміни – створюйте їх (Івано-Франківськ)