Дорадчий орган ЄС оголошує конкурс для громадянського суспільства України

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


cover_image_for_the_website_ecm_initiative
Дорадчий орган ЄС оголошує конкурс для громадянського суспільства України

Європейський економічний і соціальний комітет (ЄЕСК — дорадчий орган ЄС) оголошує конкурс на вираження зацікавленості, запрошуючи представників асоціацій роботодавців, профспілок та організацій громадянського суспільства з країн-кандидатів на вступ до ЄС взяти участь у пілотному проєкті та стати «членами від країн-кандидатів на розширення» (ECMs — “enlargement candidate members”) при Комітеті.

Ця ініціатива робить ЄЕСК першою інституцією ЄС, яка пропонує країнам-кандидатам конкретну можливість залучення та участі. Ініціатива розроблена як однорічний пілотний проєкт на 2024 рік і буде оцінена в грудні 2024 року.

 

Що таке Європейський економічний і соціальний комітет?

 

Європейський економічний і соціальний комітет (англ. European Economic and Social Committee — EESC) є невід’ємною частиною ЄС: він був створений у 1957 році згідно з Договором про заснування Європейської Спільноти, щоб консультувати тих, хто приймає рішення в ЄС, і гарантувати, що організації та мережі громадянського суспільства на всьому континенті мають право голосу в розвитку Європи.

ЄЕСК є унікальним форумом для консультацій, діалогу та консенсусу між представниками всіх секторів організованого громадянського суспільства. Ці організації часто діють як посередники між особами, які приймають рішення, і громадськістю, пропонуючи людям можливість відігравати активну роль у здійсненні змін або підтримувати конкретні справи для загального блага. Метою цього Комітету є сприяння тому, щоб політика та законодавство ЄС були більш демократичними та ефективними та справді відображали потреби громадян ЄС. Значна кількість законодавчих ініціатив ЄС має бути подана до ЄЕСК для обов’язкового висновку перед їх ухваленням.

ЄЕСК, який знаходиться в Брюсселі, складається з 329 членів з усіх 27 держав ЄС. Члени охоплюють усі соціальні та професійні верстви та мають широкий спектр знань і досвіду. Вони представляють асоціації роботодавців, промисловість, торговельні палати, асоціації малих і середніх підприємств (МСП), профспілки, споживачів, фермерів, вільні професії, захисників людей з інвалідністю, наукові кола, групи захисту прав жінок, екологів, кооперативи, молодіжні організації, правозахисні організації тощо. Загалом ЄЕСК об’єднує близько 250 організацій та мереж на національному рівні, які представляють мільйони громадян ЄС. Комітет складається з трьох груп: Групи роботодавців, Групи працівників і Групи організацій громадянського суспільства.

 

Яка роль «членів від країн-кандидатів на розширення» при ЄЕСК?

 

«Член від країн-кандидатів на розширення» при ЄЕСК (англ. “enlargement candidate members”) — це почесне звання, яке свідчить про підтримку та повагу до представників громадянського суспільства в країнах-кандидатах на вступ до ЄС, без надання їм статусу члена ЄЕСК. Таким чином, концепція щодо «членів-кандидатів на розширення» відрізняється від членства в ЄЕСК, як це визначено в статтях 300-304 Договору про функціонування Європейського Союзу.

«Член від країн-кандидатів на розширення» (ECM) при Комітеті:

  • братиме участь у всьому процесі розробки вибраних висновків Комітету: від дослідницьких груп (де вони зможуть надати дані, розібратися, проаналізувати та прокоментувати пропозиції) до секційних і пленарних засідань, які завершують процес ЄЕСК з розробки висновку;
  • забезпечить внесок у процес розробки низки вибраних висновків ЄЕСК (законодавчих, дослідницьких або власних ініціативних висновків) на теми, де його участь є особливо актуальною.

Однак «Член від країн-кандидатів на розширення»:

  • не буде членом Комітету і не входитиме до складу зборів;
  • не представлятиме Комітет і не матиме повноважень виступати від його імені;
  • не може виконувати роль президента дослідницької групи або доповідача/співдоповідача;
  • не голосуватиме за висновки на секціях/пленарних засіданнях та не матиме можливість вносити поправки.

«Члени від країн-кандидатів на розширення» при ЄЕСК також візьмуть участь у спеціальному пленарному засіданні з питань розширення, яке матиме на меті підвести підсумки реалізації ініціативи, але водночас дасть можливість провести перевірку громадянським суспільством прав людини та демократії та оцінити умови для громадянського суспільства в країнах-кандидатах.

Комітет фінансово покриє витрати, понесені «Членами від країн-кандидатів на розширення» під час участі в роботі ЄЕСК як зовнішніх учасників. Йдеться про відшкодування витрат на проїзд за певних умов і виплату добових, щоб покрити, наприклад, проживання, харчування та місцевий транспорт.

 

Як стати «членом від країн-кандидатів на розширення» при Комітеті?

 

Кандидатів розглядатиме та відбиратиме Європейський економічний і соціальний комітет. У процесі відбору, щоб створити пул організацій громадянського суспільства в кожній країні, буде враховано наступне:

  • участь конкретної організації у національному громадянському та соціальному діалозі;
  • участь у національних або міжнародних мережах;
  • дотримання організацією цінностей ЄС, закріплених у статті 2 Договору про Європейський Союз;
  • необхідність гендерного балансу та присутності представників молодіжних організацій;
  • перевага надаватиметься людям, які володіють хоча б однією з офіційних мов ЄС.

Якщо ваша організація зацікавлена стати частиною ініціативи Європейського економічного і соціального комітету, подайте заявку, надавши всі необхідні дані, не пізніше 25 січня 2024 р. Секретаріат ЄЕСК зв’яжеться з пулом потенційних «членів від країн-кандидатів на розширення» для подальших кроків у процесі. 

Очікується, що буде відібрано групу з максимум 21 члена для України та Туреччини та до 15 членів для інших країн-кандидатів.

Подати заявку до 25 січня 2024 року.

Детальніше: www.eesc.europa.eu


 

European Economic and Social Committee (EESC) також перекладають українською мовою як Європейський соціально-економічний комітет, Європейський економіко-соціальний комітет.


Останні публікації цього розділу:

Тендерна пропозиція щодо постачання шин та інших автотоварів

Тендерна пропозиція щодо постачання товарів для забезпечення фізичної безпеки співробітників і надавачів послуг

Тендерна пропозиція на надання послуг друку інформаційних бюлетенів

Тендерна пропозиція щодо надання автотранспортних послуг з соціальних перевезень, евакуації населення

Навчальна програма DreamStart для осіб з інвалідністю

Конкурс на закупівлю портативних акумуляторів (повербанків)