“Життя європейців” – ініціатива, що руйнує міфи про Європу

Понад 70% громадян України ніколи не були за кордоном, і дуже малий відсоток українців бачили країни ЄС на власні очі. Щоб трохи привідкрити завісу - розповісти про конкретні практики та стандарти ...

Життя європейців

Галина Жовтко

Понад 70% громадян України ніколи не були за кордоном, і дуже малий відсоток українців бачили країни ЄС на власні очі. Щоб трохи привідкрити завісу – розповісти про конкретні практики та стандарти життя громадян ЄС, або ж просто показати “обличчя Європи” – була започаткована ініціатива “Життя європейців”.

“Ми розуміємо, що кращий спосіб познайомити людей з тим, що є у Європі – це розказати про це. І розказувати про це ми хотіли не якось абстрактно… ми хотіли розказувати достатньо прості історії. Ідея зародилася у МФ “Відродження”, проект виконувала громадська організація “Інтерньюз-Україна”. Ідея – розказувати ці конкретні історії на базі звичайних розмов зі звичайними людьми. Наприклад, як влаштований дитячий садочок, скільки отримує вихователь, як працює школа, як європейці платять податки …. Для кожної статті, яку ми писали та редагували – у нас був персонаж, тобто людина, з якою ми розмовляли, часто дистанційно, вона розказувала свій досвід. Ми хотіли зробити так, щоб у Європи, про яку ми говоримо та до якої йдемо, було обличчя. Наразі є вже 30 матеріалів і маємо таку надію, що ми продовжимо цей проект”, – розповіла про ініціативу “Життя європейців” Тетяна Огаркова, дослідниця історії культури та літератури, авторка книги “Інший авангард” (фр. мовою, Берн, 2010), редактор та перекладач.

“Такий погляд, що є ми, і є Європа, на мою думку, неправильний, тому що ми і є Європа. І мені здається, що Україна дуже добре продемонструвала упродовж цього року те, що ми все ж таки європейці. Ці форми солідарності на Майдані і після Майдану… всі ці волонтерські рухи – що це, як не вияв солідарності?”, – вважає Тетяна Огаркова.

Як зазначають учасники ініціативи, саме Майдан актуалізував багато з тем, про які ми раніше не думали. Наприклад, тема свободи як цінності. Саме з публікації трьох матеріалів, які були присвячені протестам в Європі”, і розпочався проект.

Окрім того, багато в опублікованих матеріалах йдеться про таку річ як толерантність - цінність, яка може бути хорошою відповіддю та виходом із нашої ситуації. “Треба вчитися толерантності до людей, які не схожі на тебе. І, можливо, Європа може запропонувати якийсь такий урок гуманізму, якого сьогодні ми потребуємо”, – Тетяна Огаркова.

“Життя європейців” - це можливість зруйнувати міфи про Європу. На думку учасників ініціативи, найкращий спосіб боротися з маніпуляцією та пропагандою, жертвою якої стали люди на сході, – це нормальна, адекватна і професійна подача інформації.

“Всі міфи, які провокують агресію, міфи про Європу, яка занепадає, міфи про Європу, яка є уся гейською, міфи про виродження європейської спільноти – з ними можна боротися лише подачею історії. Ми зробили все можливе, щоб це не було якоюсь пропагандою, тому що тут, в цих статтях, немає фактично нашої точки зору. Є оповідь. Ми замислили це як максимально індивідуалізовану оповідь, оповідь конкретних людей…Вони не розказують, чому Європа є кращою за не Європу, вони розказують, у який спосіб влаштоване їхнє життя”, – Тетяна Огаркова.

Усі 30 матеріалів опубліковано на сайті “Українська Правда. Життя“. Найпопулярніша стаття з усього циклу - про швейцарську армію, яку прочитало більше 50 тис. людей.

_______________________________________

Facebook-сторінка проекту

Джерело : Європейський простір


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще