Як у Львові ставляться до неформальної освіти та що думають про дороги в Чернівцях

Українська академія лідерства разом з КМІС дізналась думку мешканців 6 міст України щодо можливостей, стану освіти, якими компетенціями має володіти сучасний лідер та кого вважають лідером ...

Слайдер ГП (9)

Громадський Простір

Українська академія лідерства разом з КМІС дізналась думку мешканців 6 міст України щодо можливостей, стану освіти, якими компетенціями має володіти сучасний лідер та кого вважають лідером місцеві.

Найнеобхіднішими компетенціями сучасного лідера жителі всіх міст назвали чесність та порядність(31-45%), наступними показниками йдуть відповідальність, цілеспрямованість, освіченість та розум (20-28%). Спільність у поглядах прослідковується у найпріоритетніших компетенціях, також виділяють доброту, досвід, сміливість.

Респондентам ставили відкрите питання: «А хто для Вас є прикладом сучасного лідера в Україні?», відповідаючи на яке, вони могли назвати до 3 лідерів.

Більшість людей називали політиків всеукраїнського рівня. Підтримка мерів серед жителів міст на рівні 4,5%, найбільше в Харкові(11%) та у Львові(10%). Мешканці Полтави не вважають свого мера лідером(0%), а в Харкові у боксерів О.Усіка та В.Ломаченка 2 і 3% в цьому питанні. У Львові 2% має Уляна Супрун, а серед жителів Чернівців найбільше тих, хто вважає, що взагалі немає сучасних лідерів в Україні(15%).

Хто на вашу думку є сучасним лідером України?

У таблиці тільки ті люди, яких вважають лідерами в усіх 6 містах де проводилось опитування, за винятком міських голів.

графік
Говорячи про якість та стан освіти в місті, для мешканців всіх міст найбільшою проблемою є брак кадрів, про це говорять 13-18% респондентів, які виокремили цю проблему як найпріоритетнішу. На другому та третьому місці знаходяться осучаснення освіти, хабарництво та зміна програми. Від 2 до 5 % зазначають, що з освітою все гаразд.

Питання ставилось про середню, вищу та неформальну освіту. Тут мешканці, здебільшого, задоволені неформальною освітою(більше 30%). Більше, ніж 17% сказали, що їм важко відповісти на це питання, це пов`язано, переважно, з відсутністю знань про неформальну освіту.

Більша частина людей готова займатись додатковою освітою. Здебільшого, від 1 до 3 годин на день ( 25-36% ). Лише (28-36%) не готові приділяти свій час додатковій освіті, у більшості, це старші люди.

У Києві 75% жителів вважають, що можливості для реалізації молоді є, і лише 10% говорить протилежне, у Харкові та Львові ситуація трохи гірша, там 61% вважають що перспективи для молоді існують.

Натомість, ситуація у Чернівцях залишає бажати кращого, тут лише 40 відсотків бачать можливості для реалізації молоді в місті. Безумовно, сама молодь (16-35років) краще бачить свої перспективи та можливості, тому в усіх містах частка думки молоді щодо цього більша на 10 відсотків, ніж загальна думка мешканців міста.

Микола

«Насправді, я до УАЛ дуже мало часу приділяв молодіжному сектору і активностям, не мав такого широкого уявлення про це, але побачивши такі речі як молодіжні парламенти, громадські ініціативи і їх запровадження, ПЛАСТ та інші провідні організації – очі відкрилися, хочеться, щоб Чернівецька молодь мала всі можливості і прагнула сама їх створювати для інших, хочеться, щоб місцеві організації не просто існували, а про них було чути, як в Києві, Вінниці, Львові…», – говорить чернівчанин Микола Гунчак.

Серед проблем міст (За що ви іноді не любите ваше місто?) люди, в більшості, згадували про забруднення, менталітет людей (невихованість), дороги та стан міського транспорту. Відповідно, до проблем міста, які можна побачити в інших дослідженнях, наприклад, у муніципальному опитуванні від Міжнародного республіканського інституту видно, що саме в Чернівцях найгірші дороги за думкою місцевих, тому і в цьому опитуванні найбільшою проблемою бачать саме ремонт доріг та тротуарів(48%).

Закономірні показники незадоволення станом транспорту у Львові та забруднення у Миколаєві. А на питання — за що ви любите ваше місто? — одноголосно в усіх містах відповідали: що це місце народження, або рідне місто.

Опитування проводилось для розуміння викликів міст та як Українська академія лідерства може вплинути на це. Також ставилось питання про те, наскільки мешканцям відомо про діяльність локальних осередків УАЛ в їх містах. За цим показником найбільше про академію знають у Львові, там 21% жителів знають про діяльність осередка, а нейменші показники у Харкові – всього 11%.

Підготував Ілля Колдомасов

 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще

Команда ГО "Креативний простір Креденц": молодь має бути дотична до відбудови