У день виборів буде проведено «Національний екзит-пол’2014»

У день виборів Президента України, 25 травня, Консорціум «Національний екзит-пол’2014», до якого входять Фонд «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва», Київський міжнародний інститут соціології ...

вибори

Галина Жовтко

У день виборів Президента України, 25 травня, Консорціум «Національний екзит-пол’2014», до якого входять Фонд «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва», Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) та Український центр економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова, проведуть Національний екзит-пол’2014.

Мета проекту – забезпечити ефективний громадський контроль за чесністю виборчої процедури, а також отримати інформацію про соціально-демографічну структуру електорату.

У таких країнах як наша, екзит-поли це дуже важливий засіб контролю, наголосила Ірина Бекешкіна, директор Фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва».

Коли знають, що екзит-пол буде, то це утримує від деяких, скажімо так, нерозумних речей. Чим буде відрізнятися наш екзит-пол від тих, які ймовірно будуть? По-перше, ми максимально відкриті. Ми відкриті в методології, ми відкриті в джерелах фінансування, що надзвичайно важливо. Надзвичайно важливо, що наш екзит-пол не пов’язаний з жодною політичною силою, з жодним з політиків. …Я дуже сподіваюся, що екзит-пол пройде благополучно, хоча знаємо, що є певні проблеми, які можуть перешкодити. Ми дуже сподіваємося, що екзит-пол пройде на рівні і підтвердить, що вибори пройшли вільно і демократично. А демократичність виборів зараз нам потрібна як ніколи, для того, щоб підтвердити, що майбутній президент був обраний чесно, і підрахунки були проведені правильно“, – зауважила Ірина Бекешкіна.

“Національний екзит-пол’2014″ фінансово підтримали міжнародні донори:

Міжнародний Фонд «Відродження»,
Програма Matra Посольства Королівства Нідерландів в Україні,
Національний Фонд підтримки демократії (США),
PACT, проект UNITER,
Європейський Союз.

Ці вибори є унікальними, зазначають експерти, оскільки навіть приблизно невідомо якою буде явка виборців, особливо у східних регіонах.

За словами Ігора Когута, голови Наглядової Ради проекту «Національний екзит-пол`2014»,вибори відбудуться за будь-якої погоди. Експерти готуються до екзит-полу на два тури виборів, проте зазначають, що було б добре, якби було обрано президента в один тур.

Про методику проведення екзит-полу розповідає Наталя Харченко, науковий директор Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), про проведення екзит-полу у східних областях, зокрема у Донецькій, розповідає Михайло Міщенко, заступник директора соціологічної служби Центру Разумкова:

___________________________________

Управління проектом, фінансовий і медійний менеджмент екзит-полу здійснюватиме Фонд «Демократичні ініціативи». Опитування виборців проводитимуть Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) і Центр Разумкова, наукове керівництво, розробку вибірки та координацію робіт з опитування виконуватиме КМІС.

Генеральна сукупність екзит-полу – виборці, які проголосували на виборчих дільницях на території України (крім спеціальних дільниць – лікарні, тюрми, військові частини, закордонні дільниці). Вибірка буде репрезентативною для України в цілому й для її 4 регіонів (Захід, Центр, Схід, Південь).

Вибірка є двоступеневою кластерною, на першій ступені – з кожної області пропорційно кількості дільниць у цій області відбираються виборчі дільниці з рівною ймовірністю, на другій ступені – проводиться систематичний (покроковий відбір) виборців на виборчій дільниці. Використовуватиметься постійний крок відбору протягом дня проведення виборів.

Результати опитування будуть представлені в загальнонаціональному масштабі та в розрізі чотирьох регіонів:

Західний регіон — Закарпатська, Волинська, Рівненська, Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська, Чернівецька та Хмельницька області;

Центральний регіон — Житомирська, Вінницька, Кіровоградська, Черкаська, Полтавська, Сумська, Чернігівська, Київська області та місто Київ;

Південний регіон — Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька і Дніпропетровська області;

Східний регіон — Харківська, Донецька і Луганська області.

У Криму екзит-пол проводитись не буде.

Кількість виборчих дільниць – 400 (по 200 для кожної дослідницької компанії).

Обсяг вибірки – близько 17 000 респондентів (залежно від явки).

Середня кількість опитаних на кожній дільниці – приблизно 45.

Кількість інтерв’юерів – на кожній виборчій дільниці працюватиме 2–3 особи, усього буде задіяно близько 1000 інтерв’юерів, які пройдуть спеціальне навчання.
___________________________________

Оприлюднення результатів Національного екзит-полу-2014 відбудеться в Укрінформі (вул. Богдана Хмельницького, 8/16 ).

25 травня 2014 року буде проведено три прес-конференції:

– 14.00 – прес-конференція, присвячена поточному звітуванню про перебіг процесу опитування респондентів, ймовірним проблемам та складностям, що можуть виникнути у інтерв’юерів під час збору даних.

– 19.45 – початок прес-конференції.

– 20.01 – оприлюднення на прес-конференції попередніх результатів відразу по закритті виборчих дільниць, на основі даних, що були зібрані за дві години до закінчення голосування і продиктовані телефоном.

– 23.00 – прес-конференція за три години після закриття дільниць з оприлюдненням оновлених даних, зібраних на дільницях, де робота тривала до закриття дільниць (теж продиктованих телефоном).

Деталізований звіт за результатами екзит-полу буде оприлюднено після одержання паперових анкет, орієнтовно 3 червня.

Окрім того, Фонд «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» планує опублікувати книжку за результатами екзит-полу (як і після кожних виборів).
______________________________________

За оприлюдненням результатів Національного екзит-полу’2014 можна буде стежити на таких інтернет-ресурсах:

Сайт «Національний екзит-пол’2014»: dif-exitpoll.org.ua
Сайт Фонду «Демократичні ініціатива імені Ілька Кучеріва»: dif.org.ua
Сторінка Фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» у мережі Facebook
Сайт Київського міжнародного інституту соціології: www.kiis.com.ua
Інформація синхронно оприлюднюватиметься українською та англійською мовами. Окрім вище зазначених інтернет-ресурсів, інформація поширюватиметься за допомогою сервера електронної пошти.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще